کدام بازیگران به‌دلیل کشف‌حجاب از حضور در آثار سینمایی منع شده‌اند؟

مدیرکل اداره نظارت سازمان سینمایی از تصمیمی خبر داد که بر اساس آن جمعی از بازیگران زن مطرح سینمای ایران ممنوع‌الکار می‌شوند.

کدام بازیگران به‌دلیل کشف‌حجاب از حضور در آثار سینمایی منع شده‌اند؟

به گزارش منیبان،مدیرکل اداره نظارت سازمان سینمایی از تصمیمی خبر داد که بر اساس آن جمعی از بازیگران زن مطرح سینمای ایران ممنوع‌الکار می‌شوند.

روح‌الله سهرابی در این مورد گفته است:

«تعداد انگشت‌شماری از بازیگران و عواملی که بدون توجه به ملاحظات و قوانین کشور رفتار کرده‌اند و سرمایه و زحمات عده زیادی را تحت الشعاع رفتار هنجارشکنانه خود قرار داده و به خطر انداخته‌اند باید پاسخگوی رفتار خود باشند و اگر حقیقتا معتقد به عدالت و انصاف و مقید به اخلاق و اصول انسانی و یا حتی اصول حرفه‌ای هستند باید با بازگرداندن دستمزد خود لااقل بخشی از ضرر و زیان صاحبان آثار را جبران کنند.

البته این افراد ازاین پس اجازه حضور در هیچ اثری را نخواهند داشت و هرگونه استفاده از آن‌ها در آثاری که بعد از فرار یا کشف حجاب تولید شده غیرقانونی بوده و مستلزم اخذ مجوز‌های لازم از مراجع ذیصلاح می‌باشد لذا تهیه‌کننده، کارگردان و سرمایه گذاری که از این افراد استفاده کنند باید منتظر تبعات و خسارات آن نیز باشند.»

بر اساس این صحبت‌ها در کنار هنگامه قاضیانی و افسانه بایگان که از بازیگری خداحافظی کرده‌اند، ترانه علیدوستی، باران کوثری، پانته‌آ بهرام، کتایون ریاحی، فاطمه معتمدآریا، گلاب آدینه هم ممنوع‌الکار می‌شوند.

آیا آثار قبلی بازیگران ممنوع‌الکارشده اکران می‌شود؟

مدیرکل اداره نظارت بر نمایش فیلم سازمان سینمایی گفت: چنانچه استفاده از بازیگران مربوط به قبل از تخلف یا قانون‌شکنی آن‌ها باشد قانون عطف به ما سبق نخواهد شد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار