یکساعته با این روش وام بدون ضامن بگیرید

بانک رسالت یکی از بانک هایی است که برای پرداخت وام سود خیلی کمی دارد و از لحاظ اقتصادی به صرفه است و برای همین خیلی از مردم به آن علاقه دارند و به دنبال وام گرفتن از این بانک هستند .

 یکساعته با این روش وام بدون ضامن بگیرید

به گزارش زنهار، وام قرض الحسنه بانک رسالت با کارمزد ۲درصدی تا سقف ۳۰۰میلیون تومان با افتتاح حساب قرض‌الحسنه و خواب سپرده‌ی حداقل ۳ماه و حداکثر ۶ماه قابل دریافت است.وام با کارمزد بانک رسالت حداکثر بازپرداخت ۶۰ماهه (برای سقف ۳۰۰میلیون تومان) دارد و به‌طور کلی مدت زمان بازپرداخت اقساط این وام به خواب سپرده‌ بستگی دارد؛ یعنی هرچه خواب سپرده‌ی شما بیشتر باشد، بازپرداخت اقساط افزایش می‌یابد. به عنوان مثال در قبال هر ماه اضافه‌تر خواب سپرده، ۲ماه به بازپرداخت اقساط اضافه می‌شود.

برای دریافت وام با کارمزد رسالت نیاز به کسب معدل حساب است. کسب معدل برای حساب جاری یا پس‌انداز فرقی ندارد و با نگهداری سپرده و گردش پول، معدل حساب به شما تعلق می‌گیرد. همچنین به ازای هر یک ماه افزایش خواب سپرده، ۲۰درصد مبلغ سپرده را به امتیازات معدل حساب شما اضافه می‌کنند.

وام ۳۰۰میلیون تومانی بدون کارمزد بانک رسالت فقط یک تفاوت با وامی که پیش از این توضیح دادیم دارد. تفاوت این دو وام در کارمزد آن‌ها است؛ وام اول کارمزد ۴درصدی دارد و این وام بدون کارمزد است.

این وام بانک رسالت برای کسانی که مرجع تقلیدشان دریافت وام با کارمزد را دارای شبهه دینی اعلام کرده بودند یا خودشان علاقه‌مند به دریافت تسهیلات بدون کارمزد هستند بسیار مناسب است.

سقف این وام، ۳۰۰میلیون تومان و بدون کارمزد است. برای دریافت این وام نیاز به افتتاح حساب قرض‌الحسنه و خواب سپرده (حداقل ۳ماه) است.

آگاهی از جزئیات وام‌های مختلف بانک‌ها، باعث می‌شود تصمیم‌های مالی بهتری بگیرید؛ تصمیمی که بیش‌ترین تطبیق با نیازها و شرایط مالی شما را دارد. مطالعه‌ی مطلب پایین را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

مراحل ثبت‌نام وام‌ قرض الحسنه بانک رسالت

از آنجایی که اکثر خدمات بانک قرض‌الحسنه‌ی رسالت به‌صورت آنلاین ارائه می‌شود، درخواست و ثبت‌نام وام در بانک رسالت نیز از این قاعده، مستثناء نیست و همه‌ی مراحل برای ثبت‌نام وام‌های بانک رسالت به‌طور کامل، آنلاین انجام می‌شود. در ادامه‌ی مقاله همه‌ی مراحل ثبت‌نام را با جزئیات می‌خوانیم:

۱. افتتاح حساب قرض‌الحسنه‌ی بانک رسالت

اولین مرحله دریافت تسهیلات از بانک رسالت، افتتاح حساب قرض‌الحسنه در این بانک است؛ افتتاح حساب قرض‌الحسنه کاملاًً غیرحضوری و از طریق سایت www.rqbank.ir انجام می‌شود.

چند نکته‌ی قابل توجه در مورد سامانه‌‌ی new.mresalat.ir برای افتتاح حساب قرض‌الحسنه در بانک رسالت وجود دارد که باید رعایت کنید. این نکات به شرح زیر هستند:

برای طی کردن مراحل احراز هویت، نیاز به گرفتن ویدیو با دوربین جلوی تلفن همراه (سلفی) است؛ بنابراین برای افتتاح حساب از طریق گوشی موبایل وارد این سامانه شوید.

در این ویدیو باید شرایط زیر رعایت شده باشد:

دوربین کاملاً روبه‌روی صورت شما قرار داشته باشد.

محل ضبط ویدئو، مکانی آرام، بدون سروصدا و خلوت باشد.

نور پشت سر شما نباشد. (بهترین حالت: نور روبه‌روی شما باشد.)

فیلم خود را بدون عینک ضبط کنید.

زاویه دوربین از اول تا آخر ضبط ثابت باشد. (هنگام ضبط ویدئو راه نروید و دوربین را در جای ثابت قرار دهید.)

۲. برای تعیین محل زندگی علاوه بر نوشتن آدرس خود، روی نقشه هم محل سکونت را باید مشخص کنید؛ پس کاملاًً دقیق آدرس و محل سکونت را روی نقشه انتخاب کنید. (توجه داشته باشید کارت بانکی شما به این آدرس ارسال می‌شود.)

۳. برای مشخص کردن کانون اجتماعی بانک رسالت، پیشنهاد می‌شود نزدیک‌ترین کانون اجتماعی به محل زندگی خود را انتخاب کنید.

۴. قبل از شروع مراحل افتتاح حساب این موارد را آماده کنید:

کارت ملی یا کد رهگیری صاحب حساب

سیم‌کارت فعال به‌نام صاحب حساب

کاغذ سفید بدون خط

خودکار آبی یا مشکی

۲. برآورد تسهیلات

پس از افتتاح حساب قرض‌الحسنه ی رسالت و خواب سپرده‌ی حداقل ۳ماهه، به پیشخوان مجازی بانک رسالت به آدرس pishkhan.rqbank.ir وارد شوید. در ادامه، گزینه‌ی برآورد وام را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات خود، برآورد تسهیلات به شما نشان داده خواهد شد. برآورد تسهیلات میزان امتیاز حساب و میزان اعتباری که می‌توانید دریافت کنید را مشخص می‌کند.

ضمناً یادآور می‌شویم برای افزایش امتیاز وام بانک رسالت، از دو راه می‌توان اقدام کرد:

افزایش مدت زمان خواب سپرده‌

انتقال امتیاز از حساب‌های دیگر

۳. اعتبارسنجی

مرحله‌ی سوم ثبت‌نام وام‌های بانک رسالت، فرآیند اعتبارسنجی است که برای مشخص کردن سقف مبلغ وام قابل دریافت، مدت زمان بازپرداخت اقساط و نوع ضمانت انجام می‌شود. اعتبارسنجی بانک رسالت از طریق سامانه‌ی imerat.ir (آی مرآت) انجام می‌شود.

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت در سامانه‌ی مرآت:

مشخصات فردی

اطلاعات درآمدی

سامان شرط استخدام ندارد

مشخصات حرفه‌ای و شغلی (بارگذاری سندهایی که میزان درآمد شما را نشان دهد)

اطلاعات مربوط به شغل دوم ( در صورتی که شغل دوم دارید)

به‌طور میانگین نتیجه‌ی اعتبارسنجی سامانه‌ی مرآت ۷ تا ۱۰روز پس از ثبت درخواست اعتبارسنجی، از طریق پیامک، اطلاع داده می‌شود و این گواهی به مدت یک سال قابل استفاده است.

توان بازپرداخت قسط در هر ماه، ظرفیت بدهی و سقف تعهد، معیارهایی هستند که در اعتبارسنجی مورد توجه قرار می‌گیرند.

بعد از مشخص‌شدن رتبه‌بندی در سامانه‌ی مرآت، افراد متقاضی وام در گروه‌های مختلف قرار می‌گیرند. نتیجه‌ی اعتبار سنجی در ادامه‌ی مسیر دریافت وام و شرایط آن، بسیار مؤثر است. هر یک از این گروه‌های مختلف رتبه‌بندی و جزئیات آن‌ها از این قرار است:

رتبه‌ی ممتاز: متقاضی وام با رتبه‌ی ممتاز، نیاز به ارائه‌ی سفته‌ی الکترونیکی به‌عنوان ضمانت ندارد و پرونده به‌صورت خودکار تکمیل خواهد شد.

رتبه‌ی کاملاً متناسب: متقاضی وام با رتبه‌ی کاملاً متناسب، نیاز به ارائه‌ی یک سفته‌ی الکترونیکی و یک نفر ضامن معتبر، برای امضا کردن پشت سفته دارد.

رتبه‌ی متناسب: متقاضی وام با رتبه‌ی متناسب، نیاز به ارائه‌ی یک سفته الکترونیکی با امضای خود و یک سفته‌ی الکترونیکی دیگر با امضای ضامن معتبر دارد.

رتبه‌ی نامتناسب: متقاضی وام با رتبه‌ی نامتناسب، امکان دریافت تسهیلات ندارد.

۴. دریافت سفته‌ی الکترونیکی

سفته‌ی الکترونیکی یک نسخه‌ی دیجیتال از همان سفته‌های قدیمی است که به صورت الکترونیک و آنلاین صادر می‌شود. به وسیله‌ی این نوع سفته، درست مثل نسخه‌های سنتی و قدیمی، صادرکننده متعهد می‌شود مبلغ مشخصی را در تاریخ تعیین‌شده به گیرنده‌ی سفته پرداخت کند. رایج‌ترین کاربردهای سفته‌ی الکترونیکی برای دریافت وام و تسهیلات، ضمانت حسن انجام کار و سایر ضمانت‌ها است.

سفته‌ی الکترونیکی مورد تأیید بانک رسالت، از طریق سامانه‌ی آیکاپ به نشانی icup.ir تهیه می‌شود. همچنین اقداماتی که ضامن برای سفته باید انجام دهد، از طریق همین سامانه انجام می‌شود (توجه داشته باشید ضامن باید افتتاح حساب و اعتبارسنجی مرآت را قبل از اقدام به دریافت سفته‌ی الکترونیکی انجام داده باشد). مدارک مورد نیاز برای خرید سفته‌ی الکترونیکی، مدارک هویتی فرد گیرنده (کدملی، شماره‌ی حساب، شماره‌ی موبایل و مبلغ سفته) است.

۵. نهایی کردن درخواست وام و امضای قرارداد

مراحل ثبت‌نام همه‌ی وام‌های بانک قرض‌الحسنه رسالت تا مرحله‌ی۴ (دریافت سفته‌ی الکترونیکی) یکسان است. بر حسب نوع وام شما، مرحله‌ی ۵ (نهایی کردن درخواست وام و امضای قرارداد) متفاوت است. جزئیات مرحله‌ی نهایی درخواست وام و امضای قرارداد به شرح زیر است:

نهایی‌کردن درخواست وام و امضای قرارداد وام ۳۰۰ میلیون تومانی با کارمزد ۲ درصد بانک رسالت:

مرحله‌ی آخر ثبت‌نام وام‌ با کارمزد ۲درصد بانک رسالت امضای قرارداد از طریق همراه‌بانک انجام می‌شود. برای نهایی‌شدن این فرآیند با ثبت درخواست تسهیلات و وارد کردن اطلاعات مبلغ و مدت درخواست وام مطابق با برآورد تسهیلات، درخواست شما ثبت می‌شود.

بعد از ثبت درخواست، پرونده‌ی شما در مرحله‌ی بررسی قرار می‌گیرد. درصورتی که درخواست تأیید شود، وارد مرحله‌ی امضای قرار می‌شوید. با امضای قرارداد به‌صورت آنلاین، فرآیند وام گرفتن به پایان می‌رسد و اعتبار شما، بعد از ۱ تا ۲ روز کاری واریز خواهد شد.

نهایی کردن درخواست وام و امضای قرارداد وام ۳۰۰ میلیون تومانی بدون کارمزد بانک رسالت:

برای نهایی کردن ثبت‌نام وام بدون کارمزد بانک رسالت، از طریق سامانه‌ی new.mresalat.ir باید اقدام کنید. عضو این سایت شوید سپس با انتخاب گزینه‌ی درخواست وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد برای اعضا، درخواست خود را نهایی کرده و منتظر نتیجه‌ی استعلام بمانید. اگر شرایط دریافت وام بدون کارمزد را داشته باشید، وارد مراحل امضای قرارداد و سپس دریافت اعتبار وام خود خواهید شد.

وام قرض الحسنه ازدواج یا فرزندآوری بانک رسالت

برای دریافت وام ازدواج یا فرزندآوری بانک رسالت، در ابتدا باید در سامانه‌ی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج یا فرزندآوری بانک مرکزی به نشانی www.ve.cbi.ir ثبت نام و در هنگام تعیین شعبه برای دریافت وام، بانک رسالت را انتخاب کنید.

تمامی مراحل ثبت‌نام این وام مانند سایر وام‌های بانک رسالت کاملاً غیرحضوری و مطابق مراحل زیر انجام می‌شود:

ثبت درخواست عضویت، افتتاح حساب و بارگذاری مدارک ازدواج یا فرزند از طریق سامانه‌ی www.mresalat.ir (ام رسالت)

مراجعه‌ی مأمور تأیید مدارک به نشانی وام‌گیرنده

دریافت پیام نتیجه‌ی اعتبارسنجی متقاضی وام

تکمیل پرونده‌ی وام و خرید سفته‌ی الکترونیک توسط وام گیرنده و یک نفر ضامن معتبر از طریق سامانه‌ی www.icup.ir (آیکاپ)

ثبت درخواست وام قرض الحسنه ازدواج یا فرزندآوری از طریق سامانه همراه بانک (در قسمت توضیحات عنوان وام “ازدواج/فرزند” را بیان کنید.)

امضای قرارداد از طریق همراه بانک

واریز تسهیلات ازدواج یا فرزندآوری

مدارک لازم برای ثبت‌نام وام

مدارک هویتی شما هنگام افتتاح حساب دریافت می‌شود ولی مدارک شغلی، میزان درآمد، دارایی‌ها و گردش حساب شما نیز از اهمیت برخوردار است.

برای ثبت‌نام وام بانک رسالت می‌توانید به پیشخوان مجازی رسالت مراجعه کنید.

درخواست وام قرض الحسنه بدون کارمزد از طریق سامانه وام رسالت (www.mresalat.ir) صورت می پذیر

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار