واریز 3000000 تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی

رئیس سازمان برنامه و بودجه از واریز سه میلیون تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی خبر داد.

 واریز 3000000 تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی

به گزارش زنهار، پنجم تیر بود که کانال اطلاع‌رسانی دولت از عیدی دولت سیزدهم به بازنشستگان خبر داد. بر این اساس قرار شد باتوجه به تصویب آیین‌نامه همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در دولت و ابلاغ آن، این مبلغ به عنوان علی‌الحساب همسان‌سازی حقوق در روزهای آینده به حساب‌های بازنشستگان واریز شود.

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، این مصوبه نیاز به تامین اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومان برای بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار بازنشسته داشت.

امروز نیز داود منظور در صفحه شخصی خود اعلام کرد: در اجرای قانون برنامه هفتم پیشرفت آئین‌نامه اجرایی ‎متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به تصویب هیأت دولت رسید که بر این اساس مبلغ سه میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به هر یک از ۶.۲ میلیون بازنشسته صندوق‌های لشگری و کشوری و ۲.۴ میلیون بازنشسته تأمین اجتماعی در مجموع با ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار پرداخت شد.

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی دیروز اعلام کرد که طبق مصوبه دولت و ابلاغ آن به همه صندوق‌های بازنشستگی، رقم سه میلون تومان بابت متناسب‌سازی فروردین تا خرداد به‌صورت علی‌الحساب برای متناسب‌سازی و معیشت بازنشستگان واریز شد.

براساس اظهارات مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، این سازمان برای پرداخت متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیاز به تامین رقمی بالغ بر ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان داشته است که با همکاری سازمان برنامه و نظام پولی و بانکی کشور، این منابع تأمین شده و مبلغ سه میلیون تومان از روز چهارشنبه 13 تیر 1403 به همه حساب مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین‌اجتماعی واریز می‌شود.

آخرین وضعیت متناسب سازی و افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران امشب ۱۴ تیر ۱۴۰۳

جزئیات واریز معوقات حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق، اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری اعلام شد.

به نقل از خبرگزاری صداو سیما، جزئیات آغاز واریز افزایش حقوق بازنشستگان، آغاز عملیات اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، اعلام شد.

آخرین اخبار و جزئیات جدید درباره واریز معوقات حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران، اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری اعلام شد؛ همچنین بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور، امروز «پنج‌شنبه، ۱۴ تیر ۱۴۰۳»، مبلغ سه میلیون تومان، به حساب بازنشستگان کشوری و لشکری و همچنین بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی واریز شده است.

لازم به ذکر است، «۱۲ خرداد ماه ۱۴۰۳»،، بالاخره پس از مدت‌ها انتظار و اعتراضات بازنشستگان و مستمری‌بگیران به افزایش حقوق و اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، آیین‌نامه اجرایی ‎متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، به تصویب هیات دولت سیزدهم رسید؛ بر این اساس، امروز «پنج‌شنبه، ۱۴ تیر ۱۴۰۳» نیز، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، از واریز مبلغ سه میلیون تومان به صورت علی‌الحساب، به حساب بازنشستگان صندوق‌های لشکری و کشوری و بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی، با تامین اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی خبر دادند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، جزئیات واریز معوقات حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق و آغاز اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: «عملیات متناسب‌سازی مستمری و حقوق بازنشستگان، با واریز سه میلیون تومان، به حساب بازنشستگان و مستمری‌بگیران آغاز شد.»

«میرهاشم موسوی» مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مصاحبه‌ای با صداوسیما گفت: «بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان محترم، همواره یکی از دغدغه‌های رئیس‌جمهور بود؛ در همین راستا، پیرو قانون و مصوبه هفته قبل هیات وزیران، امروز «پنج‌شنبه، ۱۴ تیر ۱۴۰۳»، سه میلیون تومان بابت کمک معیشت و متناسب‌سازی حقوق و مستمری بازنشستگان، به حساب نزدیک به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی، واریز می‌شود.»

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اعلام اینکه با همکاری سازمان برنامه بودجه، حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان منابع اجرای این مصوبه، به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز شده است، گفت: «عدد دقیق متناسب‌سازی مستمری و حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران، بعد از نشست کارشناسی مشترک با کانون بازنشستگان و صدور احکام قطعی، مشخص خواهد شد.»

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان تامین‌ اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: «این واریز سه میلیونی بابت متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، برای همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران خواهد بود؛ با هماهنگی فنی با بانک، امروز به صورت کامل به حساب همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی واریز خواهد شد.»

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: «با تامین اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی، بابت متناسب‌ سازی حقوق بازنشستگان، مبلغ سه میلیون تومان به حساب بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار بازنشسته کشور واریز شد.»

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، جزئیات آغاز عملیات اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را اعلام کرد و از واریز سه میلیون تومان به حساب بازنشستگان کشوری و لشکری و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی خبر داد.

به گفته «داود منظور» رئیس سازمان برنامه و بودجه، مبلغ سه میلیون تومان به صورت علی‌الحساب، به حساب هر یک از ۲/۶ میلیون بازنشسته صندوق‌های لشکری و کشوری و ۴/۲ میلیون بازنشسته تامین اجتماعی، در مجموع، با ۲۰ همت اعتبار، واریز و پرداخت شده است.

«داود منظور» رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، با انتشار پیامی، در صفحه شخصی خود، در شبکه اجتماعی «ایکس» (توئیتر سابق)، اعلام کرد: «در اجرای قانون برنامه هفتم پیشرفت، آیین‌نامه اجرایی ‎متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به تصویب هیات دولت رسید و مبلغ سه میلیون تومان به صورت علی الحساب به هر یک از ۲/۶ میلیون بازنشسته صندوق های لشگری و کشوری و ۴/۲ میلیون بازنشسته تامین اجتماعی، در مجموع، با ۲۰ همت اعتبار پرداخت شد.»

واریز مبلغ علی‌الحساب اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان

بر اساس بند الحاقی «یک» ماده «۲۹» لایحه برنامه هفتم توسعه، به منظور عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیز متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر مشمول کسور شاغلان مشابه و همتراز، دولت مکلف است تا پایان سال سوم برنامه، اقدام لازم را انجام دهد. این افزایش از سال ۱۴۰۳، در سال اول، معادل ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم، هر کدام، ۳۰ درصد مابه‌التفاوت تا ۹۰ درصد یادشده خواهد بود؛ آیین‌نامه اجرایی این بند، به تصویب هیات وزیران رسیده است.

«داود منظور»، رئیس سازمان برنامه و بودجه، «۱۲ خرداد ۱۴۰۳»، در یک نشست خبری در مورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: «در برنامه هفتم، در خصوص همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، مقرر شده است که این موضوع، در سه سال اجرایی شود؛ به طوری که در سال اول (۱۴۰۳) اجرای این برنامه، ۴۰ درصد و در دو سال بعد (۱۴۰۴ و ۱۴۰۵)، هر سال، ۳۰ درصد افزایش حقوق انجام شود. منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز، در قانون بودجه ۱۴۰۳، پیش‌بینی شده است.»

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار