جزئیات جدید از انفجار مرقد شهید سلیمانی

رحمان جلالی جزئیاتی را درباره دستگیری و اقدامات گروه تروریستی وابسته به "گروهک ارتش مردمی" در کرمان را اعلام کرد.

جزئیات جدید از انفجار مرقد شهید سلیمانی

به گزارش زنهار، رحمان جلالی، شامگاه ۱۱ شهریورماه در آئین اختتامیه نمایشگاه "روایت پیشرفت" و ویژه برنامه روایت امنیت استان کرمان اظهار کرد: جنگ روایت‌ها از راهکارهای خنثی سازیِ جنگ ترکیبی دشمن است.

او احساس امنیت را بالاتر از امنیت دانست و بیان کرد: راهپیمایی اربعین که تا امروز حدود سه میلیون نفر برای حضور در آن نام‌نویسی کرده‌اند، نوعی از روایت امنیت است. همچنین برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا و ... از دیگر مصادیق هستند.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کرمان با تبیین اقدامات نیروهای امنیتی، نظامی، قضایی و انتظامی در ایجاد امنیت در کشور، اظهار کرد: دستگیری گروه تروریستی وابسته به "گروهک ارتش مردمی" در کرمان یکی از روایت‌های امنیت است.

او افزود: این مورد تروریستی دارای سه جزء اصلی بازیگردانان، بازیگران و بازی خورده‌ها است و در این مورد، جدیدترین شگردهای اطلاعاتی به کار رفته است. زیرا بازیگران و بازی خورده‌ها درگیر این اتفاق بودند و رد پای هیچ یک از صحنه گردانان و بازیگردانان را نمی‌بینیم و اتفاق از طریق بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی رقم می‌خورد.

جلالی تصریح کرد: اقدامات ایذایی از طریق حریق و انفجار در مناطق مختلف مخصوصا در سه نقطه حیاتی و حساس در دستور کار این گروه تروریستی بود.

او زمان شکل‌گیری ارتش مردمی کرمان را بعد از اغتشاشات سال گذشته دانست و عنوان کرد: یک صفحه اینستاگرامی توسط فردی به نام شاهین زحمتکش(خواننده رپ) که نام مستعار او شاهین لو است و در سال ۱۳۶۲ در زندان اوین متولد شده و پدر او عضو گروه نفاق بود، ایجاد شد.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کرمان، گروهک نوپدید ارتش مردمی کرمان را یکی از فعال‌ترین گروهک‌های تروریستی ماه‌های اخیر ذکر کرد و ادامه داد: شاهین در سال ۱۳۹۵ به دانمارک عزیمت می‌کند و سر پل با عنوان سیامک تدین رابط بین شاهین و عناصر کف میدان بوده است.

او تصریح کرد: با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام، هسته اولیه این گروهک دستگیر شد و تعداد زیادی بمب‌های دست ساز و کیت‌های الکترونیکی با قدرت انفجار بالا کشف شد. ضمن اینکه ارسال بمب از طریق سرپل انجام می‌شد.

جلالی انفجار مرقد شهید سلیمانی و پمپ بنزین را از اهداف این گروهک برشمرد و اظهار کرد: آنها تا مرحله جاگذاری بمب پیش رفته بودند.

او با بیان این مطلب که این گروهک پرچم رژیم صهیونیستی را از پل فرهنگیان آویزان و بلافاصله به کانال‌های آن طرف آبی تصاویر را مخابره کردند، افزود: چند هدف این گروهک عملیاتی شد و چند مورد آن توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) خنثی شده است.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کرمان تخریب چند دوربین نظارتی در سطح شهر را از دیگر اقدام گروه ارتش مردمی کرمان اعلام کرد و گفت: شعارنویسی و کاغذنویسی از دیگر اقدامات آن‌ها بود.

او کرمان را امن‌ترین استان کشور در اغتشاشات سال گذشته اعلام و بیان کرد: امنیت این استان حاصل همکاری، هماهنگی و تلاش همه ارکان شورای تامین است.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار