آغاز ثبت نام وام 600 میلیون تومانی با بازپرداخت 20 ساله و کارمزد 4 درصدی

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران نحوه ثبت نام وام مسکن ایثارگران به مبلغ 600 میلیون را تشریح کرد.

آغاز ثبت نام وام 600 میلیون تومانی با بازپرداخت 20 ساله و کارمزد 4 درصدی

به گزارش زنهار، مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران نحوه ثبت نام وام مسکن ایثارگران را تشریح کرد.

میثم اروز، مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: وام مسکن ایثارگران شامل وام خرید و ساخت مسکن به ایثارگرانی پرداخت می شود که تاکنون از وام مسکن استفاده نکرده اند.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه این وام شامل کدام ایثارگران است؟ گفت: همه جانبازان، والدین شهدا، همسران شهدا، فرزندان شهدا، آزادگان و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد که تاکنون از تسهیلات مسکن استفاده نکرده اند می توانند برای دریافت این وام اقدام کنند.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: ثبت نام اولیه این وام به صورت اینترنتی است. متقاضیان وام می بایست برای ثبت نام اولیه به سامانه ایثار من مراجعه کنند.

اروز در مورد مبلغ وام مسکن ایثارگران گفت: مبلغ وام در حال حاضر در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۶۰۰، مراکز استان ها ۵۰۰، شهرها ۴۰۰ و روستاها ۳۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله و کارمزد ۴ درصد است.

وی ادامه داد: این وام می بایست صرف خرید یا ساخت مسکن شود.

وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۳ چه زمانی وارد فاز اجرا می شود؟

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۲ به دلیل عدم پیش بینی قانون بودجه از مسیر هیات وزیران برای اجرا عبور کرد و به همین دلیل با تاخیر در پایان سال گذشته به بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغ و وارد فاز اجرا شد. به همین دلیل، این وام تا پایان خرداد ماه سال جاری اعتبار دارد.

اروز خاطرنشان کرد: وام مسکن ایثارگران در حال حاضر از محل سال ۱۴۰۲ پایان خرداد ۱۴۰۳ پرداخت می شود. وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۳ در قانون بودجه تا سقف ۷۵۰ میلیون تومان پیش بینی شده ولی احتمالا زمان اجرای آن نیمه دوم سال خواهد بود. بنابراین ایثارگران برای آنکه در صف وام معطل نمانند می توانند پیش از خرداد ۱۴۰۳ برای دریافت آن اقدام کنند.

پاکدل با اشاره به جزئیات افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ ایثارگران، عنوان‌کرد: افزایش حقوق شهدای نیروهای مسلح اعم از حالت اشتغال و بازنشسته و کسانی که در همکاری با نیروهای مسلح شهید یا جانباز شده‌اند مطابق مواد ۳۸.۳۹ و ۴۰ بر اساس احکام صادر شده در اسفند ماه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

وی افزود: افزایش حقوق شهدای غیرمستخدم مردمی و جانبازان تبصره یک معادل ۲۰ درصد بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش حقوق شهدای دستگاه‌های اجرایی مطابق ماده ۳۹ است اما فعلاً معادل ۲۰ درصد افزایش داده‌ایم که در تطبیق احکام ارسالی دستگاه‌ها مابه التفاوت پس از دریافت حکم انجام می‌شود.

پاکدل ادامه داد: حق پرستاری به تعداد ۱۳۸ هزار نفر و با افزایش ۳۵ درصد به مبلغ هر k معادل ۷۱ میلیون و ۶۶۱ هزارو ۸۴۰ ریال اقدام شده است که معادل مصوبه شورای عالی کار است. مستمری والدین شهدا از مبلغ ۷۰ میلیون و ۸۰ هزار ریال به ۱۵۰ میلیون ریال به استناد قانون بودجه ۱۴۰۳ افزایش داده شده که معادل ۱۱۴ درصد است.

وی افزود: کمک معیشت ایثارگران با توجه به‌عدم ابلاغ آیین نامه آن مطابق اسفندماه پرداخت شده به محض ابلاغ آیین‌نامه که مراحل اولیه آن انجام شده اقدام و از فروردین ماه مابه التفاوت آن نیز اقدام می‌شود.

پاکدل گفت: حق نگهداری موضوع ماده ۲۲ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به این دلیل که تاکنون آیین نامه آن ابلاغ نشده است معادل سال قبل اقدام شده و پس از ابلاغ سقف سال ۱۴۰۳ معادل مبلغ مصوب اصلاح می‌شود.

وی افزود: برای کسورات اولین افزایش مرتبط با صندوق شاهد با توجه به تماس‌ها و مراجعات ایثارگران و به منظور تامین نظر ایثارگران و همچنین فراهم نمودن زمینه پرداخت سریع وام‌های قرض‌الحسنه ضروری به ایثارگران با مدیرعامل صندوق شاهد جلسه‌ای داشتیم و سقف کسورات معادل میانگین ۲۰ درصد افزایش و حداکثر مبلغ سه میلیون تومان در نظر گرفتیم و چنانچه ایثارگرانی بابت حقوق یا مستمری و حق پرستاری افزایش بیش از سه میلیون داشته باشند تا این سقف اقدام می‌شود همچنین ایثارگران که دارای دریافتی‌های غیر از حقوق و مستمری مانند حق پرستاری موضوع ماده ۲۶ و حق نگهداری موضوع ماده ۲۲ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران داشته‌اند فقط از حقوق یا مستمری کسر شده است و جانبازانی که صرفاً از بنیاد حق پرستاری دریافت می‌کنند و عضو صندوق شاهد هستند معادل افزایش حق پرستاری و حداکثر سه میلیون تومان اقدام شده است./حیات/تابناک

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار