پیش فروش مدل‌های گران‌تر آیفون ۱۵ کولاک کرد!

زمان تحویل آیفون ۱۵ پرو برای بعضی پیکربندی‌ها، به نوامبر رسید که نشان دهنده تقاضای قوی برای مدل‌های رده بالای این گوشی جدید است.

پیش فروش مدل‌های گران‌تر آیفون ۱۵ کولاک کرد!

به گزارش زنهار، زمان تحویل آیفون ۱۵ پرو برای بعضی پیکربندی‌ها، به نوامبر رسید که نشان دهنده تقاضای قوی برای مدل‌های رده بالای این گوشی جدید است.

چهار مدل آیفون ۱۵، از روز جمعه برای پیش فروش در بیش از ۴۰ کشور، موجود شدند. زمان تحویل مدل آیفون ۱۵ پرو مکس در آمریکا که قیمت آن از ۱۱۹۹ دلار شروع می‌شود، به سرعت از ۲۲ سپتامبر، به اواسط نوامبر به تاخیر افتاد.

زمان تحویل برای مدل‌های آیفون پرو مکس آبی و سیاه، تا ۱۶ اکتبر رسید، در حالی که زمان تحویل مدل‌های طبیعی و سفید، تا ۱۳ نوامبر به تاخیر افتادند. این تاخیر شامل مدل‌های آیفون ۱۵ پرو مکس با حافظه‌های مختلف می‌شود.

تحلیلگران، سرمایه‌گذاران و طرفداران اپل، همواره از تاخیرها در زمان تحویل گوشی جدید، برای ارزیابی محبوبیت آن استفاده کرده‌اند. اما این علم دقیقی نیست زیرا مشکلات زنجیره تامین و مسائل لجستیکی می‌تواند به اندازه تقاضا، روی زمان تحویل تاثیر بگذارد. اما تاخیرهای روز جمعه نشان داد که اپل، شاهد تقاضای مطلوب برای گوشیهای آیفون در بازارهای خود از جمله چین خواهد بود.

آیفون ۵۰ درصد از فروش اپل را تشکیل می‌دهد و این شرکت روی گوشی جدید برای معکوس کردن روند کاهش فروش در سه فصل گذشته، حساب می کند.

زمان تحویل گوشی در چین تا نوامبر برای همه مدل‌های آیفون ۱۵ پرو مکس به تاخیر افتاد، در حالی که مدل‌های آیفون ۱۵ پرو، سه تا چهار هفته زمان انتظار دارند. پلتفرم میتوآن چین، ظرف مدت ۳۰ دقیقه پس از آغاز ثبت پیش سفارش، ۲۷.۵ میلیون دلار سفارش برای آیفون ۱۵ ثبت کرد.

کانادا زمان انتشار شش تا هفت هفته ای برای دریافت آیفون ۱۵ پرو مکس خواهد داشت، در حالی که در استرالیا، ژاپن، انگلیس، هند، کانادا، فرانسه و آلمان، این تاخیر حداکثر هشت هفته برای مدل تیتانیوم طبیعی آیفون ۱۵ پرو مکس است. تاخیر در زمان تحویل، در صورت افزایش پیش سفارشها، ممکن است افزایش بیشتری پیدا کند.

خریداران آیفون ۱۵ پرو که صفحه کوچکتری دارد هم با تاخیر در زمان تحویل روبرو هستند که شامل همه رنگ‌ها و بعضی از ظرفیت‌های حافظه این گوشی می‌شود. زمان انتظار برای این گوشی که قیمت آن از ۹۹۹ دلار شروع می‌شود، تا ۲۳ اکتبر در آمریکا رسید. در میان مدل‌های پایین‌تر آیفون ۱۵، تنها مدل آیفون ۱۵ پلاس صورتی در همه ظرفیت‌های حافظه، با تاخیر در تحویل روبروست.

زمان تحویل به تاخیر افتاده شامل تحویل به خانه مشتریان است و دوستداران آیفون در صورت مراجعه به فروشگاه‌ها، ممکن است شانس بیشتری برای خرید داشته باشند.

آیفون ۱۵ پرو مکس، ۱۰۰ دلار گرانتر از مدل قبلی است که سال گذشته معرفی شده بود و پیش سفارش‌های آن نشان می‌دهد که استراتژی قیمت‌گذاری اپل، باعث از دست رفتن مشتریان نشده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، لاین آیفون ۱۵ پرو، نسبت به مدل‌های سال گذشته، ارتقاهای قابل توجهی داشته و یک قاب تیتانیومی، زوم بهبود یافته دوربین و پردازش سریعتر با استفاده از معماری سه نانومتری دارد.

 

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار