بعد از ثبت نام وام ازدواج چه باید کرد؟

در این مقاله می‌خواهیم به دو سوال مهم متقاضیان وام ازدواج یعنی بعد از ثبت نام وام ازدواج چه باید کرد؟‌ و آیا می‌شود بدون داشتن کد رهگیری ثبت نام وام ازدواج را حذف کرد؟ پاسخ دهیم با من همراه باشید.

بعد از ثبت نام وام ازدواج چه باید کرد؟

به گزارش زنهار؛ ابتدا نیاز است که صبر کنید تا بانکی که در هنگام ثبت نام وام خود انتخاب کرده اید شعبه‌ای که می‌تواند وام را به شما پرداخت کند را تعیین و یا شعبه دلخواه شما را تایید کند این پروسه ممکن است از ۱ روز الی چند ماه به طول بیانجامد اگر برای شما مهم است که زودتر وام خود را دریافت کنید می‌توانید فرم ثبت نام وام ازدواج را پُر کرده و بانک خود را تغییر دهید ولی اگر بانک شما تعیین شده است به مدت ۱۲ روز زمان دارید که با مدارک هویتی خود، عقدنامه رسمی و مدارک هویتی ضمانین به شعبه مراجعه کرده و اصل و کپی آن را به متصدی بانک تحویل دهید، لازم به ذکر است که به همراه این مدارک نیاز است که کد پیگیری که هنگام ثبت نام برایتان پیامک شده است را در اختیار کارمند بانک قرار دهید تا توضیحات لازم را برای دریافت وام ازدواج در اختیار شما قرار دهد.

حذف ثبت نام وام ازدواج بدون کد رهگیری

سوال مهم دیگری که در وجود دارد حذف ثبت نام وام ازدواج بدون کد رهگیری است که با توجه به ساختار سایت بانک مرکزی این امکان وجود ندارد و شما ابتدا باید از منوی سمت راست صفحه بازیابی و چاپ کد رهگیری را انتخاب کرده و مشخصات خواسته شده را وارد نمایید سپس کد رهگیری را دریافت کرده و در منوی سمت راست گزینه حذف ثبت نام را انتخاب کرده و شماره ملی و کد رهگیری به همراه شماره همراهی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید را به همراه کد امنیتی را بنویسید و گزینه ادامه را انتخاب کنید سپس پیامک ارسال شده به خط خود را در کادر باز شده وارد کرده و تایید کنید که می‌خواهید آن را حذف کنید.

در آخر ما به سوالات دیگری که زوجین می‌پرسند هم پاسخ داده ایم می‌توانیم سوالات خود درون این سوالات پیدا کنید و به پاسه آن دست پیدا کنید.

 • چرا در هنگام ثبت‌نام بانکی برای ثبت نام وجود ندارد؟ به این دلیل است که هیچ‌کدام از بانک‌هایی که در استان شما وام ازدواج به متقاضیان می‌دهند بودجه لازم را نداشته یا دارای صف طولانی برای دریافت وام ازدواج هستند، برای دریافت وام در بانک و شعبه پیشنهادی می‌توانید در قسمت ثبت نام وام ازدواج همین سامانه اطلاعات خود را وارد کرده و این اطمینان را داشته باشید که به محض باز شدن بانک موردنظرتان ثبت نام توسط ما انجام خواهد شد.
 • آیا اگر من و همسرم در یک بانک و شعبه بخواهیم وام بگیریم اطلاعات یکی از افراد کافی است؟ خیر در قسمت ثبت نام وام ازدواج سامانه می‌بایست اطلاعات هر فرد را جداگانه وارد و ثبت کنید.
 • آیا افرادی که چک برگشتی یا وام معوقه ای داشته باشند می‌توانند وام ازدواج دریافت کنند؟ به دلیل استعلام هایی که بانک در این مورد می‌گیرد وام ازدواج پس از پاک شدن سوء اثر قابل دریافت است.
 • آیا اگر خودم کارمند دولتی یا بانکی باشم برای وام ازدواج ضامن خودم شوم؟ خیر، هیچ فردی نمی‌تواند ضامن خودش باشد.
 • آیا اگر محل عقد در شهر دیگری باشد و برای مثال در شهر تهران اقدام به ثبت وام ازدواج کنیم مشکلی بوجود خواهد آمد؟ خیر در این مورد محدودیتی وجود ندارد.
 • آیا اگر شوهرم/همسرم تبعه کشورهایی مثل (عراق، افغانستان، ترکیه و..) باشد باز هم می‌توانم وام ازدواج دریافت کنم؟ برای افرادی که خود تبعه ایران هستند ممانعتی برای دریافت وام ازدواج وجود ندارد.
 • آیا ضامنم حتماً باید در بانکی که انتخاب کرده ام دارای حساب بانکی باشد؟ خیر در بسیاری از بانک‌ها این قانون وجود ندارد اما در تعداد اندکی ممکن است حقوق بگیر بودن ضامن در همان بانک الزام باشد.
 • تعیین شعبه شده اما می‌خواهم از بانک دیگری وامم را دریافت کنم چگونه می‌توانم ثبت نامم را پاک کنم؟ به شعبه ای بانکی که در آن تعیین شعبه شده اید مراجعه کرده و از آن‌ها درخواست کنید تا نوبت شما را حذف کنند.
 • معمولاً بعد از چه مدت زمانی بعد از ثبت نام از طرف بانک تعیین شعبه خواهم شد؟ زمان دقیقی برای این مورد وجود ندارد و بستگی به بودجه، صف بانک و عوامل دیگر دارد.
 • از چه طریقی می‌توانم متوجه شوم که همسرم، قبلاً وام ازدواج خود را دریافت کرده است؟ کافیست به قسمت ثبت نام مراجعه کرده و اطلاعات او را به عنوان متقاضی ثبت نمایید اگر قبلاً وام ازدواجی دریافت شده باشد سایت شما را با پیغام خطا روبرو خواهد کرد.
 • از کجا می‌توانم بفهمم که آیا وام ازدواج در بانکی که می‌خواهم باز شده است یا نه؟ شما می‌بایست خودتان روزانه به سایت وام ازدواج مراجعه کرده و این مورد را بررسی کنید یا در بخش ثبت نام سامانه وام ازدواج مراجعه کرده و اطلاعات خود را ثبت این مورد توسط تیم ما انجام شود.
 • آیا برای دفعه دوم می‌توانم وام ازدواج بگیرم؟ خیر، وام ازدواج تنها یکبار پرداخت می‌شود و اگر قبلاً وام ازدواج گرفته باشید برای ازدواج دوم و سوم قابل دریافت نیست.
 • برای وام ازدواج دو کد رهگیری به خطم ارسال شده است باید چکار کنم؟ به سایت وام مراجعه کرده و در قسمت پیگیری وام ازدواج شماره ملی و کد پیگیری خود را وارد کنید هرکدام اطلاعات شما را نمایش داد همان کد رهگیری صحیح است.
 • آیا در تشکیل پرونده در بانک باید خود شخص حضور داشته باشد؟ بله، حضور شخص یا وکیل وی الزامی است.
 • آیا وام ازدواج برای افرادی که صیغه می‌کنند نیز قابل دریافت است؟ خیر تنها ازدواج رسمی و دائمی
 • تا چند وقت از زمان عقد بگذرد می‌توانم وام ازدواجم را بگیرم؟ تا دو سال از تاریخ عقد
 • آیا خود متقاضی وام هم توسط بانک استعلام و بررسی می‌شود؟ بله
 • آیا من و همسرم می‌توانیم در دو بانک متفاوت وام خود را دریافت کنیم؟ بله
  دیدگاه شما
  پربازدیدترین اخبار