استقلال، در یک‌قدمی حذف دوباره از آسیا!

کم‌توجهی مدیران ارشد باشگاه استقلال به موضوع تیمداری در فوتبال زنان می‌تواند تبعات سنگینی برای آبی‌ها داشته باشد.

استقلال، در یک‌قدمی حذف دوباره از آسیا!

به گزارش زنهار،  مسئولان فدراسیون فوتبال در راستای سیاست‌های توسعه‌محور کنفدراسیون فوتبال آسیا، یک مصوبه در آخرین جلسه هیات‌رئیسه داشتند و آن‌هم الزام تیم‌های فعال در فوتبال مردان به تیمداری در فوتبال زنان بود؛ به‌طوری‌که در صورت عدم رعایت این مصوبه، تیم‌ها نمی‌توانند مجوز حرفه‌ای دریافت کنند و در صورت کسب سهمیه حضور در لیگ نخبگان آسیا و یا لیگ قهرمانان آسیا ۲، آن‌ها شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست خواهند داد.

پرسپولیسی‌ها در طول روزهای گذشته فعالیت جسته‌وگریخته‌ای داشته‌اند و هدف‌شان این است که بتوانند با خرید امتیاز کار خود را از لیگ برتر آغاز کنند؛ البته همان‌طور که در بیانیه اخیر سرخ‌پوشان گفته شد، باشگاه پرسپولیس به دنبال ساختارسازی در فوتبال زنان است و آن‌ها امید دارند که بتوانند ورودی موفق به عرصه تیمداری در فوتبال زنان داشته باشند تا هم در مسیر رشد و توسعه این رشته نقش‌آفرین باشند و هم دغدغه‌هایشان در مسیر دریافت مجوز حرفه‌ای برطرف شود.

پرسپولیس از استقلال جلو افتاد!

رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس به همراه حسین بادامکی، معاون ورزشی این باشگاه در شرایطی مجدانه به دنبال ساختارسازی برای آغاز فعالیت‌های پرسپولیس در حوزه زنان هستند که در باشگاه رقیب اسم‌ورسم‌دار سرخ‌ها وضعیت کاملاً متفاوت است! در روزهای گذشته بحث ورود چند تیم مختلف به فوتبال زنان مطرح شده که یکی از آن‌ها استقلال تهران است. هر چند که گفته می‌شود مدیران هلدینگ خلیج‌فارس نسبت به تیمداری آبی‌ها در فوتبال زنان رضایت دارند اما سرعت کُند استقلالی‌ها در این زمینه می‌تواند برای باشگاه دردسرآفرین شود.

سکون غیرمنتظره سمیعی در موقعیت حساس

فرشید سمیعی، سرپرست مدیرعاملی استقلال در روزهای اخیر توجهی به حوزه زنان نداشته و گفته می‌شود بیشترین پیگیری‌ها در باشگاه استقلال از سوی علی میرغفاری، مدیر صدور مجوز حرفه‌ای آبی‌ها و لیلا سادات محمدیان، مشاور مدیرعامل در امور زنان دنبال شده و با وجود آنکه حتی رایزنی‌های اولیه برای خرید امتیاز لیگ برتری انجام شده اما خبری از واکنش مدیران عالی‌رتبه استقلال به حوزه زنان نیست و این مسئله باعث شده تا فرصت طلایی خرید امتیاز در حال از دست رفتن باشد!

استقلال جا بماند، رویای دوباره آسیایی‌شدن بر باد می‌رود!

مسئولان سازمان لیگ به تازگی مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال زنان را قرعه‌کشی کرده‌اند که در این رقابت‌ها فقط نام نساجی مازندران از بین تیم‌های لیگ برتری به چشم می‌خورد. حالا در صورتی‌که تعلل استقلالی‌ها در زمینه خرید امتیاز لیگ برتری ادامه پیدا کند و یا آن‌ها حتی نتوانند امتیاز لیگ یکی به‌دست آورند، این موضوع به معنای بسته‌شدن پرونده حضور استقلال در فصل آتی فوتبال باشگاهی زنان خواهد بود و با توجه به برنامه زمانی کنفدراسیون فوتبال آسیا، عدم تیمداری در فوتبال زنان در فصل آتی مستقیماً مجوز حرفه‌ای آبی‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد!

در انتظار پایان سکوت نگران‌کننده آبی‌ها

سمیعی در روزهای اخیر درگیر موضوعات مرتبط با فوتبال مردان بوده اما با این وجود، بی‌توجهی به حوزه زنان می‌تواند در مسیر صدور مجوز آبی‌ها در فصل آتی مشکل‌آفرین شود. نکته مهم آنکه فصل جدید لیگ برتر و البته لیگ دسته اول فوتبال زنان از ششم مهرماه قرار است برگزار شود و با توجه به فرصت کوتاه باقی‌مانده و در جریان بودن فصل نقل‌وانتقالات، آبی‌ها فرصت بسیار کوتاهی برای اعلام تیمداری در حوزه زنان دارند! باید دید طی روزهای آتی در اقدامی ضرب‌الاجلی سکوت آبی‌ها در حوزه فوتبال زنان می‌شکند یا تداوم بی‌توجهی مدیران ارشد باشگاه توأمان با منتفی‌شدن مجوز حرفه‌ای استقلالی‌ها در فصل آتی خواهد شد؛ موضوعی که نه‌تنها باعث عدم حضور آبی‌ها در مسابقات آسیایی می‌شود، بلکه سقف بودجه استقلال را هم کاهش می‌دهد و حتی باعث جریمه‌شدن استقلالی‌ها از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم می‌شود!

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار