وزیر دفاع جدید اوکراین ، سخنگوی آمریکا است

یک رسانه ترکیه‌ای گزارش کرده است که وزیر دفاع جدید اوکراین در حقیقت مجری و سخنگوی طرح‌های ایالات متحده در منطقه است.

وزیر دفاع جدید اوکراین ، سخنگوی آمریکا است

به گزارش زنهار، روزنامه «آیدین لیک» ترکیه گزارش کرد که «رستم عمروف» وزیر دفاع جدید اوکراین بعنوان مجری طرح‌های ایالات متحده در منطقه فعالیت خواهد کرد.

در این گزارش در توصیف ویژگی‌های وزیر دفاع جدید اوکراین نوشته شده است: «عمروف...سیاستمداری است که سخنگو و مجری طرح‌های آمریکا در منطقه است».

در این روزنامه همچنین آمده است که عمروف بخشی از بودجه‌ای را که از کشورهای خارجی دریافت می‌کند، صرف اهداف شخصی می‌کند.

پیش‌تر روز گذشته، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد که «الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع پیشین اوکراین را از سمت خود برکنار کرده است و رستم عمروف معاون حزب صدا را نامزد جانشینی او کرده است.

از طرف دیگر، «ولادیمیر روگوف» رئیس جنبش «ما با روسیه هستیم» تصریح کرد که عمروف توسط ایالات متحده به سمت وزیر دفاعی اوکراین منصوب شده است.

در این گزارش آمده است که وزیر دفاع جدید اوکراین برادری به نام روسلان دارد که از هر دو آن‌ها به عنوان «فرزندان آمریکا» در کی‌یف یاد می‌شود.

بنا به گزارش یورونیوز، رزنیکوف سه ماه قبل از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، در 24 فوریه 2022 بعنوان وزیر دفاع کشورش منصوب شده بود.

وزیر دفاع جدید اوکراین ، سخنگوی آمریکا است

زلنسکی در پاسخ به درخواست اتحادیه اروپا، وعده داد بود که مبارزه با فساد در اوکراین را تقویت کند. یکی از شروط اتحادیه اروپا برای بررسی درخواست کی‌یف برای پیوستن به این اتحادیه را مبارزه با فساد عنوان کرده است.

فرانس پرس گزارش کرده است که اخیراً چندین مورد رسوایی فساد در اوکراین شناسایی و رسانه‌ای شده است که یکی از آن‌ها به وزارت دفاع این کشور مرتبط می‌شود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که عمروف از چهره‌های برجسته‌ جامعه تاتار ساکن در شبه‌جزیره کریمه است که در روزهای آغازین جنگ اوکراین در مذاکرات با روسیه مشارکت کرده بود.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار