فروش قرص کشنده به دو دختر جوان؛ ماجرا چه بود؟

متهم صراحتاً به جرم ۶ مرتبه فروش انواع قرص‌های مرگبار از جمله قرص برنج به ۲ دختر ۱۸ ساله در خیابان ناصرخسرو اعتراف کرد.

فروش قرص کشنده به دو دختر جوان؛ ماجرا چه بود؟

به گزارش زنهار، فروشنده غیرقانونی دارو که در خیابان ناصرخسرو به ۲ دختر۱۸ ساله قرص برنج فروخته و باعث جنایتی هولناک شده بود، با هوشیاری کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شد.

اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳، کارکنان انتظامات یکی از بیمارستان‌های غرب تهران از طریق تماس تلفنی مرگ مشکوک یک مادر و دختر ۱۳ساله را روی تخت بخش اورژانس به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، گزارش کردند که به‌دنبال اعلام این خبر، پرونده در شعبه اول دادسرای امور جنایی تشکیل شد و تحقیقات موشکافانه از سوی مجرب‌ترین کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ آغاز شد.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت که این مسمومیت سابقه داشته و پدر خانواده از این حوادث جان سالم به‌در برده است. او در تحقیقات اولیه گفت: ما یک خانواده ۴نفره بودیم، پس از این حادثه ناگوار به‌همراه دختر ۱۹ساله‌ام به‌نام پریا زندگی می‌کنم. چند روز قبل از اینکه همسر و دختر ۱۳ساله‌ام فوت کنند خانوادگی دچار مسمومیت شدیم و به بیمارستان رفتیم، اما فکر کردیم که این ماجرا به‌خاطر غذای تن ماهی است که شام خورده بودیم، به همین خاطر دیگر موضوع را پیگیری نکردیم.

وی ادامه داد: تا اینکه بار دوم و در شب حادثه دوست صمیمی دختر بزرگم به‌نام نسیم خانه ما مهمان بود که با کمک دختر بزرگم غذا را سر میز آوردند، ولی پس از صرف شام دوباره مسموم شدیم و خانوادگی به بیمارستان رفتیم، اما اقدامات کادر درمان فایده‌ای نداشت و متأسفانه ۲ نفر از اعضای خانواده‌ام را از دست دادم.

تحقیقات همچنان ادامه داشت تا اینکه متخصان پزشکی قانونی اعلام کردند علت تامه فوت این مادر و دختر مصرف قرص سیانور بوده است که همین موضوع فرضیه وقوع جنایتی هولناک را برای کارآگاهان جنایی اداره دهم پررنگ کرد.

کارآگاهان در نخستین گام، پای در خانه موردنظر گذاشتند و در بازرسی‌ها مقداری سم آرسنیک پیدا کردند که در ادامه مشخص شد شب حادثه نسیم اصرار داشته است اعضای خانواده دوست صمیمی‌اش زیاد ماست بخورند! همچنین با اقدامات اطلاعاتی مشخص شد این ۲ دوست صمیمی به ناصرخسرو تردد زیادی داشته‌اند که همین سرنخ کلیدی کافی بود تا متهمان در یک‌قدمی بازداشت قرار بگیرند.

تیم جنایی در این شاخه از تحقیقات مقداری سم سیانور از خانه نسیم کشف و پس از کسب مجوز‌های لازم قضایی این ۲ دوست صمیمی را به‌اتهام مشارکت در قتل عمدی بازداشت کردند که نسیم در جریان بازجویی‌های اولیه به ارتکاب جنایتی تکان‌دهنده با همدستی دوستش اعتراف کرد.

دختر جوان ماجرای جنایت را این‌طور توضیح داد: با پریا دوست صمیمی هستم، اما به‌خاطر درس خواندن و آزمون کنکور این اواخر زیاد به خانه‌شان می‌رفتم، در این میان با رویاپردازی‌هایی که داشتیم با یکدیگر تصمیم گرفتیم اعضای خانواده‌اش را با سم به قتل برسانیم و سپس تمام اموال را تصاحب و در نهایت از ایران مهاجرت کنیم.

متهم گفت: به‌خاطر همین به خیابان ناصرخسرو رفتیم و آرسنیک غیرمجاز خریدیم، اما پس از اینکه سم را به آن‌ها خوراندیم فایده‌ای نداشت که متوجه شدیم فروشنده آن جنس تقلبی به ما داده است، برای همین بار دیگر به‌سمت بازار تهران رفتیم و سیانور خریدیم. شب حادثه با شگرد‌های مختلف و از پیش طراحی‌شده با کمک پریا آن‌ها را به خانواده‌اش خوراندیم که باعث مرگ مادر و دختر شد، اما پدر خانواده جان سالم به‌در برد.

او ادامه داد: پس از ارتکاب جنایت عذاب وجدان شدیدی گرفتیم و بسیار ترسیده بودیم، سعی در عادی‌سازی شرایط داشتیم که ناگهان توسط پلیس دستگیر شدیم. یک اشتباه کودکانه و جبران‌ناپذیری کردیم و بسیار پشیمان هستیم.

دستگیری فروشنده قرص برنج

با توجه به حساسیت موضوع، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با روش‌های علمی و بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم هویت فردی که در خیابان ناصرخسرو به این ۲ دختر ۱۸ ساله قرص برنج فروخته بود را شناسایی کردند.

کارآگاهان که سایه به سایه دنبال متهم بودند ظهر روز گذشته مخفیگاه مرد قرص فروش را شناسایی کردند و در یک عملیات منسجم موفق و به بازداشت او شدند.

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی صراحتاً به جرم ۶ مرتبه فروش انواع قرص‌های مرگبار از جمله قرص برنج به ۲ دختر ۱۸ ساله در خیابان ناصرخسرو اعتراف کرد. در بررسی‌های بیشتر هم مشخص شد، این ۲ دختر جوان در گذشته با شگرد‌های مختلف ۹ بار به جان اعضای خانواده در تهران و شمال کشور سوءقصد کردند.

با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، متهمان جهت روشن شدن زوایای پنهان پرونده و کشف جرائم احتمالی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار