نخستین گروه زئران ایرانی ۳ خرداد اعزام می‌شوند

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای انجام پروازهای حج، گفت: هنوز مجوز شرکت معین ایران ایر صادر نشده است.

نخستین گروه زئران ایرانی ۳ خرداد  اعزام می‌شوند

به گزارش زنهار؛ محمد محمدی‌بخش در نشست خبری با بیان این‌که از سال گذشته برنامه‌ریزی مشترکی برای ایجاد ظرفیت، فرودگاه‌ها، ناوگان و موضوعات متعدد آغاز شد، اظهار کرد: سال گذشته  حدود 40 هزار نفر به سرزمین وحی اعزام شدند.

وی با بیان این‌که با توجه به در پیش بودن سفرهای حج طی ماه‌های اخیر وضعیت حوزه های فرودگاهی، ایرلاین، امنیتی و ... مورد بازنگری قرار گرفت، افزود: امسال بیش از 2 برابر زائر نسبت به سال گذشته به خانه خدا اعزام می شود که این کار نیازمند هماهنگی همه دستگاه‌های ذی‌ربط است.

وی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته برای انجام سفرهای حج امسال، اضافه کرد: نوع ناوگان مورد استفاده توسط ایران‌ایر مورد بررسی قرار گرفته و اولین سری زائران سوم خرداد از ترمینال سلام فرودگاه امام اعزام خواهند شد.
 
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با یادآوری انجام پرواز عتبات از فرودگاه امام، گفت: امسال 30 درصد زائران خانه خدا از فرودگاه امام اعزام می‌شوند.
 
محمدی‌بخش با اشاره به درخواست صدور مجوز برای شرکت معین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) تصریح کرد: هنوز  این مجوز صادر نشده  و پیش بینی می‌کنیم طی یکی دو روز آینده این مسئله نیز تعیین تکلیف شود. در مجموع تلاش می‌کنیم با حداکثر آمادگی پروازهای حج را به‌موقع و بر اساس زمانبندی دقیق انجام دهیم.
 
وی همچنین یادآور شد: برای 20 فرودگاه به صورت جداگانه جلسه برگزار و تمام جزئیات سفرهای حج در نظر گرفته شده است.
 
وی با اشاره به سختگیری‌ها در فرودگاه مقصد (عربستان)گفت: از زائران عزیز می‌خواهیم به توصیه‌های انجام شده مخصوصا در خصوص مواد ممنوعه توجه داشته باشند تا مشکلی در ایام حج ایجاد نشود.

 

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار