یارانه نقدی 3 دهک اول تغییر کرد؟

واریز یارانه نقدی دهک‌های ۱ تا ۳ از ماه‌ها پیش به روز ۲۵ هر ماه تغییر یافته بود. با این حال برخی از مشمولین این یارانه در روز ۲۱ هر ماه منتظر واریز یارانه بودند و با عدم دریافت آن دچار نگرانی شدند.

یارانه نقدی 3 دهک اول تغییر کرد؟

به گزارش زنهار، در ادامه این طرح مشمولین یارانه می‌توانند از ۲۵ هر ماه با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد، تا سقف ۶۰۰ هزار تومان اقلام اساسی و بهداشتی مانند پوشک، صابون، شامپو، لبنیات، پروتئین، حبوبات، میوه‌جات و سبزیجات را به صورت رایگان دریافت کنند.

این طرح با استقبال گسترده دهک‌های اول تا سوم مواجه شده و به عنوان گامی مثبت در جهت حمایت از اقشار کم‌درآمد تلقی می‌شود.مطابق توضیحاتی که در ادامه داده می شود، تاریخ واریز برای هر گروه مشخص شده است:

مستمری کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ؛ ۲۰م هر ماه واریز می‌شود.

یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارها؛ ۳۰م هر ماه واریز می‌شود.

و در نهایت یارانه دارو و هزینه حمل و نقل و ذخیره سازی سوخت؛ از ابتدای هر ماه واریز خواهد شد.

یارانه نقدی به‌ازای هر نفر واریز می‌شود. یارانه خانوار دهک اول، دوم و سوم که زیر پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند، نفری ۴۰۰ هزار تومان محاسبه می‌شود.

یارانه تشویقی هم به‌شکل اعتبار خرید برای این گروه منظور می‌شود که اگر از آن استفاده کنند یارانه هر نفر در خانوار دهک یک تا سه، به ۶۲۰ هزار تومان می‌رسد.

یارانه خانوار دهک چهار تا هفت، نفری ۳۰۰ هزار تومان است و، چون آن‌ها هم اجازه استفاده از یارانه تشویقی را دارند می‌توانند در نهایت میزان یارانه دریافتی خود را به رقم ۵۲۰ هزار تومان افزایش دهند.

خانوار دهک هشت و ۹ حتی در صورت استفاده از کالابرگ مستحق یارانه تشویقی شناخته نمی‌شود و هنمچنان به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان یارانه نقدی به حسابشان واریز می‌شود.

امسال پیش از شهریور میزان درآمد و حجم سرمایه خانوار‌ها مورد بازبینی و ارزیابی مجدد قرار می‌گیرد و بخشی از خانوار‌ها با افزایش ارزش ریالی اموال از فهرست یارانه بگیران حذف شده و بعضی هم ممکن است جابجایی دهک برای آن‌ها اتفاق بیفتد.

استعلام دهک درآمدی خانوار را نیز می‌توان با مراجعه به سامانه حمایت در آدرس hemayat.mcls.gov.ir انجام داد.

اعتراض به عدم دریافت یارانه، درخواست بررسی دهک‌بندی درآمدی و ثبت‌نام دریافت یارانه را در همین سایت پیگیری کنید.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار