حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شد

جزئیات مبلغ عیدی و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ، لشکری و کشوری اعلام شد.

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شد

به گزارش زنهار، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ، لشکری و کشوری در سال ۱۴۰۳ با افزایش ۲۰ درصدی همراه خواهد شد.

هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان، درباره بررسی بودجه اظهار کرد: در بند س تبصره ۶، مقررات مربوط به متناسب سازی حقوق بازنشستگان مطرح شده بود و از افزایش یک درصدی مالیات بر افزوده جهت تأمین این افزایش استفاده شده بود. این مقررات توسط شورای نگهبان تأیید شده و مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

عیدی بازنشستگان برای سال جاری به مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. این مبلغ در سال ۱۳۹۰ با میزان ۳۵۰ هزار تومان شروع شده بود و تا سال ۱۳۹۶ با افزایش تورم افزایش یافته بود، اما پس از آن، افت ناشی از تورم در این مبلغ رخ داده است.

جزئیات حقوق بازنشستگان ۱۴۰۳: در تبصره ۱۵ که به حقوق و مزایا کارکنان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان اختصاص دارد، میزان افزایش حقوق‌ها و دیگر مزایا برای سال آینده مشخص شده است.

در ردیف ۱ بند (الف) تبصره ۱۵ که تصویب شده است، ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیران و بازنشستگان، وظیفه بگیران، مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرائی به میزان ۲۰ درصد افزایش یافته است.

بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری/ حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی و نیرو‌های مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی متناسب با سنوات خدمت به میزان ۹۰ میلیون ریال تعیین می‌شود.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار