بازگشت غیرمنتظره ستاره استقلال از فوتبال اروپا

با توجه به شرایط نه چندان ویژه‌ای که حسین‌زاده در شارلروا تجربه می‌کند، این امکان وجود دارد تا او به صورت قرضی از تیم بلژیکی جدا شود.

بازگشت غیرمنتظره ستاره استقلال از فوتبال اروپا

به گزارش زنهار، از همان زمان که برای مقاومت در لیگ پایه‌های تهران بازی می‌کرد و البته در تیم‌های نوجوانان و جوانان هم مورد اعتماد مربیان بود، می‌شد پیش‌بینی کرد که امیرحسین حسین‌زاده آینده درخشانی پیش رو خواهد داشت. هافبک میانی سابق سایپا که در استقلال به پست‌هایی نظیر وینگر و گاهاً حتی مهاجم سایه و هدف منتقل شد و البته توانست توانایی‌های خود را اثبات کند. یادمان نرود حسین‌زاده قبل از حضور در استقلال، یک مصدومیت سخت پارگی رباط صلیبی را تجربه کرد و وقتی پیراهن آبی را پوشید هرگز تصور نمی‌شد که بتواند خیلی زود به بازیکنی مهم تبدیل شود و درخشش در یکی از بزرگترین تیم‌های آسیا را آغاز کند.

امیرحسین حسین‌زاده در سال قهرمانی استقلال، هم گل‌های سرنوشت‌سازی به ثمر رساند و هم موقعیت‌های بسیاری برای مهاجمان تیم مجیدی ساخت. قابل پیش‌بینی بود که حسین‌زاده خیلی زود مورد توجه یک تیم اروپایی قرار بگیرد و به عنوان پدیده لیگ ایران راهی قاره سبز شود. اتفاقاً بعد از یکی دو دعوت به اردوی تیم ملی بزرگسالان، حسین‌زاده مورد توجه شارلروا در بلژیک قرار گرفت و با توجه به علاقه مدیران این تیم به بازیکنان ایرانی پیراهن این تیم را بر تن کرد.

حسین‌زاده خیلی دیر به تمرینات شارلروا اضافه شد، اما فعلاً توانسته به عنوان بازیکن ذخیره و برخی اوقات هم مهره ثابت خود را به تفکرات سرمربی این تیم تحمیل کند. او تا اینجای فصل ۱۱ بار در ترکیب شارلروا قرار گرفته و تنها ۴۳۷ دقیقه در زمین حضور داشته. او در این دیدارها، ۵ بار در بازی مقابل خنک، آنتورپ، سرکل بروژ، کورتریک و اندرلخت به عنوان بازیکن ثابت راهی زمین شده و هر ۵ بار با تصمیم سرمربی از زمین بیرون آمده. او ۶ بار هم مقابل یوپن، اندرلخت، سنت‌ترویدن، استانداردلیژ، لوون و خنت در قامت بازیکن جانشین وارد زمین شده است.

ستاره ۲۲ ساله و سابق استقلال در این دیدار‌ها یک گل هم به ثمر رسانده است. او مقابل سنت‌ترویدن در روزی که به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شد، تک گل تیمش را وارد دروازه حریف کرد. هر چند گل حسین‌زاده هم باعث نشد تا شارلروا بتواند امتیازی از این بازی کسب کند. حسین‌زاده ۳ بازی ملی در کارنامه دارد. او نخستین بار مقابل الجزایر در دیداری تدارکاتی به میدان رفت و بعد‌ها هم در ۲ بازی مقدماتی جام جهانی برابر لبنان و کره‌جنوبی در ترکیب تیم ملی قرار گرفت.

او که امیدوار بود به لیست ۲۵ نفره تیم ملی راه یابد و حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ را تجربه کند، فقط توانست مسابقات را از تلویزیون تماشا کند. شاید اگر تغییرات روی نیمکت تیم ملی به وجود نمی‌آمد و دراگان اسکوچیچ به همکاری با فدراسیون فوتبال ایران ادامه می‌داد، حسین‌زاده هم می‌توانست در قطر به میدان برود.

حالا، اما با توجه به شرایط نه چندان ویژه‌ای که حسین‌زاده در شارلروا تجربه می‌کند، این امکان وجود دارد تا او به صورت قرضی از تیم بلژیکی جدا شود. برای او دو مقصد مهم هم وجود دارد. بازگشت به استقلال که کمی بعید است و انتقال به اتحاد کلباء که فرهاد مجیدی را روی نیمکت خود دارد. احتمال انتقال دوم بیشتر از اولی است. چرا که هم مجیدی روی حسین‌زاده شناخت دارد و هم اتحاد کلباء می‌تواند هزینه انتقال را بپردازد. هر چند همه این اتفاقات بستگی به بازی‌های آینده و شرایط حسین‌زاده در شارلروا خواهد داشت.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار