واریزی 2 میلیون تومانی با مستمری مددجویان

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان مرکزی گفت: ۲ هزار و ۶۰۰ معلول این استان حق پرستاری دریافت می‌کنند.

واریزی 2 میلیون تومانی با مستمری مددجویان

به گزارش زنهار، «امیرحجت نوروزی» افزود: حق پرستاری در خانواده برای هر معلول ۲۱ میلیون ریال است که هرماه در اختیار خانواده مددجو قرار می‌گیرد.

وی درباره شرایط دریافت حق پرستاری در خانواده گفت: اولویت پرداخت به مددجویانی است که معلولیت شدید و خیلی شدید دارند و یا دهک زیر سه هستند.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان مرکزی گفت: یک هزار و ۲۰۰ مددجوی معلول استان تا آخر امسال تحت پوشش دریافت مقرری قرار می‌گیرند.

نوروزی افزود: در سال‌های گذشته فقط مددجویان ضایع نخاعی مشمول دریافت حق پرستاری بودند که شمار آنان در استان ۷۰۰ نفر است.

۶۵ هزار توانجو در استان مرکزی از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.

براساس جدول زمانبندی واریز مستمری ها و یارانه ها، مستمری مددجویان بهزیستی بیستم هر ماه واریز خواهد شد.

مستمری مددجویان بهزیستی تیر ۱۴۰۳ کی واریز میشود؟

در جدول زمانبندی پرداخت مستمری ها تاریخ بیستم هر ماه برای واریز مستمری بهزیستی مشخص شده است. ام در ماه های گذشته مددجویان بهزیستی مستمری خود را در این روز دریافت نکردند.

از فروردین سال ۱۴۰۳ مددجویان در تاریخ ۲۵ هر ماه همزمان با یارانه نقدی مستمری خود را دریافت کرده اند.

زمان دقیق واریز مستمری مددجویان بهزیستی در تیر ۱۴۰۳ را در جدول زیر مشاهده می کنید:

قائم مقام کمیته امداد استان البرز گفت: گروه جهادی خادمین بی نام مردم با همکاری کمیته امداد استان، به مددجویان ساکن در محمدشهر خدمات پزشکی، دندانپزشکی رایگان ارائه کردند.

امیر معتمدیان گفت: گروه جهادی پزشکی خادمین بی نام مردم طی دو روز با استقرار در محل اردوگاه امام علی (ع)، ۱۰۰۰ خدمت درمانی به از قبیل پزشک عمومی و متخصص، دندانپزشکی ارائه کرده است.

وی با اشاره به استمرار فعالیت گروه های جهادی در مناطق مختلف استان گفت: پزشکان خیر در طول سال به صورت مستمر با حضور در مناطق کم برخوردار خدمات رایگان درمانی و پزشکی ارائه می کنند و تلاش می شود تا همه مناطق کم برخوردار از این خدمات بهره مند شوند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در سفر به شهرستان صالح آباد، آمادگی کمیته امداد مبنی بر احداث ۳۶ مسکن مددجویی در حوزه مسکن ملی را اعلام کرد.

رضاسلم آبادی گفت: در صورت آمادگی فرمانداری در بحث مسکن ملی با وجود جذب و شروع به‌کار احداث ۲۱۷ واحد مسکونی در شهرستان صالح آباد، آمادگی جذب ۳۶ متقاضی باقی مانده مسکن ملی در صورت واگذاری زمین وجود دارد.

وی افزود: همچنین در قالب طرح قرض ماندگار، خیران و نیکوکارانی که تمایل به مشارکت در طرح قرض ماندگار را دارند، سپرده‌گذاری آنها در حساب صندوق امداد ولایت باقی می‌ماند تا زمینه پرداخت تسهیلات به نیازمندان فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با بیان اینکه یکی دیگر از کارکرد‌های مهم صندوق امداد ولایت ترویج و توسعه سنت حسنه قرض الحسنه است،هم گفت: این صندوق از ابتدای تاسیس در استان ۱۳۰ هزار فقره به مبلغ ۱۳ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.

سلم آبادی با اشاره به توانمندسازی مددجویان افزود: در صورت همکاری بانک ها، مددجویان کمیته امداد می‌توانند با تسهیلات اشتغال، کارآفرین باشند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی از تهیه ۱۰ سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند استان به عنوان جایگزین حبس یک متخلف خبر داد.

محمدجعفرعبدالهی در دیدار بامدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: این سازمان با صدور آراء جایگزین حبس به دنبال آن است تا به نوبه خود در محرومیت زدایی از جامعه نقش خود را ایفا کند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی با قدردانی از فعالیت موثر دادگستری استان برای محرومیت زدایی گفت: در یک مورد رأی جایگزین حبس که هفته گذشته صادر شد محکوم علیه به فراهم کردن ۱۰ سری جهیزیه برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) محکوم شد.

عرب افزود: در سال گذشته ۶۰ حکم جایگزین حبس با مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای کمک به محرومان زیرپوشش صادر شد که برای خرید لوازم درمانی، سبد معیشتی و سایر اقلام مورد استفاده قرار گرفت.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار