فرهاد مجیدی به داد نکونام رسید

نگاهی به تاثیرگذارترین بازیکنان استقلال در هفته‌های گذشته از شروع نیم فصل دوم به این سو مشخص می‌کند یکی از بازیکنان این تیم کاملا احیا شده و در اوج آمادگی به استقلال کمک می‌کند.

فرهاد مجیدی به داد نکونام رسید

به گزارش زنهار، ابوالفضل جلالی که تا پیش از دیدار مقابل فولاد خوزستان با ۹ پاس گل پشت سر آلوز - بازیکن تراکتور – دومین پاسور این فصل لیگ برتر به شمار می‌رفتند با ارسال پاس گل سه امتیازی برای ایمان سلیمی علاوه بر اینکه خیال نکونام بابت برد و بازگشت به صدر را راحت کرد بار دیگر توانایی‌های خودش را نیز به رخ کشاند. او که خود یک مدافع در تیم استقلال بشمار می رود زمینه ساز گلرنی یک مدافع دیگر شد تا یک گل صددرصد دفاعی برای استقلال به ثبت برسد.

ابوالفضل جلالی که فصل گذشته مورد بی‌مهری ریکاردو ساپینتو قرار گرفته بود در پاییز سال ۱۴۰۱ به جام جهانی رفت و مقابل تیم ملی فوتبال آمریکا یک بازی درخشان را از خودش به نمایش گذاشت تا همه چشم‌ها را خیره کند. اما سرمربی پرتغالی فصل گذشته استقلال هیچ اعتقادی به او نداشت و در نهایت جلالی با ناامیدی در پایان فصل تصمیم به جدایی از استقلال داشت ولی جواد نکونام آمد و به او اطمینان داد که از او استفاده خواهد کرد.

این بازیکن مازندرانی در ابتدای فصل بیست و یکم از سایپا به استقلال پیوست و البته در همین بدو ورود دچار مصدومیتی شد که او را هفته ها از تمرینات و ترکیب استقلال دور کرد اما به محض رسیدن به شرایط مطلوب از سوی فرهاد مجیدی سرمربی وقت استقلال به بازی گرفته شد. مصدومیتی که از اواخر فصل قبل در سایپا همراهش بود و در ادامه باز هم به آن دچار شد.

با این وجود در ۱۰ دیدار فصل بیست و یکم به میدان رفت و در ۵ مسابقه از ابتدا در ترکیب فیکس حشور داشت و مجموعا ۵۵۱ دقیقه برای فرهاد مجیدی به زمین رفت در آخر فصل کاپ قهرمانی را هم در دستانش لمس کند.

جلالی حالا در فصل جاری لیگ برتر تقریباً در اکثر مسابقات استقلال به میدان رفته و به ویژه در هفته‌های اخیر جناح چپ خط دفاعی و هافبک استقلال را به یکی از بخش‌های قدرتمند این تیم در مسابقات لیگ برتر تبدیل کرده است.

تاثیرگذاری این بازیکن در گل‌های اخیر استقلال مشخص می‌کند او باز هم آمادگی خودش برای دعوت شدن به تیم ملی را با ارائه فوتبالی در حد جام جهانی به رخ امیر قلعه نویی نیز می‌کشد.

درخشش او در دقایق پایانی دیدار تیم ملی مقابل آمریکا در جام جهانی ۲۰۲۲ دوحه در قطر را از یاد نبرده ایم که چطور در همان مدت زمان کوتاه تشویق کارشناسان فوتبالی کشورمان را برانگیخت.

یادآور می شود؛ جلالی تا اینجا در ۲۵ مسابقه استقلال به مدت ۲۰۵۸ دقیقه به میدان رفته که در این تعداد در ۲۳ مسابقه از ابتدا در ترکیب اصلی آبی پوشان حضور داشته است. این بازیکن در این فصل گل هم زده است. او در دیدار مقابل نساجی مازندران در بازی رفت موفق شد یکی از گل‌های استقلال - گل چهارم در دقیقه ۶۸ - را به ثمر برساند.

ناگفته نماند؛ ابوالفضل جلالی که در حال حاضر با آلوز در صدر پاسورهای لیگ برتر قرار دارد با دریافت ۳ کارت زرد در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان، ملوان و گل گهر سیرجان در دور رفت حالا ۳ کارته است و با دریافت اخطار در یکی از مسابقات پیش رو دچار محرومیت خواهد شد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار