جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش با اعلام جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم از تخلف ۱۶۰۰ دانش‌آموز در امتحانات نهایی خرداد ماه خبر داد.

جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم

به گزارش زنهار، «محمد مهدی کاظمی» معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش درباره فرآیند ثبت‌نام دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم گفت: فرایند ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه هفتم و دهم با توجه به اینکه شروع دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه است، نیاز به ثبت‌نام اولیه دارد که این فرایند ثبت‌نام در پایه هفتم از اول تیرماه آغاز شده و انشالله تا ۲۵ مردادماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین مدارس دوره دوم متوسطه در پایه دهم باتوجه به اینکه براساس اولویت‌های هدایت تحصیلی دانش‌آموزان انجام می‌شود، کلیت فرایند ثبت‌نام برای گروه الف از ۱۸ تیرماه آغاز خواهد شد و تا ۴ مردادماه ادامه خواهد داشت و افرادی که در فرم هدایت تحصیلی‌شان اولویت ب را کسب کرده‌اند از ششم مردادماه ثبت‌نام آن‌ها آغاز و تا ۲۵ مردادماه ادامه دارد.

جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش تصریح کرد: سایر مدارس مانند مدارس شاهد و سمپاد استعدادهای درخشان و نمونه دولتی به ویژه در مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان باتوجه به اینکه آزمون برای این مدارس برگزار خواهد شد تابع اعلام نتایج خواهند بود و انشالله شروع فرایند ثبت‌نام این دانش‌آموزان از دهه اول مرداد ماه آغاز خواهد شد و تا ۲۵ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

کاظمی درباره ثبت‌نام متوسطه اول نیز گفت: نتایج امتحانات دانش‌آموزان پایه ششم اعلام و ثبت نمرات آن‌ها در سامانه انجام شده است. در دو عنوان درسی نیز امتحان هماهنگ برای این پایه برگزار شده بود که اعلام نتایج آن صورت گرفته و دانش‌آموزان می‌توانند از یکم تیرماه ثبت‌نام خود را انجام دهند.

توضیح درباره وضعیت دانش‌آموزانی که حد نصاب قبولی را کسب نکرده‌اند

وی ادامه داد: فقط دانش‌آموزانی که حد نصاب قبولی را در پایه نهم کسب نکرده‌اند، طبیعتا آنها در امتحانات شهریور ماه شرکت خواهند کرد و از ۱۵ شهریور ماه ثبت‌نام این دانش‌آموزان آغاز خواهد شد و تا ۲۵ شهریور ادامه خواهد داشت. البته به دنبال این بودیم که مجوزی از شورای عالی اخذ شود و اگر شورای عالی مساعدت داشته و امتحانات شهریورماه زودتر برای این دانش‌آموزان برگزار شود طبیعتا فرایند ثبت‌نام این دانش‌آموزان هم زودتر انجام خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش همچنین درباره تغییر محدوده جغرافیایی گفت: محدوده جغرافیایی براساس مستنداتی است که افراد در سامانه مربوطه بارگذاری کرده‌اند. به دلیل یکپارچه بودن سامانه‌ها اطلاعات این افراد در سامانه وزارت آموزش و پرورش ثبت می‌شود و براساس آخرین اطلاعاتی که دانش‌آموزان یا اولیاء دانش‌آموزان بارگذاری کرده‌اند طبق آن محدوده جغرافیایی مشخص خواهد شد البته محدوده جغرافیایی برای مدارس خاص محدودیتی ایجاد نمی‌کند. مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی محدوده جغرافیایی طبیعتا ندارند. همچنین در مورد مدارس هیات امنایی هم اولویت ثبت‌نام با محدوده جغرافیایی است و برای کسانی که در خارج از محدوده جغرافیایی هستند مدارس هیات امنایی می‌توانند با آزمون و یا فرایند دیگری مانند تعیین شرط معدل درخصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان خارج از محدوده جغرافیایی اقدام کنند.

کاظمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره تخلف در امتحانات نهایی گفت: بنابر گزارشی که تا اوایل هفته گذشته داشته‌ایم، تعداد دانش‌آموزانی که در سه پایه تحصیلی تخلف داشته‌اند و اطلاعات آن‌ها تا اوایل هفته گذشته ثبت شده بود حدود هزار و ۶۰۰ مورد بوده که نسبت به سال گذشته روند کاهشی داشته است.

وی ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه‌ای که در این زمینه صورت گرفته، باعث شده است تا این آمار روند کاهشی داشته باشد. ما باید بجای اینکه در روز آزمون دانش‌آموزان بخواهیم با دانش‌آموز برخورد کنیم باید پیشگیری کنیم و جلوی بستر تخلف را بگیریم و به دانش‌آموزان و اولیاء دانش‌آموزان درباره تبعاتی که تخلف در آزمون‌ها برای دانش‌آموزان به همراه دارد اطلاع‌رسانی کنیم و به حمدلله نسبت به سال گذشته روند کاهشی داشته‌ایم. ما سال گذشته در یک پایه آزمون نهایی را برگزار می‌کردیم و تخلفات بیشترین از این تعدادی بوده  که امسال ثبت شده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: متناسب با نوع تخلفی که دانش‌آموزان انجام داده‌اند، ابتدا موضوع تخلف به دانش‌آموز اطلاع‌رسانی می‌شود که در حال حاضر این کار انجام شده است و بعد از آن دانش‌آموز ده روز فرصت دارد تا توضیحات و مستندات خود را بارگذاری کند و در نهایت موضوع در جلسه‌ای مورد به مورد بررسی می‌شود و رای نهایی صادر می‌شود که تاکنون نیز تعدادی رای نهایی صادر شده و به دانش‌آموزان هم ابلاغ شده است.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار