خبر خوش وزیر کار برای خانه دار شدن کارگران

وزیرکار از راه اندازی قرارگاه احداث مسکن برای خانه دار شدن کارگران خبر داد و گفت: به کارگران هم مثل سایر آحاد مختلف مردم در صورتی که از امتیاز مسکن استفاده نکرده باشند کمک خواهد شد تا از این امکانات و تسهیلات استفاده کنند.

خبر خوش وزیر کار برای خانه دار شدن کارگران

به گزارش زنهار، روز گذشته خبری تحت عنوان اینکه"  ۷۰درصد حقوق کارگران هزینه تامین مسکن می شود، منتشر شد. حمید رضا امام قلی تبار، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه مدت زمان انتظار کارگران برای خرید خانه بیشتر از ۳۰سال است، افزود: بین ۷۰تا ۸۵ درصد سبد معیشت کارگران برای مسکن است.

وی اضافه کرد: خرید مسکن را به طور کامل از ذهن خانوارهای فاقد مسکن دور کرده است با یک محاسبه ی سرانگشتی اگر میانگین قیمت هر متر مربع مسکن حدود ۲۵ میلیون تومان باشد و یک خانوار کارگری بخواهد یک مسکن متوسط با متراژ تقریبی ۷۰ متری خریداری کند، باید حدود یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان پرداخت نماید که با فرض اینکه هر کارگر ۵۰  درصد حقوق ماهیانه ی خود را پس انداز کند و قیمت مسکن هم ثابت باشد در حالت خوشبینانه بیش از  ۳۰سال زمان نیاز دارد تا طعم خانه دار شدن رو حس کند.

 سید صولت مرتضوی، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در همین باره گفت: در بعضی از مناطق برای کارگرانی که فاقد مسکن هستند امکان دارد بخش قابل توجهی از درآمد آنها صرف هزینه اجاره مسکن شود.

مرتضوی ادامه داد: در این راستا قرارگاه احداث مسکن را با همکاری وزارت راه و شهرسازی راه‌اندازی کردیم و معاون تعاون ما مدیریت این کار را با روش‌های مختلف بر عهده دارد که یکی از آنها احداث تعاونی ها در جوار کارخانه ها و کارگاه‌هاست.

 وزیرکار گفت: همچنین حتما به کارگران هم مثل سایر آحاد مختلف مردم در صورتی که از امتیاز مسکن استفاده نکرده باشند کمک خواهد شد تا از این امکانات و تسهیلات استفاده کنند.

 

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار