هفته خونین بیت‌کوین از نوامبر 2022

ضررهای بیت‌کوین افزایش می‌یابد زیرا جهش جهانی در بازده اوراق قرضه مانع از کاهش خرید می‌شود.

هفته خونین بیت‌کوین از نوامبر 2022

به گزارش زنهار، بزرگترین دارایی دیجیتال بدترین هفته از نوامبر 2022 را به ثبت رسانده است.

بیت کوین در بدترین هفته از نوامبر سال گذشته تا کنون قرار دارد زیرا چشم انداز هزینه‌های استقراض باعث کاهش تقاضا برای سرمایه‌گذاری‌های پرخطر در بازارهای جهانی می‌شود.

بزرگترین دارایی دیجیتال تا ساعت 8:33 صبح روز دوشنبه در لندن تقریباً 1٪ کاهش یافت و به 26,000 دلار رسید و پس از افت بیش از 10٪ در هفت روز منتهی به یکشنبه، نزدیک به پایین‌ترین سطح دوماهه معامله شد. سکه‌های کوچکتر مانند اتر و XRP نیز ضرر کردند.

بازدهی بلندمدت خزانه‌داری ایالات متحده در حدود بالاترین حد چند ساله است که بخشی از فروش جهانی اوراق قرضه است که منعکس‌کننده خطر دوره طولانی تنظیمات پولی محدودکننده برای آرام کردن تورم است. چنین پس‌زمینه‌ای، نقدینگی محدودی را نشان می‌دهد که چالشی برای دارایی‌های پرریسک‌تر مانند سهام و ارزهای دیجیتال است.

کاهش قیمت بیت کوین در هفته گذشته، بزرگترین کاهش قیمت بیت کوین از زمان فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX در سه ماهه پایانی سال 2022 بوده است.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۵۶۹.۰۶ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۵۲.۰۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۲۵,۹۴۵ دلار، با احتساب نرخ تتر ۴۹,۴۸۶ تومان معادل ۱,۲۸۳,۹۶۲,۲۱۲ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۷.۶۴ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۰.۸۳% کاهش یافته است. بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰(10 November 2021) معادل ۶۸,۶۶۴.۱۶ دلار بوده که همینک %۶۲.۲۱ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین ۱۹.۴۶ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۱ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن بیت کوین معامله می‌شود، صرافی ATAIX با سهم %۹۳.۲۳ از حجم معاملات روزانه است.

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۲۱.۰۷ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۲۰.۱۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از اتریوم در این لحظه با قیمت ۱,۶۶۸.۱۳ دلار، با احتساب نرخ تتر ۴۹,۶۵۹ تومان دلار معادل ۸۲,۸۳۸,۰۱۸ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳.۱۶ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۰.۱۴% کاهش یافته است. بالاترین قیمت اتریوم در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰(10 November 2021) معادل ۴,۸۵۱.۱۱ دلار بوده که اکنون %۶۵.۶۱ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش اتریوم ۱۲۰.۱۵ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۱۲۰.۱۵ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن اتریوم معامله می‌شود، صرافی WBF Exchange با سهم %۹۹.۸۷ از حجم معاملات روزانه است.

تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۳.۳۵ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۷.۵۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از تتر در این لحظه با قیمت ۰.۹۹۹۵۴۰ دلار، با احتساب نرخ تتر ۴۹,۵۰۰ تومان معادل ۴۹,۴۷۷ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۴.۴۸ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۰.۰۴% کاهش یافته است. بالاترین قیمت تتر در تاریخ ۰۶ اسفند ۱۳۹۳(25 February 2015) معادل ۱.۲۱ دلار بوده که همینک %۱۷.۷۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش تتر ۸۳.۴۱ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۸۶.۶۸ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن تتر معامله می‌شود، صرافی ATAIX با سهم %۶۴.۰۵ از حجم معاملات روزانه است.

 

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار