ساخت سریال پایتخت استارت خورد/ بازگشت مهران مدیری و ساخت مدل جدید از نون خ

مدیر گروه تولیدات طنز مرکز سیمافیلم در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد که نگارش و پیش‌تولید سریال «پایتخت» آغاز شده و ان‌شاءالله مشکلی پیش نیاید امسال به تولید خواهد رسید.

ساخت سریال پایتخت استارت خورد/ بازگشت مهران مدیری و ساخت مدل جدید از نون خ

چند صباحی است که در فضای رسانه‌ای خبر از ساخت سریال‌های کمدی و بازگشت هنرمندانی همچون مهران غفوریان، سیدجواد رضویان و مهران مدیری به گوش می‌رسد،حتی در صفحات مجازی از شروع تولید «پایتخت۷» در مردادماه خبر دادند و درخواست‌هایی که درباره ادامه «نون‌خ» می‌آید و پیام سعید آقاخانی که حکایت از پایان این سریال می‌دهد.

«پایتخت» هم قرار است به‌زودی جلوی دوربین برود.

نگارش و پیش‌تولید سریال «پایتخت» آغاز شده است و ان‌شاءالله مشکلی پیش نیاید امسال به تولید خواهد رسید، اما بقیه مراحل چه انتخاب بازیگر و پخش و بقیه جزئیات متعاقباً از خود سیمافیلم اعلام خواهد شد، اما این نوید را برای مخاطبان داریم که اتفاقات خوبی در راه است.

یک اراده‌ای در دوره جدید سازمان صداوسیما وجود دارد که احیای نمانام‌های طنز (برندها) سازمان صداوسیماست همچون «زیرخاکی» که واقعاً با اقبال مواجه شد و «نون‌خ» و «پایتخت» هم خبرهایش هم در رسانه‌ها آمد که پیش می‌رود. ان‌شاءالله بنای‌مان بر این است با سعید آقاخانی سریالی جدید داشته باشیم.

صحبت‌های مقدماتی انجام شده است که چالش جذاب و متفاوت از «نون‌خ» ساخته شود، به این اتفاق امیدواریم و در حال مذاکره‌ایم. ژانر این سریال، کمدی اجتماعی است همان کارهایی که شاید بعضاً در دهه‌های 70 و 80 به قاب تلویزیون آمدند، البته هنوز به قطعیت نرسیده‌ایم اما به این مسیر امیدواریم.

با تهیه‌کنندگان آثار خیابان‌خلوت‌کن از جمله «خانه‌به‌دوش» و خیلی‌های دیگر در این عرصه مثل مهران مهام، ایرج محمدی؛ اتفاقاً جالب است بدانید کاری را با ایرج محمدی فارغ از مجموعه‌ای که او با پرویز شیخ‌طادی مشغول ساخت است در نگارش تحت تهیه‌کنندگی ایشان داریم که بعد از پایان آن کار این سریال طنز را پیش خواهند برد.

یک کاری را در نگارش داریم که مشاور آن یکی از تهیه‌کنندگان باسابقه و خوش‌نام کارهای پرمخاطب تلویزیون است.

با آقای مهران مدیری صحبت شده است و ان‌شاءالله این نوید را می‌دهم که با آقای مدیری همکاری خواهیم داشت، زمانش را الآن نمی‌توانم بگویم، اولویت ما برای این همکاری ساخت سریال است. این نوید را می‌دهم ما با همه این عزیزان مشغول مذاکره هستیم و هرکدام ان‌شاءالله توفیق شود سعی‌مان این است که به پیش‌تولید، تولید و نمایش برسد.

همان‌طور که آقای جبلی و رئیس سیمافیلم اشاره کردند آغوش سازمان صداوسیما برای همه سرمایه‌های تلویزیون باز است. صحبت با سعید آقاخانی و شروع سریالی جدید با حال‌وهوایی متفاوت و «پایتخت» و چند هنرمند دیگر بسیار جدّی است و امسال ان‌شاءالله فصل جدید «پایتخت» تولید شود.

ساخت سری جدید «دودکش» در دستور کار

با تصمیم ریاست سازمان صداوسیما در چند ماه گذشته یک عزمی اتفاق افتاد برای احیای نام‌های محبوب؛ بنابراین سیاست ما احیای کارهای چندفصله و پرطرفدار است که مردم علاقه‌مند به آنها هستند، اما این نکته هم وجود دارد مثلاً در سریال «زیرخاکی» اگر برای کاراکتر اصلی سریال، گرفتاری به‌وجود بیاید کارگردان و نویسنده هم حضور داشته باشند قاعدتاً نمی‌تواند کار پیش برود.

اما شاید جالب باشد که سریال «دودکش» را صحبت کردیم و سعی‌مان بر این است با آقای نیک‌نژاد و دیگر دوستان سریال این نمانام (برند) شناخته‌شده تلویزیون احیاء شود، البته همه این‌ها مرهون تلاش آقای نقویان و نقی‌ئی رئیس و قائم‌مقام سیمافیلم هستند که با انگیزه ستودنی در این عرصه قدم برمی‌دارند، بالاخره سراغ این عزیزان رفتن یک افتادگی و تواضع می‌طلبد چون هرکدام‌شان شرایط خاصی دارند.

من فکر می‌کنم ان‌شاءالله به دوران پرشکوه سازمان صداوسیما نزدیکیم و از آن روزهای طلایی دور نیستیم، فکر می‌کنم مرجع سرگرمی صداوسیما در حال احیاء شدن است.

ان‌شاءالله سریال «بدل» به‌کارگردانی علی مشهدی عزیز از اواخر اردیبهشت‌ماه از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار