خبر مهم شبانه برای بازنشستگان

از افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تا ریز حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ و جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید.

خبر مهم شبانه برای بازنشستگان

به گزارش زنهار، خبر مهم برای بازنشستگان| از افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تا ریز حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ و جزئیات بیشتر را در اندیشه معاصر بخوانید. افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از موضوعات داغ این روزها است و بسیاری می خواهند بدانند حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

زمان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اعلام شد

سید مرتضی حسینی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی از اعمال افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در اردیبهشت‌ماه سال جاری خبر داد.

تسنیم در خبری نوشت: وی گفت:به مانند گذشته پرداخت‌های جدید حقوق بازنشستگان به اضافه مابه التفاوت فروردین ماه، از اردیبهشت امسال اعمال خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی درباره تکمیلی درمان بازنشستگان تامین اجتماعی افزود: سطح خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان در سال جدید افزایش یافته و نیمی از هزینه‌های بیمه تکمیلی افراد را سازمان تامین اجتماعی پرداخت خواهد کرد.

حسینی تصریح کرد: در این راستا ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در سال جدید تعیین شده است.

باید منتظر ماند و دید آیا افزایش حقوق بازنشستگان در فروردین ماه اعمال می‌شود یا خیر، اما اگر این افزایش حقوق اعمال نشود، فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی، کشوری و لشکری مشابه فیش حقوقی سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

میانگین حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۲، از ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به حدود ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت. در این سال بسیاری از حداقلی بگیران تأمین اجتماعی حدود ۷ میلیون تومان حقوق دریافت کردند که انتظار می‌رود حقوق آن‌ها در سال جاری حداقل ۱۰ میلیون تومان باشد.

معاون اول رئیس جمهور در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تامین اجتماعی در این باره گفت: حداقل کف حقوق ماهیانه ۶ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی از نظر دولت قابل قبول نیست.

محمد مخبر با تاکید بر اینکه باید مساله حداقل حقوق دریافتی و افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی هر چه سریعتر حل شود، اعلام کرد: حداقل حقوق ماهانه بازنشستگان به حدود ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

صولت مرتضوی، وزیر کار نیز در این جلسه تاکید داشت که توجه به معیشت و افزایش حقوق بازنشستگان همزمان با اجرای طرح‌های توسعه درمان پیگیری می‌شود.

قبل از این نیز، رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده درباره افزایش حقوق گروه‌های حقوق بگیر و بازنشستگان در لایحه بودجه ۱۴۰۳ اعلام کرده بود: ضریب حقوق حقوق بگیران ۲۰ درصد افزایش یافته و حداقل حقوق بازنشستگان ۹ میلیون تومان است.

شواهد نشان می‌دهد که احتمالاً افزایش حقوق بازنشستگان در سال جدید در فروردین ماه اعمال نمی‌شود، اما قطعیتی در این باره وجود ندارد زیرا در گذشته تجربه نشان داده که افزایش حقوق کارمندان و کارگران در این ماه اعمال شده است و این احتمال وجود دارد که بازنشستگان نیز در فروردین ماه افزایش حقوق داشته باشند.

به نقل از خبرجو ۲۴، در صورت عدم اعمال افزایش حقوق در فروردین، معوقه حقوق ممکن است در ماه‌های پس از آن به حساب بازنشستگان واریز شود. به عنوان مثال، در سال ۱۴۰۲، مابه‌التفاوت حقوق فروردین در اردیبهشت پرداخت شد و در سال ۱۴۰۱ نیز در پایان خرداد به همراه حقوق ماه‌های قبلی واریز شد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار