فرم ثبت نام وام یارانه برای همه یارانه بگیران

در قسمت های قبلی توضیحات مفصلی در خصوص شرایط، مدارک و مبلغ وام یارانه ارائه گردید و بیان شد که در این نوع وام، تسهیلات متقاضیان، پشتوانه بازپرداخت اقساط تسهیلات خواهد بود. در این بخش از مقاله، قصد داریم تا به توضیح نحوه ثبت نام اینترنتی وام با کارت یارانه بپردازیم.

فرم ثبت نام وام یارانه برای همه یارانه بگیران

به گزارش زنهار، فرم ثبت نام وام، برگه ای است که توسط نهاد وام دهنده؛ تهیه شده و در اختیار متقاضی قرار می گیرد تا وی، اطلاعات لازم در آن را تکمیل نموده و به نوعی قرارداد خود را با مرجع ارائه دهنده تسهیلات؛ منعقد نماید.

با توجه به این که در حال حاضر؛ هیچ وامی با کارت یارانه به افراد تعلق نمی گیرد، صحبت از فرم ثبت نام این وام نیز امری بی معنا تلقی می شود. با این حال، افراد می توانند به منظور دریافت وام و شرکت در طرح های تسهیلاتی دیگر بانک ها، فرم ثبت نام وام مربوطه را تکمیل کرده و درخواست خود را ثبت نماید.

به طور کلی دو روش برای تکمیل فرم ثبت نام وام وجود دارد که شامل شیوه حضوری و اینترنتی می گردد. در روش حضوری؛ متقاضی، فرم را به صورت دستی تکمیل نموده و مستقیما به شعبه و نهاد مربوطه تحویل می دهد، اما در روش اینترنتی، فرم به صورت آنلاین در سایت و سیستم بانکی بارگذاری شده و داوطلب می تواند با مراجعه به سامانه، آن را مشاهده و تکمیل نماید.

همانطور که پیش تر ذکر شد؛ طرح وام با کارت یارانه از سوی بانک ها اجرایی نشده و از این رو، نمی توان در خصوص نحوه ثبت نام وام با کارت تسهیلات صحبت نمود. برخی منابع سامانه اعلام نیاز یارانه نقدی به آدرس refahi.ir را به عنوان سامانه، ثبت نام اینترنتی وام با کارت تسهیلات معرفی نموده، در حالی که در این سایت، گزینه ای برای ثبت درخواست وام وجود نداشته و کاربر، از طریق مراجعه به آن تنها می تواند جزئیات مبالغ واریزی یارانه را مشاهده نماید.

شرایط ثبت نام وام یارانه ۱۴۰۳؛ کارت یارانه یا همان کارت عبور از تحریم‌ها، یک کارت بانکی است که به صورت رایگان برای خانوارهایی که در لیست یارانه‌بگیران سازمان بهزیستی قرار دارند، صادر می‌شود. کارت یارانه برای دریافت یارانه‌های نقدی و غیرنقدی به کار می‌رود. اما بانک‌ها معمولاً با توجه به شرایطی که برای صدور این تسهیلات مختلف دارند، به بررسی شرایط اقتصادی و اعتباری افراد پرداخته و بر اساس این معیارها تصمیم‌گیری می‌کنند.این تسهیلات ها؛ انواع مختلفی داشته که از جمله آن می توان به وام قرض الحسنه، این تسهیلات فوری و … اشاره نمود.

معمولا اکثر نهادها و مراجع وام دهنده، از افراد می خواهند که یک یا چند نفر را به عنوان ضامن معرفی کرده تا بازپرداخت تسهیلات از سوی متقاضی را ضمانت نمایند.از آن جایی که ممکن است، برخی افراد، در معرفی ضامن با مشکل مواجه شوند، این سوال برای آن ها مطرح می شود که آیا، امکان دریافت این تسهیلات یارانه از طرق دیگر، نظیر ضمانت گذاشتن یارانه؛ فراهم است یا خیر؟ و اگر پاسخ به این سوال مثبت است؛ شرایط و مدارک لازم برای دریافت این تسهیلات با کارت یارانه چه می باشد؟

شرایط ثبت نام این تسهیلات یارانه ۱۴۰۳

منظور از اخذ این تسهیلات با کارت یارانه این است که متقاضی، به جای معرفی ضامن در ازاء دریافت تسهیلات، مبلغ یارانه واریزی از جانب دولت را به عنوان ضمانت بازپرداخت معرفی نماید. به عبارت دیگر، در این نوع این تسهیلات ، بانک و یا موسسه اعتباری این تسهیلات دهنده، بدون معرفی ضامن، مبلغ وام را به حساب متقاضی واریز نموده و بازپرداخت اقساط آن؛ به صورت خودکار از طریق محل واریز یارانه ها و با کارتی تحت عنوان یارا کارت پرداخت خواهد شد.

در قسمت گذشته، به معرفی شرایط دریافت وام با کارت یارانه پرداخته و در این خصوص بیان نمودیم که در صورت اجرایی شدن این طرح، ممکن است که ضوابطی مانند

مدارک لازم برای دریافت وام یارانه

در قسمت گذشته، به معرفی شرایط دریافت وام با کارت یارانه پرداخته و در این خصوص بیان نمودیم که در صورت اجرایی شدن این طرح، ممکن است که ضوابطی مانند سرپرست خانوار بودن، به عنوان شرایط لازم در نظر گرفته شود. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به توضیح مدارک لازم برای دریافت وام با کارت یارانه بپردازیم.

از آن جایی که طرح اخذ تسهیلات به صرف یارانه، در حال حاضر؛ از سوی بانک ها و موسسات اعتباری اجرایی نمی گردد، نمی توان اسناد و مدارک قطعی در این خصوص را معرفی نمود، اما پیش بینی می شود که مدارکی از قبیل مدارک هویتی (کارت ملی، شناسنامه، عکس و …)، اسناد مثبت دریافت یارانه، مدارک مربوطه به داشتن حساب بانکی در بانک مربوطه، اسناد مربوط به خدمت نظام وظیفه نظیر کارت معافیت سربازی و …. در این زمینه مورد نیاز باشد.

بدیهی است که در صورت فقدان و یا نقص در مدارک و اسناد فوق، درخواست دریافت تسهیلات از جانب بانک عامل رد گردیده و در نتیجه، وامی به فرد تعلق نخواهد گرفت. در صورت اجرایی شدن طرح وام با کارت یارانه، متن این مقاله به روز رسانی گردیده و اسناد و مدارک مورد نیاز در این قسمت اطلاع رسانی خواهد گردید.

در بخش های پیشین مقاله؛ به معرفی شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام با کارت یارانه پرداخته و توضیحات لازم را در این خصوص بیان نمودیم. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به توضیح مبلغ وام یارانه بگیران با کارت یارانه بپردازیم.

شماره تلفن و کد دستوری ثبت نام وام یارانه/شماره تلفن ثبت نام این وام چند است؟

در خصوص این که، مبلغ وام یارانه بگیران با کارت یارانه چه قدر است؛ می بایست بیان نمود که با توجه به اجرایی نشدن این طرح، در حال حاضر، نمی توان در خصوص مبلغ و سقف این وام اظهارنظر قطعی نمود. با این حال، از آن جایی که ضوابط و نقدینگی بانک های مختلف با یکدیگر متفاوت است، انتظار می رود که بر اساس اعتبار حساب متقاضی، مبلغ وام یارانه بگیران در بانک های مختلف نیز متفاوت باشد.به طور مثال ممکن است که بانک ها، سقف و مبلغ وام اعطایی را از مبالغ کوچک نظیر دو تا پنج میلیون تومان شروع نموده و بر حسب نیاز اشخاص تا مبالغ بالاتر نظیر ۲۰۰ میلیون تومان نیز افزایش دهند. در صورت اعلام دولت، در خصوص مبلغ وام یارانه بگیران با کارت یارانه متن مقاله به روزرسانی گردیده و سقف جدید مبالغ ذکر خواهد شد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار