بازنشستگان تامین اجتماعی حسابشان را چک کنند

واریز مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان تامین اجتماعی تا هفتم تیر ادامه دارد.

بازنشستگان تامین اجتماعی حسابشان را چک کنند

به گزارش زنهار، واریز مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان تامین اجتماعی تا هفتم تیر ادامه دارد.

واریز مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان تامین اجتماعی طبق جدول اعلامی سازمان تامین اجتماعی در حال انجام است.

واریز این معوقات تا هفتم تیر ادامه دارد و بازنشستگانی که مستمری خود را از بانکی به جز بانک رفاه دریافت می‌کنند، هفتم تیر معوقات فروردین به حساب‌شان واریز خواهد شد./ خبرآنلاین

تعدادی از بازنشستگانی که نسبت به عدم پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان بابت فروردین ماه معترض بودند، در تماسی اعلام کردند که بازنشستگانی که در لیست پرداخت با حرف ابتدای نام خانوادگی (م) بودند، هنوز این مبلغ مابه التفاوت را دریافت نکردند.

این موضوع درحالی است که سایر حروف الفبا پس از حرف (م) مانند بازنشستگان و مستمری بگیرانی که نام خانوادگی آن‌ها با حروم (هـ و..) شروع می‌شود، این مبلغ را دریافت کردند.

در ادامه پیگیری‌های ایلنا، علی دهقان کیا (رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران) اعلام کرد: در تماسی که با معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی داشتیم، مشخص شد که تعدادی از بازنشستگان در لیست حضور نداشتند و به علت وجود روز تعطیل در این هفته، پرداخت حقوق آن‌ها به روزهای بعد موکول شده و بزودی پرداخت می‌شود و بازنشستگان گرامی نگران این موضوع نباشند.

وی ادامه داد: درباره قانون جدید همسان‌سازی‌ها و علی الحساب پرداختی یک میلیون تومانی نیز، دوستان مسئول در سازمان تامین اجتماعی اطلاعی نداشتند، اما ما متوجه شدیم در صورت تحقق درآمد ناشی از انتقال سهام دولت به عنوان رد دیون به سازمان، این اقدام برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیز مانند بازنشستگان کشوری و لشگری انجام خواهد پذیرفت.

وزیر کار گفت: بر اساس قانون برنامه احکام بازنشستگان در صندوق بازنشستگی کشور، فولاد و تامین اجتماعی را صادر می کنیم هم منابع علی الحساب را هم دولت برای بخشی از صندوق ها تامین کرده است.

صولت مرتضوی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره ابلاغ قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: خوشبختانه قانون برنامه ابلاغ شد و بر اساس قانون برنامه احکام بازنشستگان در صندوق بازنشستگی کشور، فولاد و تامین اجتماعی را صادر می کنیم هم منابع علی الحساب را هم دولت برای بخشی از صندوق ها تامین کرده است.

وی افزود: برای تامین اجتماعی هم قرار بود امروز چون قانون گفته از محل فروش سهام شرکت ها به محض اینکه منابعش بیاید پرداخت می کنیم دستور امروز آقای مخبر این بود که با قید فوریت تامین منابع شود امیدواریم شرمنده بازنشستگان نشویم.

وزیر کار گفت: آنچه قانون و مصوبه دولت است به عنوان علی الحساب تامین و پرداخت می شود احکام را هم به مرور صادر می‌کنیم و بعد از آن هم معادل احکام پرداخت می‌شود و حقوق آنهایی که کمتر یا بیشتر حقوق می گرفتند اصلاح می‌شود و کار پیش خواهد رفت.

مرتضوی درباره واگذاری سهام به بازنشستگان گفت: پیگیر هستیم معتقدیم در حوزه خصوصی سازی مستحق ترین و مستعد ترین کسانی که باید سهام شرکت ها به‌ آنها واگذار شود بازنشستگان هستند. حرکتی را بانک رفاه در راستای واگذاری یکی از پتروشیمی ها انجام داد در شرف تنظیم شرایط و چارچوب است و امیدواریم به نتیجه برسد.

در این ابلاغیه آمده: تا زمان ابلاغ آیین‌نامه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و جداول مربوط به هر یک از گروه‌های بازنشستگان براساس قانون برنامه هفتم پیشرفت، ماهانه مبلغ ده میلیون ریال به هر یک از بازنشستگان به‌صورت علی‌الحساب از ابتدای سال ۱۴۰۳ توسط صندوق بازنشستگی ذی‌ربط پرداخت می‌شود.

هیئت وزیران در جلسه ۱۴۰۳/۴/۳ به‌ پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به‌استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بند (ر) تبصره (۶) و بند (د) تبصره (۱۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور تصویب کرد:

۱ – با توجه به لازم‌الاجرا بودن قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور و تا زمان ابلاغ آیین‌نامه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و جداول مربوط به هر یک از گروه‌های بازنشستگان براساس قانون برنامه هفتم پیشرفت، ماهانه مبلغ ده میلیون ریال به هر یک از بازنشستگان به‌صورت علی‌الحساب از ابتدای سال ۱۴۰۳ توسط صندوق بازنشستگی ذی‌ربط پرداخت می‌شود.

۲ – بار مالی مربوط به بازنشستگان کشوری، لشکری و صندوق بازنشستگی فولاد از محل بند (ر) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور و بار مالی مربوط به بازنشستگان تأمین اجتماعی از محل بند (د) تبصره (۱۵) قانون یادشده تأمین و پرداخت می‌شود.

۳ – سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است نسبت به ابلاغ و تخصیص اعتبار از محل منابع یادشده برای ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه اقدام کند و هریک از صندوق‌ها نیز موظفند فوراً نسبت به پرداخت مبلغ علی‌الحساب سه‌ماهه یادشده اقدام نمایند.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار