واریزی 3 میلیون تومانی دولت برای مستمری بگیران

حساب مستمری بگیران کمیته امداد خمینی (ره) و سازمان بهزیستی شارژ شد.

واریزی 3 میلیون تومانی دولت برای مستمری بگیران

به گزارش زنهار، مستمری مشمولان کمیته امداد خمینی (ره) و سازمان بهزیستی بیستم اردیبهشت واریز شد. مستمری امسال مددجویان سازمان بهزیستی نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۰ درصدی همراه بوده است.

براین اساس خانوار‌های یک نفره ماهیانه یک میلیون تومان، ۲ نفره یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، ۳ نفره ۲ میلیون تومان، چهار نفره ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بالاتر سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

زمانبندی پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی

طبق جدول زمانبندی پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی بانک رفاه، واریز مستمری در تاریخ‌های ۲۰، ۲۳، ۲۷ و ۳۰ اردیبهشت ماه انجام می‌شود. برای اطلاع دقیق از تاریخ واریز مستمری خود، می‌توانید به سامانه الکترونیکی خدمات بهزیستی به نشانی https://www.behzisti.ir/ مراجعه کنید.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد نیز پیش از این گفته بود بر حسب نیاز و مشکلات نیازمندان، اکنون ۲ میلیون و ۳۴۹ هزار خانوار با جمعیت چهار میلیون و ۹۷۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد قرار دارند.

حسین خدرویسی افزود: تلاش شده است علاوه بر خدمات اورژانسی و اجتماعی و رفع نیازها، به سمت خدمت برای خروج از چرخه فقر و توانمندسازی حرکت کنیم. در این راستا، کمیته امداد در حوزه‌ها و معاونت‌های مختلف برنامه جامعی برای توانمندسازی مددجویان طراحی کرده است و تلاش شده متناسب با شرایط خانواده‌ها و در نظر گرفتن نیازها، توانمندی و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل هر خانواده برنامه توانمندسازی خاص خانواده تامین شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه مددجویان این نهاد امدادی شامل دو دسته هستند، تاکید کرد: افرادی هستند که صرفا نیازمند خدمات حمایتی هستند که شامل بیماران صعب‌العلاج و زمین‌گیر و سالمندان با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۷۰۰ نفر، است.

وی ادامه داد: این دسته از مددجویان مستعد شغل نیستند و صرفا حمایتی هستند و دسته دیگر مددجویان افرادی هستند که مستعد شغل‌اند که متناسب با ظرفیت و استعدادهایشان برای این دسته از مددجویان برنامه توانمندسازی، اشتغال و سایر مهارت‌ها و مشاوره شغلی، فرهنگی، آموزشی و حقوقی و… اجرا می‌شود.

هر ماه در روز بیستم، مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد واریز می‌شود.

در ماه گذشته برخی از مددجویان مستمری خود را ۲۵ و برخی دیگر در ۳۰ ماه دریافت کردند.مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد روز بیستم هر ماه واریز می شود.

مددجویان با افزایش ۳۵ درصدی در روز بیستم هر ماه واریز می شود.

مستمری ۱۴۰۳ مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به شرح زیر است:

مستمری ماهانه خانواده های تک نفر: ۷۷۰ هزار تومان + ۳۰ درصد = ۱,۰۰۱,۰۰۰ واریزی در سال ۱۴۰۳

مستمری ماهانه خانواده‌ های ۲ نفره: یک میلیون ۹۰ هزار تومان + ۳۰ درصد = ۱,۴۱۷,۰۰۰

مستمری ماهانه خانواده‌ های چهار نفره: یک میلیون و ۹۶۰ + ۳۰ درصد = ۲,۵۴۸,۰۰۰

مستمری ماهانه خانواده های پنج نفره و بیشتر: ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان + ۳۰ درصد = ۳,۱۳۳,۰۰۰

پیش‌بینی شده که 2 میلیون و 500 هزار خانوار، شامل «مستمری مددجویان تحت پوشش» کمیته امداد خواهند بود.در رابطه با سازمان بهزیستی هم، یک میلیون و 450 هزار خانوار، پیش‌بینی شده که شامل «پرداخت مستمری خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور» قرار بگیرند.

چه تعداد خانواده ایرانی از کمیته امداد و سازمان بهزیستی مستمری دریافت می‌کنند؟

روزنامه اعتماد در گزارشی نگاهی به جدول «سنجه عملکردی» در بودجه 1403 انداخته است.

 در بخشی از این گزارش آمده است:

ازجمله پیش‌بینی‌هایی که انجام شده، برای کمیته امداد امام‌خمینی و سازمان بهزیستی است؛ از این جهت که چه تعداد خانوار در 1403 از این دو نهاد کمک‌کننده، مستمری دریافت خواهند کرد.

طبق این جدول، پیش‌بینی شده که 2 میلیون و 500 هزار خانوار، شامل «مستمری مددجویان تحت پوشش» کمیته امداد خواهند بود.

در رابطه با سازمان بهزیستی هم، یک میلیون و 450 هزار خانوار، پیش‌بینی شده که شامل «پرداخت مستمری خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور» قرار بگیرند.

مجموع این دو سنجه عملکردی 3 میلیون و 950 هزار خانوار ایرانی مشمول دریافت مستمری از سوی دو نهاد حامی اقشار ضعیف می‌شوند. باتوجه به اینکه طبق اعلام آمارها از سوی برخی مسوولین، 26 میلیون خانوار در حال حاضر در ایران مشغول زندگی هستند، بیش از 2/15درصد خانوارهای ایرانی در سطحی از فقر و ضعف مالی به سر می‌برند که نیازمند دریافت مستمری از دو نهاد عام‌المنفعه حاکمیتی هستند.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار