فقط در صورت داشتن والد ایرانی شناسنامه می‌گیرید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در سال گذشته کمیسیون امنیت ملی با حضور وزیر کشور و مقامات ذی ربط تصمیمات خوبی گرفتند و وزارت کشور را موظف کردند که ساماندهی اتباع را در اولین گام در دستور کار قرار دهد تا علاوه بر اطلاع از ورود اتباع به کشور، بتوانیم آن‌ها را را ساماندهی کنیم.

فقط در صورت داشتن والد ایرانی شناسنامه می‌گیرید

به گزارش زنهار، فداحسین مالکی اظهار داشت: فقط به کسانی شناسنامه داده می‌شود که بر اساس مواد قانونی، پدر یا مادرشان، ایرانی باشند.

به گزارش شفقنا، وی در رابطه با ساماندهی مرز‌های ایران، اظهار داشت: علی رغم اینکه کشور ما مهاجر پذیر است، اما در سال‌های اخیر ورود بی رویه مهاجرین به کشور را داشتیم که باعث نگرانی مردم شده است و برخی از جریانات امنیتی و سیاسی که در بعضی از کشور‌های همسایه رخ داده، این نگرانی را در میان مردم و دولت تشدید کرده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته کمیسیون امنیت ملی با حضور وزیر کشور و مقامات ذی ربط تصمیمات خوبی گرفتند و وزارت کشور را موظف کردند که ساماندهی اتباع را در اولین گام در دستور کار قرار دهد تا علاوه بر اطلاع از ورود اتباع به کشور، بتوانیم آن‌ها را را ساماندهی کنیم.

آقای مالکی درخصوص تشکیل سازمان ملی مهاجرین، بیان داشت: «بدنه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی» متناسب با این حجم وسیع نبود که با تصویب مجلس ارتقاء پیدا کرد و صحبت از ایجاد «سازمان ملی مهاجرین» است که شاید بتواند همه نگاه‌های دستگاه‌های ذی ربط در یک جا متمرکز شود و این کار هر چه سریع‌تر باید انجام شود تا نگرانی‌ها را کمتر کند.

وی با اشاره به وضعیت مرز‌های کشور، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در شرق کشور در مرز افغانستان مستقر شده است و سپاه پاسداران در جنوب استان سیستان و بلوچستان هم، اقدامات خوبی انجام داده است. همچنین با مقامات افانستانی و پاکستانی جلسات خوبی برای بستن مرز‌ها داشتیم. البته با پاکستان به این نتیجه رسیدیم که در بخشی از مرز‌ها به جای فنس، دیوار کشیده شود که مطالعات و اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است.

آقای مالکی در پایان با اشاره به اعطای شناسنامه به اتباع خارجی، خاطرنشان کرد: فقط به کسانی شناسنامه داده می‌شود که بر اساس مواد قانونی، پدر یا مادرشان، ایرانی باشند.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار