وام فوری مسکن با شرایط آسان برای اقشار ضعیف

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله ساخت رسیده است گفت: در دولت سیزدهم به دهک‌های یک تا چهار که از توان مالی کافی برخوردار نیستند وام فوری مسکن کم‌بهره پرداخت می‌شود.

وام فوری مسکن با شرایط آسان برای اقشار ضعیف

به گزارش زنهار، هادی عباسی‌اصل در نشستی خبری درباره عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم اظهار کرد: در حال حاضر بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد فرایند ساخت شده و بیش از ۵۰۰ هزار واحد تکمیل شده است که در ماه‌های آینده شاهد جهش در تکمیل واحدها خواهیم بود.

وی افزود: دولت شهید رییسی در بخش مسکن، مسئولانه عمل کرد و تلاش کرد با نگاه مسئولانه به نیاز متقاضیان مسکن پاسخ دهد.

عباسی‌اصل بیان کرد: دولت سیزدهم در رابطه با بخش مسکن سه فرصت را در نظر گرفت. فرصت نخست، تأمین زمین بود تا قیمت تمام شده کاهش یابد که در این حوزه کارهای مهمی انجام شد و هم‌اکنون شاهد جهش در تأمین زمین در محدوده شهرها، شهرک‌ها و سواحل جنوبی هستیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: پرداخت تسهیلات فرصت دومی بود که در دولت سیزدهم مدنظر قرار گرفت. بیش از ۳۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی توسط بانک‌ها به بخش مسکن اختصاص یافت که باید تقویت شود.

وی فرصت سوم را دسترسی به ارزش افزوده دانست و گفت: در این بخش تلاش شد تا قیمت تمام شده با تأمین زمین توسط دولت کاهش یابد.

عباسی‌اصل، تخصیص تسهیلات کم‌بهره برای دهک‌های یک تا چهار که توان مالی مناسبی ندارند از تمهیدات دولت سیزدهم برشمرد و افزود: نرخ سود از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافت. همچنین در تکمیل مسکن مهر دولت سیزدهم بیش از ۱۳۰ هزار واحد را تکمیل کرد و تحویل داد و ۱۱۰ هزار واحد باقیمانده که بدون پرونده‌های دارای تعارض تا پایان دولت تکمیل خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: چنانچه مسائل بانکی و پرداخت تسهیلات حل شود می‌توان به تأمین مسکن در کشور پاسخ مناسب داد.

وی افزایش ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن را از موارد در دست پیگیری عنوان کرد و افزود: با متعهد کردن بانک‌ها به پرداخت تسهیلات می‌توان در تکمیل واحدها تسریع بدهیم./

ثبت نام وام فوری ۳۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی

سامانه تأمین اجتماعی از روز دوشنبه، ۲۸ خردادماه برای ثبت‌نام وام بازنشستگان این سازمان باز شده است. مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۳۰ میلیون تومان است و همه متقاضیان در تهران می‌توانند وام را دریافت کنند. اما اوضاع برای دیگر شهرستان‌های ایران متفاوت است؛ بطوریکه اگر ثبت‌نام بیش از ظرفیت انجام شود، نتیجه قرعه‌کشی برای دریافت وام اهمیت خواهد داشت.

ین وام توسط بانک رفاه کارگران پرداخت می‌شود و متقاضیان سهمیه‌ای پس از تکمیل ظرفیت، در صورتی که در قرعه‌کشی برنده شوند، به این بانک معرفی می‌شوند. همچنین اگر متقاضی در این دور موفق به دریافت وام نشود، در دورهای بعدی می‌تواند دوباره ثبت‌نام کند.

روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی در اطلاعیه‌ای مهم گفته است که متقاضیان این وم نیازی به مراجعه حضوری به هیچ مجموعه‌ای ندارند و ثبت‌نام به صورت آنلاین و غیرحضوری از طریق درگاه سازمان انجام می‌گیرد. همچین متقاضیان در صورت داشتن هرگونه سؤال به صورت ۲۴ ساعته می‌توانند با شماره ۱۴۲۰ تماس گرفته تا کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی پاسخگوی شما باشند.

دریافت وام بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز مانند دیگر وام‌ها شرایطی دارد که نیاز است متقاضیان داشته باشند. شرایط وام ۳۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی شامل موارد زیر است:

مستمری دریافتی به میزان حداکثر ۳۰ میلیون تومان

حداقل ۲۰ سال سابقه پرداخت بیمه

تلفن همراه باید به نام فرد منقاضی باشد

حساب متقاضی نباید مسدود باشد

عدم بدهی معوق در شبکه بانکی کشور چه بابت وام و چه ضمانت

عدم چک برگشتی

عدم دریافت وام مشابه از ۳ سال گذشته

موجودی حداقل ۱۰۰ هزار تومان در حساب متقاضی

ثبت نام وام ۳۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار