قیمت سکه و طلا پنجشنبه 22 دی ماه 1401

خبر عرضه ربع سکه در بورس کالا در روز شنبه باعث شد روند قیمت طلا و سکه، نامتوازن باشد.

قیمت سکه و طلا پنجشنبه 22 دی ماه 1401

به گزارش زنهار، خبر عرضه ربع سکه در بورس کالا در روز شنبه باعث شد روند قیمت طلا و سکه، نامتوازن باشد.

ربع سکه در هفته‌های گذشته به محدوده ۱۰ میلیون تومانی نیز رسیده بود و امروز این قطعه از سکه با کاهش ۱۰۰ هزار تومان قیمت همراه بود و در کانال ۷ میلیون تومانی قرار گرفت.

با وجود ثبات قیمت دلار در ۲ روز گذشته، اما قیمت طلا و سکه امروز صعودی بود و سکه امامی و بهار روند افزایش محدودی داشتند.

این در حالی بود که قیمت دلار و انس‌ جهانی طلا به عنوان بازیگران اصلی و تعیین‌کننده قیمت دلار در همان محدوده‌های قیمتی روز گذشته باقی ماندند.

معاملات پشت‌خطی فعال شد

معاملات پشت‌خطی اواسط هفته فعال‌تر بود و برخی فعالان به جهت سیگنال فروش ربع سکه در بورس کالا، نگران کاهش قیمت بودند و اقدام به فروش کردند.

خبر عرضه سنگین سکه در اواسط هفته جاری باعث عقب‌نشینی معامله‌گران بازار سکه شد و برخی کانال‌های اطلاع‌رسانی نیز عنوان کردند که سکه ‌امامی تا محدوده 20 میلیون و 800 هزار تومان پایین می‌آید.

برخی معامله‌گران روز گذشته معتقد بودند امروز قیمت سکه ریزشی خواهد بود، اما روند قیمت امروز بازار بر خلاف پیش بینی معامله‌گران بود.

امروز چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ سکه امامی با ۲۴۹ هزار تومان افزایش با قیمت ۲۱ میلیون و ۲۰۵ هزار تومان معامله شد. سکه بهار، بیش از ۱۵۰ تومان گران شد و با قیمت ۱۹ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان به فروش رسید.

روند قیمت نیم و ربع سکه با سایر قطعات سکه همراه نبود و ارزان شد. أمروز ربع سکه ۲۰ هزار تومان کمتر شد و با قیمت ۱۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد و به قیمت ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

سکه گرمی امروز، بر خلاف روزهای گذشته ۵۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.

ربع سکه ۷ میلیونی شد

قیمت طلا امروز افزایشی بود و در لحظه نگارش این گزارش قیمت هر مثقال طلا  افزایش محدود ۸ هزار تومانی داشت و به قیمت ۸ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز نزدیک به ۲ هزار تومان گران شد و با قیمت یک میلیون و ۸۸۹ هزار تومان معامله شد.

امروز روند حباب سکه نیز مانند قیمت آن بود و ربع سکه ۱۲۷ هزار تومان و نیم سکه نیز نزدیک به ۷۵ هزار تومان کاهش حباب داشت و حباب سایر قطعات سکه بین۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان افزایشی بود.

جدول قیمت سکه و حباب آن

قیمت طلا و سکه در لحظه نگارش این گزارش، نوسان زیادی داشت. باید دید پایان معاملات امروز این بازار با چه نرخی بسته می‌شود.

در همین راستا نادر بذرافشان، دبیر هیات‌مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران به تجارت‌نیوز گفت: «عوامل تاثیرگذار در قیمت طلا و سکه، افزایش اونس جهانی و میزان تقاضا در بازار است. اونس جهانی در چند روز گذشته حدود ۵۰ دلار افزایش پیدا کرد اما بازار طلا بیشتر به نوسانات قیمت دلار توجه دارد.»

مجتبی دیبا نیز با اشاره به اینکه غالب تصمیم‌گیری در بازار طلا از سوی دلار است خاطرنشان کرد:«احتمال افزایش قیمت انس جهانی طلا در روزهای آینده وجود دارد اما از نظر دیگر باید ببینیم برای دلار چه اتفاقی می‌افتد./ تجارت نیوز

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار