بورس خریداران را نقره داغ کرد

خرید خودرو از بورس کالا قانون جدیدی به خود دید. بر اساس اعلام بورس کالا چنانچه درخواست خرید خودرویی از بورس کالا تایید شود اما خریدار قصد انصراف داشته باشد باید جریمه تعیین شده را پرداخت کند. آن طور که از سوی بورس کالا اعلام شده این جریمه شامل 5 درصد از ارزش کل معامله است.

بورس خریداران را نقره داغ کرد

به گزارش زنهار، خرید خودرو از بورس کالا قانون جدیدی به خود دید. بر اساس اعلام بورس کالا چنانچه درخواست خرید خودرویی از بورس کالا تایید شود اما خریدار قصد انصراف داشته باشد باید جریمه تعیین شده را پرداخت کند. آن طور که از سوی بورس کالا اعلام شده این جریمه شامل 5 درصد از ارزش کل معامله است. البته جریمه شدن متقاضیان انصرافی به همین جا ختم نمی شود و آنها باید علاوه بر هزینه یاد شده 0.5 درصد از ارزش کل معامله را نیز به عنوان کارمزد دو سر معامله پرداخت کنند. بنابراین اگر فردی از بورس کالا خودرو خرید و در مرحله نهایی منصرف شد باید مجموعا 5/5 درصد از ارزش کل معامله را به عنوان خسارت یا هزینه فسخ معامله پرداخت کند.

ایجاد محدودیت ها از جنس دریافت جریمه از انصراف دهندگان خرید خودرو از بورس کالا در واقع تلاشی است تا محصولات عرضه شده شرکت های خودروساز در بورس کالا به دست مصرف کنندگان واقعی برسد.

البته پیش تر نیز شاهد ممنوعیت خرید خودرو برای متقاضیانی بودیم که از سال 98 به بعد از شرکت های خودروساز محصول سواری دریافت کرده بودند. این محدودیت در عرضه های اولیه خودرو از مسیر بورس کالا تنها محدود به خرید پیشین خودرو از بورس کالا بود اما مدیران بورسی تصمیم گرفتند تحویل گرفتن خودرو از سال 98 به بعد را نیز به عنوان یکی از محدودیت ها برای الک کردن متقاضیان مدنظر قرار دهند.

البته این قبیل محدویت ها در حالی ایجاد می شود که قرار است شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو بازگردد بنابراین این احتمال که محدویت های فروش خودرو در بورس کالا تغییراتی را به خود ببیند، دور از ذهن نخواهد بود./اکو ایران

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار