رئیس دفتر رو‌حانی: باید برای رفع تحریم‌ها و FATF راه‌حلی پیدا کرد

رئیس دفتر حسن رو‌حانی در دولت دوازدهم گفت: در دولت روحانی مقدمات تصویب FATF فراهم شد اما متأسفانه دو لایحه‌ای که مجلس تصویب کرد در مجمع تشخیص مصلحت نظام ماند چنانچه این لوایح تصویب می‌شدند فشارها در حال حاضر کمتر بود.

رئیس دفتر رو‌حانی: باید برای رفع تحریم‌ها و FATF راه‌حلی پیدا کرد

به گزارش زنهار؛ محمود واعظی، رئیس دفتر حسن رو‌حانی در دولت دوازدهم ضمن اشاره به لزوم تصویب FATF گفت: همواره سیاست ما بر این بوده که باید موانع بر سر راه روابط خارجی و روابط اقتصاد خارجی برطرف شوند. یکی از این موانع تحریم است و دیگری FATF. در دولت روحانی مقدمات تصویب FATF فراهم شد اما متأسفانه دو لایحه‌ای که مجلس تصویب کرد در مجمع تشخیص مصلحت نظام ماند چنانچه این لوایح تصویب می‌شدند فشارها در حال حاضر کمتر بود.

 

او افزود: البته همه فشارهای اقتصادی مربوط به قرار گرفتن ایران در لیست سیاه نیست در هر صورت تحریم‌ها هم در این حوزه بسیار تأثیرگذار هستند اما باید برای رفع تحریم‌ها و FATF راه‌حلی پیدا کرد.

واعظی در واکنش به اینکه در دولت روحانی هم تحریم‌ها بودند اما به عقیده کارشناسان در آن زمان در مقطعی شاهد رشد اقتصادی بودیم تصریح کرد: این موارد به سیاست‌ها بستگی دارد سیاست‌های آن زمان با سیاست‌های فعلی تفاوت دارند./منیبان

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار