سخنگوی دولت: امیدواریم یک محکمه صالح میزان اموال غارت شده توسط پهلوی را بررسی کند

سخنگوی دولت گفت: امیدواریم یک محکمه صالح میزان اموال غارت شده توسط خاندان پهلوی و محل خرج شدن این اموال را بررسی کند.

سخنگوی دولت: امیدواریم یک محکمه صالح میزان اموال غارت شده توسط پهلوی را بررسی کند

به گزارش زنهار؛ علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در پاسخ به واکنش همسر محمدرضا پهلوی در خصوص اموال خارج شده توسط این خاندان از ایران گفت: این واکنش را به فال نیک میگیریم و امیدواریم یک محکمه صالح میزان اموال غارت شده توسط این خاندان و محل خرج شدن این اموال که عمده آن برای ایجاد فشار رسانه‌ای و ناامنی در ایران بوده است را بررسی کند.

وی با بیان اینکه در خصوص خارج شدن اموال ملت ایران از کشور توسط خاندان پهلوی اسناد بسیار زیادی وجود دارد گفت: بررسی این موارد خوب است تا این افراد برای یک بار هم که شده مجبور پاسخگویی به ملت ایران باشند.

علی بهادری همچنین در توئیتهایی به این ماجرا پرداخته بود. 

روز گذشته علی بهادری جهرمی در توییتر خود در سالروز خروج شاه از ایران در ۲۶ دی ۱۳۵۷، نوشته بود: ‌«۳۵ میلیارد دلار اموال ایرانیان شامل ۳۸۴ چمدان جواهر و الماس دو تاج با ۵ هزار قطعه الماس، ۵۰ قطعه زمرد و ۳۶۸ حبه مروارید که از نظر قیمت غیرقابل تخمین است و... این‌ها بخشی از اموالی است که دیکتاتور هنگام فرار با خود به خارج برد.»

بهادری جهرمی در توئیتی جدید نوشته بود: «‌خیانت‌های ‎دیکتاتوری برآمده از کودتای پهلوی‌ها، فراموش‌ناشدنی است. وطن‌فروشی، حراج خاک پُربهای ایران، آدم‌کشی‌ و جنایات ساواک گوشه‌ای از این عملکرد سیاه است.

غارت سرمایه ایرانیان توسط ‎شاه را حامیان آمریکایی‌شان هم تایید کرده‌اند، بدیهی است سلطنت‌طلبان از پذیرش آن واهمه دارند!»

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار