ناموفق‌ترین سرمربی سال؛ «الهویی» و چالش دیدن برفِ سیرجان!

تیره‌روزی‌های گل‌گهر سیرجان با هدایت «سعید الهویی» ادامه دارد و آن‌ها از شانس حداقلی برای حضور در رتبه چهارم جدول برخوردارند.

ناموفق‌ترین سرمربی سال؛ «الهویی» و چالش دیدن برفِ سیرجان!

به گزارش زنهار، گل گهر سیرجان با هدایت امیر قلعه‌نویی در سالیان گذشته همواره روندی صعودی را در فوتبال ایران تجربه کرده است؛ به‌طوری که قلعه‌نویی در اولین سال حضورش در سیرجان همراه با این تیم 45 امتیاز به‌دست آورد و در رتبه پنجم جدول، سرمه‌ای‌پوشان به کار خود پایان دادند. در فصل گذشته، شاگردان امیر قلعه‌نویی شرایط بهتری را تجربه کردند و با 51 امتیاز در جایگاه چهارم لیگ بیست‌ویکم را به پایان بردند؛ آن‌هم در شرایطی که 7 امتیاز گل‌گهر به واسطه پرونده جنجالی اریک باگناما در میان از بین رفت. امیر قلعه نویی در لیگ بیست‌ودوم هم روزهای خوبی را با گل‌گهر سیرجان تجربه کرد و تا پایان هفته بیست‌وسوم، گل‌گهر را با 40 امتیاز در رتبه چهارم جدول حفظ کرد تا با بهترین میانگین امتیازگیری در سال‌های حضورش در سیرجان، این تیم را ترک کند و به سراغ هدایت تیم ملی برود. اما بعد از پایان کار این سرمربی باتجربه که توانست گل‌گهر را به جمع 8 تیم برتر جام حذفی هم در فصل جاری برساند، شرایط کاملاً در سیرجان تغییر کرده و سرمه‌ای‌پوشان حتی برای رسیدن به رتبه پنجم هم امید چندانی ندارند!

آمار عجیب «الهویی»؛ 3 باخت در 6 مسابقه!

سعید الهویی که در نقش دستیار امیر قلعه‌نویی در تیم‌های سپاهان و گل‌گهر سابقه فعالیت داشت، بعد از پایان کار این سرمربی باتجربه در سیرجان جانشین قلعه‌نویی شد و امید داشت تا بتواند به عنوان یک سرمربی جوان در گل‌گهر شروع موفقی داشته باشد. الهویی بازی اول را مقابل نساجی مازندران با برد پشت سر گذاشت اما خیلی زود شرایط علیه او تغییر کرد؛ به‌طوری که برتری مقابل نساجی، اولین و آخرین پیروزی سعید الهویی در قامت سرمربی محسوب می‌شود و 5 بازی اخیر سیرجانی‌ها نتوانسته‌اند هیچ بردی را در لیگ برتر و جام حذفی به‌دست آورند. شاگردان الهویی بعد از شکست دادن نساجی مازندران، مقابل ذوب‌آهن در اصفهان شکست خوردند و 2 تساوی پیاپی برابر فولاد خوزستان و هوادار تهران باعث شد تا رتبه چهارم جدول برای گل‌گهری از دست برود. سرمه‌ای‌پوشان سپس در جام حذفی خود را محک زدند و به مصاف پرسپولیس رفتند که قبول شکست مقابل سرخ‌پوشان پایتخت باعث شد تا گل‌گهری‌ها شانسی برای حضور در جمع 4 تیم برتر جام حذفی هم نداشته باشند. بعد از ناکامی در جام حذفی، تیره‌روزی‌های گل‌گهر با شکست روز گذشته مقابل آلومینیوم اراک تکمیل شد تا آن‌ها هفته بیست‌وهشتم را با حضور در جایگاه ششم جدول به پایان ببرند!

2 بازی مرگ و زندگی در راه است

گل‌گهری‌ها برای حفظ کورسوی امید خود به کسب سهمیه آسیایی در صورت حذف احتمالی سرخابی‌ها از لیگ قهرمانان آسیا، باید در کورس رقابت با تیم‌های تراکتور تبریز و مس رفسنجان بتوانند موفق عمل کنند. نتایج ضعیف گل‌گهر در هفته‌های گذشته باعث شده تا فاصله این تیم با رتبه چهارم جدول به 4 امتیاز برسد و همین مسئله امید سیرجانی‌ها برای حضور در رتبه چهارم جدول را به حداقل رسانده است. شاگردان الهویی که فاصله یک امتیازی با مس رفسنجان دارند، امیدشان به خلق شگفتی در 2 هفته پایانی است. سرمه‌ای‌پوشان در 2 بازی پایانی فصل باید مقابل پرسپولیس تهران و صنعت‌نفت آبادان به میدان بروند؛ آن‌هم در شرایطی که سرخ‌پوشان پایتخت برای قهرمانی می‌جنگند و صنعت‌نفت هم برای بقا به کسب حداکثر امتیاز نیاز دارد. بدون‌شک کسب پیروزی در 2 مسابقه پایانی می‌تواند پایان فصل موفقی را برای گل‌گهر و الهویی رقم بزند اما تداوم روند ناکامی‌ها معادلات را علیه سرمه‌ای‌پوشان و البته سرمربی جوان این تیم تغییر می‌دهد و احتمال پایان کار زودهنگام سعید الهویی در قامت سرمربی گل‌گهر دور از ذهن نیست.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار