این خودروها با بازار خداحافظی می کنند

شورای رقابت قیمت سه خودروی مونتاژی جدید را تصویب کرد این اتفاق می تواند به خداحافظی با مدل های قدیمی این خودروها منجر شود.

این خودروها با بازار خداحافظی می کنند

به گزارش زنهار، شورای رقابت قیمت سه محصول جدید شرکت مدیران خودرو را تعیین کرد. براساس اعلام این شورا خودروسازی مدیران می تواند آریزو 5 IE FL را با قیمت حدود 950 میلیون تومان به متقاضیان عرضه کند. تیگو 8 پرومکس IE نیز از سوی اعضای شورای رقابت حدود دو میلیارد و 290 میلیون تومان قیمت خورده است. تیگو 8 پرومکس e نیز که نخستین خودروی تمام برقی مدیران خودرویی ها محسوب می شود با قیمتی حول و حوش دو میلیارد و 500 میلیون تومان در کارخانه دسترس متقاضیان قرار دارد.

البته این قیمت ها، قیمت پایه محسوب می شود و برای تعیین قیمت نهایی مصرف کننده نیز است که حدود 13.5 درصد باید به قیمت های یاد شده اضافه کرد.

قیمت گذاری این خودروها به آن معناست که مدیران خودرویی ها به احتمال زیاد با برخی محصولات هم رده این خودروها که در حال حاضر در سبد محصولاتی شانقرار دارد، خداحافظی می کنند.  

خودروهایی مانند چری آریزو 5T IE، چری آریزو 5T IE اسپرت، فونیکس تیگو 8 پرومکس پریمیوم و فونیکس تیگو 8 پرو اکسلنت کاندیدای خداحافظی با خطوط تولید مدیران خودرو هستند.

پیش بینی می شود افزایش سود بازرگانی برای قطعات منفصله خودروهای سواری سبد می شود که خودروسازان خصوصی به تغییر سبد محصولاتی خود اقدام کنند تا بتوانند با کسب قیمت های جدید از سوی سیاست گذار به نوعی به جنگ رشد سود بازرگانی قطعات منفصله برای تولید خودروی سواری بروند.

اعلام قیمت های جدید از طرف دیگر می تواند به عنوان سیگنال جدید به بازار خودرو تعبیر شود و قیمت بازاری خودروهای هم رده را افزایش دهد.

البته مدیران خودرو مشخص نکرده این خودروها قرار است چه زمانی به بازار وارد شوند.  

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار