خبر های داغ از گیشه

فیلم «فسیل» اولین فیلمی است که فروش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان را در سینمای ایران تجربه کرده و الان به عنوان پرفروش‌ترین فیلم ایران به شمار می‌آید.

خبر های داغ از گیشه

به گزارش زنهار به نقل از خبر آنلاین: فیلم سینمایی «فسیل» که با فروش ۱۳۶ میلیارد تومانی رکورد شکنی کرده، همچنان سهم بزرگی از فروش را به خود اختصاص داده و صدرنشین گیشه است.

در حال حاضر و در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم(۲۲ تا ۲۸ اریبهشت) وضعیت فروش سینماها کمی قابل قبول بود. در این شرایط نه فیلم سینمایی که به ترتیب فروش نام‌ آن‌ها خواهد آمد در سینما اکران می‌شوند، «فسیل»، «سه کام حبس»، «آهنگ دو نفره»، «عروس خیابان فرشته»، «جنگ جهانی سوم»، «بابا سیبیلو»، «دسته دختران»، «غریب»، «یقه سفیدها» این ۹ فیلم هستند که در هفته گذشته ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، آورده مالی برای سینمای ایران داشتند و توانستند ۳۲۴ هزار نفر را به سالن‌های سینما بیاورند.

جدای از هفته‌ای که گذشت، اگر نگاهی به شصت روزی که سینمای ایران پشت سر گذاشته هم بیندازیم متوجه می‌شویم که از ابتدای امسال ۱۰ فیلم سینمایی روی پرده رفته‌اند و در این شصت روز ۱۸۲ میلیارد تومان را با ۴ میلیون مخاطب به سینما اضافه کرده‌اند که سهم فیلم سینمایی «فسیل» ۱۳۶ میلیارد تومان با سه میلیون مخاطب بوده است.

فیلم «فسیل» اولین فیلمی است که فروش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان را در سینمای ایران تجربه کرده و الان به عنوان پرفروش‌ترین فیلم ایران به شمار می‌آید.

در ادامه نگاهی به وضعیت فروش سه فیلم اول گیشه در دوماهی که گذشت می‌اندازیم.

«فسیل» به کارگردانی محمدکریم امینی بیش از سه میلیون و ۲۲ هزار نفر تماشاگر و ۱۳۶ میلیارد و ۴۵۹ میلیون تومان فروش را برای سینما فراهم کرد. «سه کام حبس» به کارگردانی سامان سالور ۲۱۰ هزار نفر تماشاگر و ۱۰ میلیارد و ۲۹۳ میلیون میلیون تومان فروش را به سینما آورد. «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی هم ۲۳۶ هزار نفر تماشاگر و ۹ میلیارد و ۷۹۱ میلیون تومان فروش توانست در جایگاه سوم گیشه بنشیند.

وضعیت فروش در هفته‌ای که گذشت

در هفته‌ای که گذشت «فسیل» با بازی هادی کاظمی و بهرام افشاری ده میلیارد و ۷۰۰ میلیون فروش را تجربه کرد، «سه کام حبس» با بازی محسن تنابنده و پریناز ایزدیار یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون فروش داشت، «آهنگ دو نفره» با بازی فرزاد فرزین و احمد مهرانفر یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان، «عروس خیابان فرشته» با بازی محمدرضا و مهرآوه شریفی‌نیا ۵۶۵ میلیون تومان و «جنگ جهانی سوم» که پیش از این لو رفته بود و از ۲۶ فروردین روی پرده سینما است هم در هفته گذشته ۴۹۲ میلیون تومان و در یک ماه گذشته ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروش را برای گیشه خود ثبت کرده است.

صعود یا نزول فروش؟

در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم (۲۲ تا ۲۸ اریبهشت) این ۱۱ فیلمی که روی پرده سینما هستند، مجموعا ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروش داشتند، در صورتی که از (۱۴ تا ۲۲ اردیبهشت) فروش فیلم‌های روی پرده سینما ۲۹ میلیارد تومان بود که یکی از دلایل افت فروش فیلم‌ها تعطیلی سینماها از عصر(۲۵ اردیبهشت) تا صبح روز چهارشنبه (۲۷ اردیبهشت) بود.

ماهرخ عباسپور

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار