غیبت ۳ بازیکن گران‌قیمت خارجی النصر مقابل پرسپولیس

یحیی باید ثابت کند مرد روزهای سخت است؛ کاری که پیش‌تر ایوانکوویچ کرده بود.

غیبت ۳ بازیکن گران‌قیمت خارجی النصر مقابل پرسپولیس

به گزارش زنهار، بعد از یک سال غیبت در لیگ قهرمانان آسیا، ماموریت پرسپولیس در فصل جدید این مسابقات در حالی امروز آغاز خواهد شد که سرخپوشان شرایط بسیار سختی دارند. این تیم در مشکل‌ترین گروه منطقه غرب قرار گرفته و از نظر نیروی انسانی هم بالانس نیست. قرمزها در حالی کارشان را با رقابت برابر دشوارترین تیم گروه یعنی النصر عربستان آغاز خواهند کرد که حتی تمرکز فنی کافی هم روی این بازی وجود نداشته و حاشیه‌هایی همچون چگونگی پذیرایی از کریس رونالدو، بدون تماشاگر برگزارشدن بازی و استفاده از کمک‌داور ویدئویی بر متن داستان غلبه کرده است. در چنین شرایطی خیلی سخت است که برای پرسپولیس شانس موفقیت قائل باشیم، اما اتفاقا این همان بزنگاهی است که یحیی می‌تواند از آن برای اثبات دوباره شایستگی‌هایش استفاده کند و نشان بدهد چیزی از برانکو، سرمربی اسطوره‌ای سرخپوشان کم ندارد.

یک جام و این همه دردسر؟

گفتیم که پرسپولیس در گروه مرگباری قرار گرفته. امروز همه نگاه‌ها روی النصر عربستان است، به این دلیل که ستارگان پرشماری در اختیار دارد و البته که کریس رونالدو در رأس آنها قرار گرفته. این اما همه‌چیز نیست. پرسپولیس جز نماینده عربستان باید با الدحیل قطر و استقلال تاجیکستان هم مبارزه کند؛ قدرت اولی بر همگان مشخص است و دومی هم پدیده سال‌های اخیر فوتبال آسیا بوده است. در چنین شرایطی پرسپولیس بازی با النصر را باید بدون تماشاگرانش برگزار کند؛ حامیانی که حضورشان در مهم‌ترین مسابقه خانگی این مرحله می‌توانست برای پرسپولیسی‌ها بسیار کارگشا و کلیدی باشد.

از اینها که بگذریم، پرسپولیس مهاجم ندارد و فوروارد خارجی این تیم هم که بعد از کلی سروصدا و مکافات جذب شد، مورد تأیید یحیی گل‌محمدی نیست. پرسپولیس در چنین وضعی باید به مصاف تیمی برود که دست‌کم ۳ بازیکن گران‌قیمت خارجی خود را از فهرست این بازی کنار خواهد گذاشت؛ چراکه قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا اجازه حضور تمامی آنها در این رقابت‌ها را نمی‌دهد!

نوبت اثبات

البته که یحیی گل‌محمدی تابه‌حال بارها خودش را روی نیمکت پرسپولیس اثبات کرده و نشان داده چه توانایی‌هایی دارد، اما این بار شاید ماموریت او دشوارتر و قدری متفاوت‌تر باشد.

حالا یحیی باید نشان بدهد با دست نسبتا بسته و در قرعه مرگ هم می‌تواند زندگی کند. اینکه با توجه به مشکلات سپر بیندازیم و بگوییم اصلا نمی‌شود رونالدو را برد که کار سختی نیست. همه می‌توانند به تیم قوی‌تر ببازند. مهم این است که شما ثابت کنی با بضاعت کمتر هم قادر به رقابت هستی و می‌توانی حریفان گردن‌کلفت را به چالش بکشی. این درست همان کاری است که برانکو ایوانکوویچ ۵ سال پیش انجام داد و اسمش را در تاریخ باشگاه پرسپولیس جاودانه کرد. آن زمان پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس بسته شده بود و سرخپوشان ناچار بودند بدون جذب بازیکن، در یک جنگ فرسایشی به مصاف بزرگان قاره همچون السد و الدحیل قطر بروند. برانکو اما خم به ابرو نیاورد و غر هم نزد. او نخواست روحیه تیمش را تضعیف کند، بنابراین با همان موجودی به مصاف رقبای قدر رفت و تا فینال هم جلو آمد. حالا نوبت یحیی گل‌محمدی است که نشان بدهد نه‌تنها بردن جام‌ها، بلکه آسان تسلیم‌نشدن برابر رقبا را هم از برانکو یاد گرفته است. این فرصت را از دست نده مربی!

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار