فوری/واریزی جدید 800 هزار تومانی دولت برای این افراد

اعتبار خرید حکمت کارت اردیبهشت ماه شاغلین نیروهای مسلح و بازنشستگان لشکری شارژ گردید.

فوری/واریزی جدید 800 هزار تومانی دولت برای این افراد

به گزارش زنهار، میزان واریزی شارژ حکمت کارت اردیبهشت ماه به ازای هر نفر ۳۶۰ هزار تومان انجام شد.

۱.یک نفره ۳۶۰ هزار تومان

۲.دو نفره ۷۲۰ هزار تومان

۳.سه نفره ۱۰۸۰ هزار تومان

۴.چهار نفره ۱۴۴۰ هزار تومان

۵.پنج نفره ۱۸۰۰ هزار تومان

۶.شش نفره ۲/۱۶۰ هزار تومان

۷.هفت نفره و بالاتر ۲/۵۲۰ هزار تومان

شاغلین نیروهای مسلح

مجرد : ۴۰۰هزار تومان

متاهل بدون فرزند: ۸۰۰/۰۰۰ تومان

متاهل با یک فرزند: ۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان

متاهل با دو فرزند: ۱/۶۰۰/۰۰۰ تومان

متاهل با سه فرزند: ۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان

متاهل با چهار فرزند: ۲/۴۰۰/۰۰۰ تومان

متاهل باپنج فرزندوبالاتر: ۲/۸۰۰/۰۰۰ تومان

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس به بازنشستگان اطمینان خاطر داد که قانون متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به‌زودی اجرا می‌شود و گفت: برابر پیگیری‌هایی که انجام شده؛ مسئولان مربوطه به صراحت اعلام کردند در تدارک اجرای این مصوبه هستند.

عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ابراز نارضایتی و تجمع برخی بازنشستگان جهت عدم اعمال افزایش حقوق و متناسب‌سازی در فروردین‌ماه مطابق قانون، عنوان کرد: برابر آنچه مصوبه مجلس شورای اسلامی است و در برنامه هفتم توسعه و بودجه 1403 هم درج شد و به تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان رسید؛ افزایش حقوق بازنشستگان علاوه بر 20 درصد معمول، 40 درصد متناسب‌سازی است که اجرا خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن اطمینان خاطر دادن به بازنشستگان برای اجرای این قانون، اضافه کرد: حتماً دولت طبق مصوبه مجلس عمل خواهد کرد، اگر تا به امروز هم این افزایش در فیش حقوقی بازنشستگان لحاظ نشده، به این دلیل است که منتظر احکام سال جدید و درگیری با سازوکارهای این قانون برای اجرا هستند.

گودرزی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس و به‌ویژه کمیسیون اجتماعی پیگیر اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان هستند، تصریح کرد: برابر پیگیری‌هایی هم که انجام شده مسئولان مربوطه به صراحت اعلام کردند که در تدارک اجرای این مصوبه هستند.

وی افزود: طبیعتاً چون ابتدای سال هستیم، ممکن است به دلیل صدور احکام و دیگر مسائل اعمال این قانون قدری با تأخیر همراه شده است اما برابر قولی که مسئولان مربوطه دادند، معوقه آن حتماً محاسبه و به حساب بازنشستگان -چه لشکری و چه کشوری و چه تأمین اجتماعی- واریز خواهد شد.

در فروردین ماه امسال از محل یک درصد افزایش مالیات ارزش افزوده از 9 درصد به 10 درصد حدود 440 میلیارد تومان درامد مالیاتی جدید ایجاد شده است.

این تغییرات بر اساس حکم مندرج در بند ر تبصره 6 قانون بودجه 1403 اعمال شده است.

این درامد طبق حکم قانون بودجه صرف متناسب سازی حقوق بازنشستگان خواهد شد. این برای نخستین بار است که از سازوکار مالیات ارزش افزوده برای پوشش افزایش هزینه های مرتبط با حقوق بازشستگان استفاده شده است.

مقرر شد برای مواردی که در متناسب سازی مهر ۹۹ از جمله حق اشعه ، سختی کار و … مغفول مانده ، بر اساس بند ۷ بخشنامه شماره ۲۴۱۸۶۳ مورخه ۱۳۹۹/۷/۱ سازمان برنامه و بودجه کشور، توسط صندوق طی نامه ای بصورت مصداقی اعلام تا در سازمان مورد بررسی و تصمیم مقتضی گرفته و به صندوق ابلاغ شود.

مقرر شد از انجائیکه موافقت سازمان امور اداری و استخدامی مبنی بر طبقه/ گروه ۲۸ سال خدمت گرفته شده اما مکاتبه ای جهت تامین منابع از سازمان برنامه و بودجه کشور انجام گرفته است. چند نفر انتخاب و به همراه مسئولین صندوق، نشستی در سازمان انجام و برای برقراری احکام آنها از سال جاری موافقت کسب گردد اما برای معوقات آن از محلی که سازمان مخالفت کرده است پیشنهاد جدیدی گرفته شود. هر چند مسئولین صندوق هم خیلی امید به برقراری از اعتبارات سال جاری را داشتند.

مقرر شد بازنشستگانی که در فواصل بین مهر ۹۹ تا بهمن ۱۴۰۰ بازنشسته شده اند بر اساس ماده ۴ بخشنامه میبایست میانگین ۲۴ ماه حقوق آنها بعد از اجرای متناسب سازی صورت گیرد که چنانچه فوق العاده ای ( مثل فوق العاده ویژه و …) در این تاریخ در زمان شاغلی گرفته اند موردی اگر وجود دارد بررسی و اعمال گردد.

کسانیکه در دو سال گذشته درخواست وام داده اند اما اخذ نکرده اند در شیوه نامه جدید در اولویت پرداخت قرار می‌گیرند.

اضافه میگردد در سال گذشته هر دو ماه یکبار وام به تعداد ۳۰۰۰۰ نفر پرداخت گردیده که مقرر است از خرداد ماه امسال، ماهانه احتمالا تا دو برابر پرداخت گردد همچنین وام ازدواج فرزندان به همان نحو بدون تغییر باقی میماند.

نحوه پرداخت وام امسال اعلام گردید کسانیکه متقاضی هستند ( هر چند سال گذشته ثبت نام کرده باشند) باید در سامانه ثبت نام نمایند.

کلیه اسناد بیمه ای درمان تحقق یافته تا پایان اسفند ۱۴۰۲ بعهده شرکت آتیه سازان است و اسناد بیمه ای از اول فروردین ۱۴۰۳ بعهده برنده بیمه گر امسال خواهد بود بدیهی است شرکت برنده بعد از اخذ اسناد باید ظرف ۳۰ روز نسبت به پرداخت آن اقدام نماید

تبصره: پنج خدمات: درمان عمل شیمی درمانی، داروی شیمی درمانی ، بستری ، رادیوتراپی و …. در فروردین و اردیبهشت سال‌جاری بصورت جداگانه با آتیه سازان قرارداد پرداخت بسته شده است.

رای پرداخت معوقات توضیح داده شد که دولت اشکال حقوقی به مجوز ۹ همت وارد کرده است که در حال برطرف کردن ایراد فوق هستند و بعد از رفع آن در اولین فرصت تبدیل به نقدینگی خواهد شد و معوقات کلیه دستگاهها که در باره زمانی و در راستای متناسب‌ سازی صورت گرفته است پرداخت میگردد

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار