قتل هولناک مرد ثروتمند به دست اعضای باند آدم‌ربایی

متهمان بعد از قتل مرد ثروتمند سعی کردند از خانواده او اخاذی کنند.

قتل هولناک مرد ثروتمند به دست اعضای باند آدم‌ربایی

به گزارش زنهار، اعضای باند 7 نفره که در قتل مرد ثروتمندی همکاری داشتند، دستگیر شدند.

 فردی بهمن‌ سال 1402، فردی به اداره چهارم پلیس آگاهی رفت و هنگامی که مقابل کارآگاهان قرار گرفت، گفت: یاشار، یکی از آشنایان نزدیک ما که حدوداً 49 سال سن دارد و سهامدار یکی از انتشارات کتاب است، چند روزی است که از خانه خارج شده و خبری از او نیست. تلفن همراهش خاموش است و تلاش‌های خانواده و دوستان برای پیدا کردن او تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

به این ترتیب تیمی از کارآگاهان وارد عمل شدند و در نخستین گام از بیمارستان‌های تهران و پزشکی قانونی کشور استعلام گرفتند اما ردپایی از یاشار به دست نیاوردند.

تحقیقات همچنان ادامه داشت تا اینکه یک پیامک با شماره‌‌ای ناشناس به خانواده فرد فقدانی ارسال شد که در آن عنوان شده بود "یاشار هدف آدم‌ربایی قرار گرفته و آدم‌ربایان با تهدید به قتل جان او درخواست 140 میلیارد ریال پول نقد کرده‌اند".

با توجه به حساسیت موضوع پرونده برای رسیدگی تخصصی به اداره مبارزه با آدم‌ربایی ارجاع داده شد و کارآگاهان در تجزیه‌ و تحلیل‌های اطلاعاتی دریافتند 5 مرد جوان پیامک‌های تهدیدآمیز را برای خانواده مرد گمشده ارسال کردند.

 تیم جنایی خرداد سال 1403، پس از این دریافت این اطلاعات مهم با بهره‌گیری از روش‌های علمی و کشف شیوه‌های کشف نوین جرم هویت 5 متهم پرونده را شناسایی و سپس با دستور قضائی آنها را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

متهمان پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی به صورت جداگانه هدف بازجویی قرار گرفتند اما به آدم‌ربایی اعتراف نکردند. تحقیقات همچنان ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان متوجه ارتباط آدم‌ربایان با 2 مرد جوان شدند که هم‌محله‌ای و دوستان یاشار هستند.

اقدامات ویژه پلیسی نیز نشان می‌داد که یاشار به خانه‌ این 2 نفر در محله کیانشهر رفته و پس از آن تلفن همراهش خاموش شده است.  کارآگاهان پس از کشف این سرنخ مهم، خیلی زود مخفیگاه 2 دوست یاشار را شناسایی و سپس با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی متهمان را دستگیر کردند و خیلی زود آنها را هدف تحقیق قرار دادند.

2 مرد جوان که در جریان تحقیقات با اظهارات ضد و نقیضی منکر هرگونه ارتکاب جرم بودند پس از مواجه با مدارک موجود داخل پرونده به ارتکاب جنایتی هولناک با همدستی یکدیگر اعتراف کردند.

یکی از متهمان پرونده ماجرا را اینطور توضیح داد: با یاشار دوست و هم‌‌محله‌ای بودیم حتی می‌دانستیم که ثروتمند است به همین خاطر او را دعوت کردیم و تصمیم گرفتیم با آدم‌ربایی از خانواده‌اش پول دریافت کنیم. پس از اینکه یاشار به خانه آمد به همراه همدستم با او درگیر شدیم اما در جریان نزاع به قتل رسید. ما که خیلی ترسیده بودیم یک باند تشکیل دادیم و ماجرا را با 5 نفر دیگر در میان گذاشتیم که قرار شد با دریافت 140میلیارد  ریال از خانواده مقتول پول‌ها را میان خود تقسیم کنیم. پس از ارتکاب جنایت، جسد مقتول را مثله و بقایای آن را اطراف منطقه‌های جاجرود و رودهن رها کردیم. در ادامه من و همدستم به عنوان طراح اصلی این جرم از 5 مرد جوان خواستیم تا با تهدید‌های زیاد از خانواده یاشار 140 میلیارد ریال  درخواست و پس از دریافت پول پا به فرار بگذاریم.

پس از این اظهارات ، متخصصان پزشکی قانونی، کارآگاهان اداره یازدهم و ماموران تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی ماموریت یافتند تا به همراه متهمان برای پیدا کردند بقایای اجساد مقتول به جاجرود و رودهن بروند.

متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی، برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی (ویژه قتل) قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار