معاملات بازار مسکن متوقف شد

این روز‌ها هم به لحاظ تغییرات قیمتی شاهد توقف در بازار مسکن پایتخت هستیم و هم به لحاظ معاملات در عموم مناطق تهران. جز تعداد انگشت شماری که به هر دلیل حضورشان در بازار جدی است و قصد معامله دارند، سایر معامله گران متوقف شده و بازار را ترک کرده اند.

معاملات بازار مسکن متوقف شد

به گزارش زنهار، نبض بازار مسکن در شروع شهریورماه نسبت به هفته‌های اخیر دچار تغییرات بنیادی خاصی نشده است و تقریبا همان شرایط مرداد در یکی دو روز سپری شده از شهریور نیز حاکم بوده است. از یکسو شروع ماه صفر که عده‌ای از معامله گران را با انگیزه‌های سنتی از بازار خارج می‌کند همزمان با این ایام بوده و از سوی دیگر هیچ محرک موثری برای خرید ملک در بازار وجود ندارد.

در نتیجه بسیاری از متقاضیان بالقوه خرید مسکن جز نیم نگاهی از دور به شرایط بازار، اقدام دیگری برای معامله انجام نمی‌دهند. آن‌ها البته تا حدودی نگران هستند که مبادا یکباره به هر دلیل شرایط بازار مسکن تغییر کند و جهت قیمت‌ها افزایشی شود و به همین خاطر رصد قیمت‌ها از طریق فضای مجازی و پرس و جو را در دستور کار روزمره خود دارند، اما وقتی پای صحبت این گروه از متقاضیان مسکن می‌نشینیم، متوجه بی انگیزگی آن‌ها برای خرید می‌شویم.

عده‌ای با این تصور که جا برای کاهش قیمت هر چه بیشتر مسکن وجود دارد از معامله پرهیز می‌کنند و عده‌ای نیز با توجه به اینکه در بازار راکد امکان تبدیل به احسن (فروش ملک قبلی و خرید ملک جدید) به واسطه کم تعداد بودن خریداران دشوارتر است، تمایلی به حضور در بازار نشان نمی‌دهند. اما بررسی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد در مورد تغییرات قیمت‌های پیشنهادی نیز چندان خبری در بازار نیست و پس از چند موج کاهشی در فاصله خرداد تا اواسط مرداد، دست کم در یک هفته اخیر گویا در اغلب مناطق تهران تغییر قیمت‌ها متوقف شده و مالکان انعطاف بیشتری نشان نداده اند. اینکه آیا چنین رفتاری در شهریورماه ادامه پیدا می‌کند یا نه قابل پیش‌بینی نیست، اما در روز‌های آینده می‌توان با رصد دقیق قیمت‌های پیشنهادی به اطلاعاتی در این خصوص دست پیدا کرد.

523435_909

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار