پاسخ مثبت وزیر خارجه ترکیه به دعوت امیرعبداللهیان

​وزارت امور خارجه ترکیه به دعوت «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، فردا عازم تهران می‌شود.

پاسخ مثبت وزیر خارجه ترکیه به دعوت امیرعبداللهیان

به گزارش زنهار، وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که «هاکان فیدان» فردا (یکشنبه، ۳ سپتامبر-۱۲ شهریور) به ایران سفر خواهد کرد تا با مقامات ایرانی درباره مسائل منطقه‌ای رایزنی کند. 

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه، فیدان به دعوت «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، فردا عازم تهران می‌شود و قرار است در این سفر دیدارهایی در سطح عالی در تهران داشته باشد. این سفر فرصتی برای بررسی احتمال افزایش همکاری‌های دوجانبه در همه زمینه‌ها و تبادل نظر درباره تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی جاری فراهم می‌کند.

این اقدام دو روز پس از سفر فیدان به مسکو و دیداربا «سرگئی لاوروف» همتای روسی و یک هفته پس از سفر وزیر خارجه ترکیه به عراق صورت می‌گیرد. این نخستین سفر فیدان به ایران از زمان تصدی پست وزارت خارجه ترکیه به شمار می‌آید.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ۱۴ خرداد ماه گذشته در تماس تلفنی با فیدان پس از تصدی او پست وزارت خارجه ترکیه، ضمن تبریک انتصاب وی، ابراز امیدواری کرده بود که همکاری‌های نزدیک بین دو کشور در دوره جدید تداوم و ارتقاء پیدا کند.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی با دعوت از همتای خود برای سفر به تهران، لزوم شتاب بخشیدن به برنامه گسترش مناسبات دوجانبه را مورد تأکید قرار داد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار