آغاز ثبتنام زمین رایگان برای این خانوارها

رییس اداره راه و شهرسازی هندیجان از برگزاری آیین تخصیص ۱۲۶ قطعه زمین به متقاضیان طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرستان خبر داد.

آغاز ثبتنام زمین رایگان برای این خانوارها

به گزارش زنهار، امین حیات هندیجانی اظهار کرد: مطابق با آیین‌نامه ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت یعنی پس از ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰ متولد شده باشند، در صورت واجد شرایط بودن زمین یا واحد مسکونی تعلق می‌گیرد.

وی افزود: همچنین به خانواده‌هایی که چهار فرزند زیر ۲۰ سال دارند، بر اساس شرایط درج شده در متن قانون یک قطعه زمین یا واحد مسکونی رایگان واگذار می‌شود.

حیات هندیجانی ادامه داد: متقاضیان در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند برای ثبت‌نام به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.

رییس اداره راه و شهرسازی هندیجان گفت: از ابتدای ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به وزارت راه و شهرسازی، در شهرستان هندیجان به ۲۳۴ خانوار زمین رایگان واگذار شده است.

وی اظهار کرد: در نوبت اول این طرح نیز در سال گذشته تعداد ۱۰۸ قطعه زمین به متقاضیان این طرح اهدا شده بود. امروز نیز ۱۲۶ قطعه زمین به متقاضیان واگذار شد که در مجموع ۲۳۴ قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در شهرستان واگذار شده است.

حیات هندیجانی ادامه داد: این قطعات به متراژ ۲۰۰ متر مربع در نقاط مناسب شهرستان به متقاضیان واگذار شده است.

وی افزود: در آیینی که توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان هندیجان برگزار شد، به ۲۰ زوج دارای فرزند سوم که بعد از تاریخ ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰ متولد شده بودند و یا دارای ۴ فرزند زیر۲۰ سال، یک قطعه زمین به مساحت ۲۰۰ متر مربع به صورت رایگان اهدا شد.

در این راستا ماه گذشته در شهرهای جدید پرند، هشتگرد، ایوانکی و سهند واگذاری زمین وجود داشته و در شهرهای جدید اصفهان هفته آینده واگذاری انجام می‌شود. امروز هم در شهر جدید امیرکبیر با حضور احمد وحیدی ـ وزیر کشور، غفوری ـ مدیرعامل شهرهای جدید و مخلص‌الائمه ـ استاندار مرکزی، زمین‌های ۲۰۰ و ۳۰۰ متری برای ساخت خانه‌های ویلایی به متقاضیان، زمین اهدا شده است.

وحیدی در آیین اهدای زمین‌ به خانواده‌های خوش جمعیت استان مرکزی گفت: در هشت سال قبل از دولت سیزدهم دچار رکود شدید در حوزه مسکن بودیم و باید آنچه از قبل مانده بود نیز به اتمام می‌رسید. همچنین کارهای در دست اقدام باید آغاز می‌شد. از طرفی رکود شدید اقتصادی و رشد منفی تورم نزدیک به ۶۰ درصد وجود داشت و شهید رئیسی در این شرایط دولت را تحویل گرفتند که گفته می‌شد حتی مشکل آب کشور هم بدون حل مسائل ما با آمریکا درست نمی‌شود اما این باور ۱۰۰ درصد غلط و شرک آلود بود.

سعید غفوری، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید نیز در این مراسم بیان کرد: شهر جدید امیرکبیر آماده شروع جهشی برای ساخت خانه‌های یک طبقه حیاط دار است و لازم است وزیر کشور مساعدت داشته باشند تا توسط دستگاه‌های خدمات رسان و شبکه‌های زیرساخت تامین آب پایدار این شهر شکل گیرد.

به گفته غفوری امروز ساخت و ساز طرح نهضت ملی از ۲ میلیون و ۶۵۳ هزار واحد گذشته و در هفته‌های آینده شتاب بیشتری خواهد گرفت که به برکت خون رییس جمهور شهید محقق شده است. امیدواریم این طرح ملی در سنوات آینده تداوم داشته باشد.

فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی نیز در این آیین اظهار کرد: ۹۰۰۰ واحد مسکونی و  زمین در طرح جوانی جمعیت و نهضت ملی مسکن برای متقاضیان پیش بینی شده که امروز اسناد بیش از ۲ هزار و ۱۵۰ واحد در چند شهرستان‌های استان برای طرح جوانی جمعیت تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: حدود ۲۶۴ واحد مسکونی نیز امروز به بهره برداران و متقاضیان عمدتا در شهرستان ساوه تحویل داده خواهد شد. هفته آینده به صورت وبیناری با سرپرست ریاست جمهوری تعدادی از پروژه‌ها از جمله در حوزه راه و شهرسازی، سلامت، آب‌رسانی و غیره افتتاح خواهد شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در همان روز بیمارستان ولیعصر اراک نیز بهره برداری می‌رسد و اکنون بیمارستان زنان و زایمان سینا آشتیانی اراک فعالیت خود را آغاز کرده و دیالیز اولین بیمار خود را نیز پذیرش کرده است.

مخلص‌الائمه گفت: شهر جدید امیرکبیر تنها و نخستین شهر ویلایی کشور است که به نام بنیانگذار مبارزه با استکبار میرزا تقی‌خان امیرکبیر نامگذاری شده و امیدواریم بتوان در ادامه مسیر مبارزه با همه عوامل استکبار طی شود.

سید حسن اسحاق اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۷۰۰۰ متقاضی در استان قم تأیید شده‌اند که از این تعداد ۵۰۰۰ نفر برای تشکیل پرونده و ادامه روند تکمیل پرونده به دفاتر پیشخوان معرفی شده‌اند. از مجموع این تعداد ۴۰۰۰ قطعه زمین تخصیص داده شده‌ است.

کارسازی و برنامه‌ریزی برای اعطای قرارداد واگذاری زمین به سایر متقاضیان دارای شرایط این طرح در دست اقدام است و به مرور به افراد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار