چین روی ژاپن را کم کرد

روزنامه نیکی ژاپن گزارش داد که در سه ماهه نخست سال جاری، چین با پشت سر گذاشتن این کشور به بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در جهان تبدیل شده است.

چین روی ژاپن را کم کرد

به گزارش زنهار؛ چین توانسته در سه ماهه نخست سال جاری با پشت سر گذاشتن ژاپن به بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در جهان تبدیل شود.

آمارهای گمرک چین نشان می‌دهد که این کشور از ماه ژانویه تا مارس شاهد افزایش 58 درصدی صادرات خودروی خود بوده و مجموعا بیش از یک میلیون دستگاه خودرو صادر کرده است. در همین مدت خودروسازان ژاپنی هم 950 هزار دستگاه خودرو صادر کرده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد که دلیل افزایش صادرات خودروی چین بالا رفتن تقاضا برای خودروهای برقی و افزایش صادرات این کشور به روسیه بوده است.

در سه ماهه نخست امسال صادرات خودروهای غیربنزینی و گازوئیلی چین 93 درصد رشد کرده و به 380 هزار دستگاه رسیده است که معادل 40 درصد کل صادرات خودروی این کشور بوده است.

بزرگ‌ترین برنده افزایش صادرات خودروهای غیربنزینی چین هم کارخانه تسلا در چین بوده که 90 هزار دستگاه صادرات داشته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد کرده است.

صادرات خودروی چین به روسیه هم سه برابر شده و به 140 هزار دستگاه رسیده است. با این حساب روسیه بزرگ‌ترین خریدار خودروهای چینی در جهان به‌شمار می‌رود.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار