گزارش روزانه بورس ۳ خرداد/ شاخص کل همچنان سردرگم است

بازار سهام اگرچه روز جاری را در واکنش به اخبار روز گذشته مبنی بر تعیین نرخ تسعیر ارز شرکت های پتروشیمی و پالایشی و با استقبال از این گروه، مثبت آغاز کرد، اما عرضه ها در ساعت های پایانی بازار شدت گرفت.


گزارش روزانه بورس ۳ خرداد/ شاخص کل همچنان سردرگم است

به گزارش زنهار؛ بازار سهام آخرین روز کاری هفته را اگر چه متاثر از اخبار تغییر نرخ تسعیر خوراک  با رشد و صعود آغاز کرد، اما رفته رفته هر چه به ساعت های انتهایی بازار نزدیک شدیم، از میزان تقاضا در بازار کاسته شد و شاهد افزایش عرضه ها بودیم.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 15 هزار واحدی به 2 میلیون و 345 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی 1400 واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع 792 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «شبندر»، «شپنا» و «شتران» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «وسپهر»، «شگویا» و «آریا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند. همچنین سه نماد «پی پاد»، «وبملت» و «خودرو» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «دی»، «کرمان» و «چخزر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 2 خرداد ماه 1402، مبلغ 12 هزار میلیارد و 400 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 134 میلیارد تومان پول از بورس خارج کردند.

در بازار امروز 172 نماد در محدوده مثبت و 234 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 171 نماد در محدوده مثبت و 146 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

 

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار