آغاز ثبت نام وام ۳۰میلیون تومانی بازنشستگان درwww.kabta.ir

آخرین خبر از پرداخت وام بازنشستگان را بخوانید.

آغاز ثبت نام وام ۳۰میلیون تومانی بازنشستگان درwww.kabta.ir

به گزارش زنهار، احتراما به اطلاع می رساند با توجه به فراهم شدن فرایند پرداخت وام سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه متقاضیان دریافت وام ۳۰ میلیون تومانی کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر شهرستان تهران از امروزبه مراجعه به سایت کانون www.kabta.ir و ورود به سامانه ثبت نام وام با رعایت شرایط مندرج پیش ثبت نام خود را انجام دهند.

بازنشسته گرامی ، پیش ثبت نام شما در سایت به معنی دریافت قطعی وام نمیباشد و دریافت وام افراد منوط به تخصیص منابع مالی لازم توسط سازمان تامین اجتماعی است و وظیفه کانون بازنشستگان صرفا پیش ثبت نام می باشد

 این سامانه متعلق به کانون شهر تهران میباشد و اندسته از بازنشستگان سایر شعب شهرستان های تهران و استانهای دیگر میبایست از کانون مربوطه اقدام نمایند و در صورت ثبت نام این دسته از عزیزان ، وام ایشان پرداخت نخواهد شد.

ضمنا به هیچ وجه نیاز به مراجعه حضوری نمیباشد.

وام بازنشستگان کشوری با عنوان وام پنج ساله روی زبان‌ها افتاده و در حقیقت ترکیبی است از وام ازدواج، وام ضروری و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی که تاکنون به بازنشستگان و فرزندان آنها تعلق می‌گرفت.

وام بازنشستگان کشوری قرض‌الحسنه است و بازپرداخت آن با کارمزد چهار درصد و طی اقساط ۳۶ به ۶۰ ماهه انجام می‌شود. اگر فرض بگیریم قرار است تسهیلات ۹۰ میلیونی به‌عنوان وام بازنشستگان کشوری اختصاص یابد، هر بازنشسته باید هر ماه بیش از یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان بابت وام پنج ساله قسط بدهد.

صندوق بازنشستگی کشوری شامل یک میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته می‌شود. دولت امسال بیش از ۴۵۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از این صندوق‌های بازنشستگی کنار گذاشته که سهم صندوق بازنشستگی کشوری حدود ۲۵۶ همت است. صندوق بازنشستگی کشوری برای حمایت از بازنشستگان تحت پوشش خود تسهیلاتی را در نظر گرفته که حالا از جدیدترین آن‌ها رونمایی کرده است؛ وام پنج ساله.

وام بازنشستگان کشوری (پنج ساله) متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است. بر اساس تفاهمنامه‌ای که اخیرا بین بانک صادرات و صندوق بازنشستگی کشوری به امضا رسیده، بانک متعهد شده است که یک بسته تسهیلاتی یا همان وام پنج ساله را در اختیار بازنشستگان قرار دهد. این بسته تسهیلاتی نسبت به سال قبل رشد ۱۴۰ درصدی داشته است. بدین ترتیب نرخ سود سالانه چهار درصد و اقساط وام از ۳۶ به ۶۰ قسط افزایش یافته است. سال گذشته بود که دو هزار فقره تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری به مبلغ ۳۵ میلیون تومان و ۳۲ هزار فقره تسهیلات ضروری بازنشستگان کشوری به مبلغ ۳۰ میلیون تومان به حساب واجدان شرایط واریز شد؛ با این اوصاف امسال قرار است وام بازنشستگان کشوری ۹۲ میلیونی (تسهیلات) در اختیار بازنشستگان قرار گیرد.

وام بازنشستگان کشوری قرار است با نرخ سود سالانه چهار درصدی و در ۶۰ قسط به دست بازنشستگان برسد. با این حساب بازنشستگان باید هر ماه بیش از یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان بابت وام پنج ساله پرداخت کنند. جمع کل اقساط وام پنج ساله بازنشستگان حدود ۱۰۳ میلیون تومان و سود کل وام ۱۱ میلیون و ۴۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

وام بازنشستگان کشوری که قرار است با نرخ سود سالانه چهار درصد و در ۶۰ قسط به بازنشستگان تعلق گیرد، فقط مختص بازنشستگانی است که اسم‌شان در صندوق بازنشستگی کشوری دیده می‌شود. وام پنج ساله بازنشستگان شامل امتیازارت مختلفی می‌شود؛ اعطای کارت اعتباری رفاهی متصل به اوراق وام، خرید انواع خدمات و محصولات شرکت‌های طرف قرارداد، تامین مالی در قالب طرح نهضت ملی مسکن و همچنین ارائه خدمات شرکت‌های زیرمجموعه بانک صادرات به بازنشستگان از جمله امتیازاتی هستند که در مجموعه وام بازنشستگان کشوری ارائه می‌شوند.

وام بازنشستگی کشوری برخلاف تصور اشتباه بعضی‌ها قرار نیست به دیگر بازنشستگان به‌ویژه بازنشستگان تامین اجتماعی تعلق بگیرد. در اینجا نگاهی به شرایط وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی می‌اندازیم.

وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی شرایط متفاوتی از وام بازنشستگان کشوری دارد. این وام به صورت مرحله‌ای پرداخت می‌شود و آنطور که منابع رسمی اعلام کردند در مرحله اول به ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شد. در ضمن، وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی جزو تسهیلات قرض‌الحسنه است و بنابراین اقساط آن با کارمزد چهار درصد محاسبه می‌شود. از آنجایی‌که بازنشسته باید ظرف ۲۴ ماه اقساط وام را بازپرداخت کند، ماهانه باید ۹۰۹ هزار و ۹۱ تومان کنار بگذارد. جمع کل اقساط وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود. سود کل وام یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار