حرف‌های تند و تیز ستاره استقلال علیه بیرانوند!

مرادمند از انگیزه‌های خود و هم‌تیمی‌هایش برای دربی می‌گوید. او امیدوار است که بتواند انتقام شادی بیرانوند در پایان شهرآورد یکصد را بگیرد و در این میان با ستاره‌های استقلال، برای رقبا کری خواند.

حرف‌های تند و تیز ستاره استقلال علیه بیرانوند!

به گزارش زنهار؛ محمدحسین مرادمند را می‌توان یکی از بی‌حاشیه‌ترین بازیکنان استقلال معرفی کرد. بازیکنی که نیم فصل دوم لیگ قبل، یکی از عجیب‌ترین موقعیت‌های زندگی‌اش را تجربه کرد و در شرایطی که بهترین خط دفاعی لیگ را به همراه سیاوش یزدانی تشکیل داده بود، راهی خدمت سربازی شد و به تیم ملوان پیوست، اما هرگز برای این تیم به میدان نرفت.مرادمند در ابتدای فصل و با اتمام خدمت سربازی، به استقلال بازگشت اما دور بودن از شرایط بدنی باعث شد او هفته‌های ابتدایی را از دست بدهد. این بازیکن در هفته هشتم، اولین بازی خود در لیگ امسال را انجام داد و با وجود اینکه پاس تک‌گل تیمش را مهیا کرد، در بازی‌های بعد نیمکت‌نشین شد تا اینکه از دربی پایتخت و در سه دیدار برابر پرسپولیس، صنعت نفت و مس رفسنجان در ترکیب اصلی قرار گرفت.مصدومیت برابر مس باعث دوری طولانی مدت او از میادین شد تا اینکه او برابر هوادار به میادین بازگشت و پس از دیدار برابر پارس جنوبی، در بازی برگشت مقابل مس رفسنجان یک بار دیگر از ابتدا به میدان رفت و موفق به زدن گل تساوی و آغاز کامبک استقلال شد. او در گفت‌وگو با خبرنگار ورزش سه، درخصوص مسائل مختلف به صحبت پرداخته است که خلاصه آن را مرور می‌کنیم:

در این 2 سال خیلی سختی کشیدم و نصف موهایم سفید شد

* مصدومیت‌های من به دلیل مسائل ذهنی بود

* همه اتفاقات این مدت را در دلم نگه داشته‌ام

* در فرصت مناسبی، همه چیز را در یک برنامه تلویزیونی خواهم گفت

* برای ملوان بازی نکردیم چون واقعا بی‌انگیزه بودیم

* خاک روی ستاره‌هایمان را تکاندم تا برخی که از لپ‌لپ آمده‌اند، آنها را خوب ببینند

* هدفم قهرمانی استقلال و حضور در جام ملت‌هاست

* بترسید از روزی که دربی در فینال حذفی تکرار شود* حرکت بیرانوند من را ناراحت کرد و امیدوارم جواب آن را در فینال حذفی بدهیم

* درباره پیروزی برابر مس رفسنجان صحبت کنید. تیمی که در خانه به سختی شکست می‌خورد و شرایط دفاعی خوبی داشت.

مرادمند: بازی خوبی بود و کارمان را خوب شروع کردیم. با اینکه می‌دانستیم شانس قهرمانی پایینی داریم ولی با انگیزه شروع کردیم. در نیمه دوم و در برخی از دقایق تمرکز نداشتیم و روی یکی اتفاق خیلی شانسی، دروازه‌مان باز شد. خدا را شکر دوباره به خودمان برگشتیم و در فاصله کمی، 2 گل زدیم و توانستیم به شخصیت قبلی تیممان برگردیم.

* در برخی از بازی‌ها با وجود آمادگی‌ای که داشتی، به میدان نرفتی. اینکه در جریان بازی نباشی کمی سخت است.

مرادمند: من در این 2 سال خیلی سختی کشیدم. هم بخاطر سربازی و هم اینکه دیر به تیم اضافه شدم. شرایط خیلی سختی را گذراندم. اوایل از لحاظ بدنی آماده نبودم، سپس وارد رقابت شدم. من فضای جدیدی را در فوتبال تجربه می‌کردم که همه اینها دشوار بود. هماهنگی و هندل کردن این مسائل و تلاش برای موفقیت سخت بود. در این میان نیز دچار یک مصدومیت بدموقع شدم. از ناحیه همسترینگ آسیب دیدم. سپس که بهبود پیدا کردم، تمرینات سخت بدنسازی را پشت سر گذاشتم. این بار از ناحیه کمر دچار مشکل شدم. این شرایط برایم خیلی سخت بود. من که 10 سال مصدوم نشده بودم، از ناحیه همسترینگ و کمر دچار آسیب‌دیدگی شدم که رخ دادن این اتفاقات پشت سر هم، شرایط را سخت کرد. به نظر خودم این مسائل به دلیل عدم آمادگی ذهنی بود. چون از لحاظ ذهنی وضعیت خوبی نداشتم و تحمل این همه فشار و سختی را نداشتم. فقط می‌توانستم خوب تمرین کنم. دوست نداشتم این مسائل را مطرح کنم و به اشتراک بگذارم. با خودم گفتم که با تمرین و تحمل کردن این فشار، دوباره به آن موفقیت برسم. هر زمانی که برای استقلال بازی کردم، خدا را شکر 100 درصد توانم را گذاشتم. از بازی با رفت با فولاد پاس گل دادم تا این دیدار که گل زدم. هر بازی که به میدان رفتم، به دنبال کلین‌شیت بودم. در هر دیدار تمام توانم را برای تیم گذاشتم. بچه‌ها خیلی خوب بازی کردند و خیلی تلاش کرده بودند. خدا را شکر توانستم در این بازی گلزنی کنم و تیم به بازی برگردد.

* تو به اردوی تیم ملی دعوت شده بودی و شانس حضور در جام جهانی را داشتی. اما همه چیز عوض شد و تغییر باورنکردنی رخ داد. این اتفاقات را چطوری پشت سر گذاشتی؟

مرادمند: خیلی سخت است. همه اینها را در دلم گذاشتم و از آن رد شدم تا بتوانم در شرایطی مساعد و در یک برنامه تلویزیونی بگویم. اما در یک شرایط خیلی مساعد. می‌خواهم همه چیز را تعریف کنم تا ببینید چه اتفاقاتی برای من رخ داده است. با وجود این‌همه حواشی توانستم خودم را جمع کنم و دوباره فوتبال بازی کنم.

چرا زمان سربازی در ملوان بازی نکردید؟

مرادمند: واقعا بی‌انگیزه بودیم. ما از تیمی که برای قهرمانی تلاش می‌کرد و با کمک کادرفنی بهترین خط دفاعی لیگ بودیم. حالا در این شرایط و نزدیک به جام جهانی که شما 6، 7 سال از عمرت را گذاشته‌ای و به یک‌باره به شما بگویند بروید سربازی. خب همه چیز روی سر شما آوار می‌شود. خیلی سخت است خودتان را جمع کنید. من که داشتم دیوانه می‌شدم. ولی خدا را شکر این اتفاق رخ نداد (با خنده).

* به بازی با مس رفسنجان برگردیم. در بازی رفت بود که مصدوم شدی و به یک اتفاق تلخ برای تو تبدیل شد.

مرادمند: من چند بازی پشت سر هم بازی کردم و توانایی‌هایم را نشان داده بودیم. در مرحله‌ای بودم که کلا بازی کنم. ولی در دقیقه 26 آن بازی از ناحیه همسترینگ دچار کشیدگی شدم. همان باعث شد تا من دوباره 10، 12 هفته خانه‌نشین شوم. در این مدت مدام تلاش می‌کردم، تمرین می‌کردم تا به میدان برگردم.

ساختار دفاعی استقلال در این فصل را نسبت به فصل گذشته چگونه می‌بینی؟ ترکیب سه دفاعه راحت است یا چهار دفاعه؟

مرادمند: خود من به عنوان یک بازیکن نمی‌توانم تعیین کنم. من ابزار هستم و باید با تفکرات سرمربی هماهنگ شوم. قابلیت من این است که زودتر می‌توانم با تیم هماهنگ شوم. من هم در سیستم سه دفاعه بازی کرده‌ام و هم چهار دفاعه. این سیستم‌ها ابزار و بازیکنان لازم را نیاز دارد. این به دیدگاه و تفکرات مربی بستگی دارد و نه بازیکن. من در هر دو سیستم راحت بازی می‌کنم.

* شادی گلت برابر مس رفسنجان داستان خاصی داشت؟

مرادمند: یک سری افراد از داخل لپ‌لپ بیرون آمده بودند و احساس می‌کردم این ستاره‌های روی لوگو کمی خاک خورده است و این خاک را کمی پاک کردم تا ستاره‌ها را بهتر ببینند!

* تو خیلی استقلالی هستی. با وجود همه این مشکلات و اتفاقات، اما همواره سکوت کرده‌ای. علاقه‌ات به استقلال باعث شده تا روی نیمکت ساکت بنشینی و اعتراضی نکنی؟ آن هم در شرایطی که خیلی اوقات حقت بوده است بازی کنی.

مرادمند: این برای تمام روزهای سختی بوده که پشت سر گذاشته‌ام. سربازی یک قانون و وظیفه است و هر کسی باید به خدمت برود. من نیز به سربازی رفتم، اما خیلی سختی کشیدم. یک روزی به خودم گفتم باید دوباره برگردی! حتی با وجود اتفاقات خیلی بدتر باید برگردم. من نصف موهایم سفید شد و حتی ریزش مو پیدا کردم. ولی اینقدر صبر کردم تا بتوانم حقم را بگیرم.

برای آینده چه برنامه‌هایی داری؟

مرادمند: الآن به موفقیت استقلال، قهرمانی در جام حذفی و حضور در جام ملت‌های آسیا فکر می‌کنم تا بتوانم برای کشورم بازی کنم. این افتخار هر بازیکنی است که بتواند به تیم ملی کشورش کمک کند. امیدوارم این افتخار نیز شامل حال من شود. من دیگر چیزی برای از دست دادن ندارم و می‌خواهم به این اهداف برسم.

* در تیم ملی هم رقبای قدرتمندی داری.

مرادمند: آنها نیز دوستان خوب من هستند. به هر حال فوتبال است و با هم یک رقابت شیرین خواهیم داشت. ان‌شاءالله هر کسی که حقش است یا هر کسی که می‌تواند برای تیم ملی افتخارآفرینی کند و بهترینِ خودش باشد، در تیم ملی بازی کند تا نتایج خوبی کسب کنیم و کشورمان را سربلند کنیم.

* امسال اتفاقات عجیبی از تغییرات مدیریت و بی‌پولی را تجربه کردید. این مسائل را چقدر در تکرار نشدن قهرمانی دخیل می‌بینی؟

مرادمند: داوری خیلی ما را اذیت کرد. اگر فقط حق ما را می‌دادند، فکر می‌کنم 10 تا 11 امتیاز بیشتر کسب کرده بودیم. اگر این اتفاقات رخ نداده بود، استقلال قهرمان لیگ می‌شد. با وجود تمام مشکلات سخت افزاری و مالی، نتیجه گرفتن و در کورس بودن سخت است. فصل قبل همه چیزمان به عنوان یک باشگاه منظم بود و قهرمان شدیم. حتی می‌توانم بگویم از لحاظ مهره‌ای، تیم امسال نسبت به فصل قبل خیلی قوی‌تر بود.

* به نظرت ایرانی بودن و استقلالی بودن فرهاد مجیدی در قهرمانی فصل قبل موثر بود؟ چون می‌دانست از چه راهی اعتراضش را نشان دهد.

مرادمند: آقای ساپینتو هم خیلی جاها اعتراض کرده و حرف‌هایش را زده است. باید کسی باشد به اعتراضات شما گوش دهد و مشکلاتتان را حل کند. باز هم خدا را شکر که با تلاش بچه‌ها، توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم، وگرنه می‌توانست اتفاقات بدتری رخ دهد.

برخلاف شخصیت تو، ساپینتو یک فرد پر جنب و جوش است و کنار زمین فعال است. اینکه نیمکت‌های روبرو از این شرایط سوءاستفاده می‌کنند یا تماشاگران قصد تحریک او را دارند، چطور می‌بینی؟

مرادمند: ساپینتو از اروپا به اینجا آمده و یک سری اتفاقات را می‌بیند و تعجب می‌کند. او برخورد و ذهنیت ایرانی‌ها را می‌بیند و تعجب می‌کند. اینکه یک نفر بیاید با من احوال پرسی کند و دستش را دور گردن من بیندازد، اما برود جای دیگر در مورد من بد صحبت کند... ساپینتو این چیزها را ندیده و وقتی با آن مواجه می‌شود، قاطی می‌کند! 

* اینکه در ابتدای بازی مربیان از ساپینتو رخصت می‌گیرند و در انتها با او درگیر می‌شوند، عجیب نیست؟

مرادمند: دقیقا همین‌طور است. او می‌گوید من ذهنیت ایرانی‌ها را نمی‌دانم و برخی چیزها را نمی‌توانم درک کنم. او حق دارد. ساپینتو امسال برای استقلال خیلی زحمت کشید. با اینکه یک سری اتفاقات ناخوشایند برای خود من افتاد، اما می‌دیدم که او برای تیم تلاش می‌کرد. ایشان مربی دلسوزی است و ذهنیت برنده را که خیلی مهم است، در تیم غالب کرد. او به دنبال تغییر ذهنیت بازیکنان بود که روحیه آنها را افزایش دهد.

* به عنوان سوال پایانی، به تکرار دربی در فینال جام حذفی و انتقام فکر کرده‌ای؟

مرادمند: بترسند از آن روزی که دربی در فینال جام حذفی برگزار شود! آن حرکتی که علیرضا بیرانوند انجام داد، من را خیلی ناراحت کرد. امیدوار هستیم تا دربی در بازی فینال تکرار شود و بتوانیم جواب این حرکت را بدهیم.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار