با کریم باقری جدید پرسپولیس و یحیی آشنا شوید

وحید امیری یکی از کاپیتانان پرسپولیس پس از قهرمانی این تیم در لیگ برتر گفت: همیشه دوست داشتم در زمین فوتبال مثل آقا کریم باشم. واقعا ایشان یک الگوی مناسب برای جوانان فوتبالیست است.

با کریم باقری جدید پرسپولیس و یحیی آشنا شوید

به گزارش زنهار؛ کمتر کسی فکرش را می‌کرد وحید امیری با وجود غیبت در بازی‌های دور رفت به دلیل عمل جراحی، به چهره ثابت تیم یحیی گل‌محمدی تبدیل شده و نقشی موثر دراین تیم ایفا کند. امیری در فصل تازه‌به‌اتمام‌رسیده در سمت چپ خط دفاعی و خط میانی و این اواخر به عنوان زوج مهاجم نوک در خط حمله وارد زمین می‌شد اما در سیستم شناور پرسپولیس به عقب برمی‌گشت و توانایی خود در مرکز زمین و کناره را هم به رخ می‌کشید.شاید بتوان لقب آچار فرانسه واقعی پرسپولیس را به بازیکن آرام و بی‌حاشیه‌ای داد که از لحاظ اخلاقی نیز سرآمد سایر فوتبالیست‌ها بود. در شرایطی که امید عالیشاه و کمال کامیابی‌نیا کاپیتان‌های اول و دوم پرسپولیس در این تیم نیمکت‌نشین شده بودند، در اغلب دیدارهای نیم‌فصل دوم وحید امیری بازوبند کاپیتانی تیمش را بست و به‌خوبی هم از عهده این کار برآمد.

 

وحید امیری در مورد قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر می‌گوید: قبل از هرچیز می‌خواهم به خانواده بزرگ پرسپولیس، هواداران، پیشکسوتان، کادر فنی، بازیکنان و امور اجرایی، پزشکی، رسانه‌ای و تدارکات تیم تبریک بگویم. و همین‌طور یادی کنم از همه کسانی که در قهرمانی‌های گذشته پرسپولیس سهیم بوده‌اند.  لیگ برتر ایران همیشه خاص است و قهرمانی در آن باعث می‌شود که هواداران بسیار زیاد خوشحال شوند. می‌دانستیم نساجی مازندران چگونه می‌خواهد فوتبال بازی کند. ما می‌دانستیم اگر می‌خواهیم فشار را از روی دوش خود برداریم و راحت‌تر این جدال سخت را پشت سر بگذاریم باید زود گل بزنیم.

او ادامه می‌دهد: من فقط می‌توانم بگویم خدایا شکرت! ما خیلی زود به گل اول رسیدیم و گل دوم را هم زدیم تا خیال خودمان را از بابت پیروزی در آخرین بازی تا حدی راحت کنیم. به هر حال یک بازی دیگر هم در کرمان برگزار می‌شد و گرچه سعی می‌کردیم نسبت به نتیجه آن بی‌تفاوت باشیم اما به هر حال ذهن‌مان را درگیر می‌کرد. گل‌های زودهنگام باعث شد که با آرامش بیشتری این بازی را به سرانجام رسانده و با یک پیروزی شیرین به عنوان قهرمانی برسیم.

هافبک ملی‌پوش پرسپولیس تصریح می‌کند: در مقاطعی از این فصل کار برای ما سخت شده بود که بتوانیم دوباره شروع کنیم. امتیازهایی را از دست دادیم ولی پس از آن توانستیم قدرتمند شویم و عملکردی خوب را به ثبت رساندیم. بسیار خوشحالم. ما سزاوار این خوشحالی و قهرمانی هستیم. امیدوارم مبارک هواداران پرسپولیس باشد.

از وحید امیری بازیکن بااخلاق پرسپولیس در خصوص الگویش در فوتبال می‌پرسیم که می‌گوید: من همیشه گفتم و باز می‌گویم الگویم آقا کریم باقری است. البته ایشان که به لحاظ فنی و اخلاقی سرآمد بوده و واقعا من و امثال من به گرد پایش نمی‌رسیم اما همیشه دوست داشتم در زمین فوتبال مثل آقاکریم باشم. واقعا ایشان یک الگوی مناسب برای جوانان فوتبالیست است.

وحید امیری در پایان ضمن اشاره به دیدار نیمه نهایی جام حذفی برابر تیم هوادار یادآور می‌شود: لیگ برتر با همه خاطرات شیرین و جشن قهرمانی‌اش به پایان رسید. واقعا رقابت سخت و نفس‌گیری بود و جا دارد به تیم‌های رقیب مثل سپاهان و استقلال هم خسته‌نباشید بگویم. خیلی فصل هیجان‌انگیزی بود و این رقابت تا هفته آخر ادامه داشت. با این حال لیگ برتر به پایان رسید و حالا نوبت جام حذفی است. جام حذفی همیشه شرایط خاص خودش را داشته و هر بازی حکم فینال را دارد. شما در جام حذفی مساوی ندارید، می‌برید یا می‌بازید و بنابراین باید کمترین اشتباه را داشته باشید. تلاش می‌کنیم با تمرکز کامل از همین حالا روی قهرمانی جام حذفی تمرکز کنیم که البته اول باید مقابل تیم خوب و قابل احترام هوادار خوب ظاهر شویم. امیدوارم در جام حذفی هم هر تیمی لایق و سزاوار باشد به قهرمانی برسد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار