قتل پسر جوان با ضربه چوب به‌ خاطر دفاع از همسر در درگیری خیابان

سال گذشته در بیمارستان شهدای هفتم تیر پسر جوان به خاطر شدت ضربه وارده با چوب جانش را از دست داد و مشخص شده بود که او در درگیری خیابانی با مرد جوانی که با او درگیر شده بود به قتل رسیده و جانش را از دست داده است.

قتل پسر جوان با ضربه چوب به‌ خاطر دفاع از همسر در درگیری خیابان

به گزارش زنهار، مرد جوانی در اقدامی هولناک در یکی از خیابان های پایتخت به خاطر دفاع از همسرش مرتکب قتل پسر جوانی شد و با ضربه مرگبار چوب جانش را گرفت. 

درگیری خونین خیابانی در تهران

مرد جوانی به‌ خاطر دفاع از همسرش در یک درگیری خیابانی مرتکب قتل شده بود، در دادگاه کیفری محاکمه شد؛ این متهم گفت: من که به‌خاطر مصرف مشروبات الکلی حالت طبیعی نداشتم یک چوب از باغچه داخل خیابان برداشتم و ضربه‌ای را به سر مقتول وارد کردم.

۱۲ خرداد سال ۱۴۰۲، کارکنان انتظامات بیمارستان شهدای هفتم تیر از طریق تماس تلفنی با بازپرس کشیک قتل پایتخت مرگ مشکوک مرد جوانی را روی تخت بخش اورژانس گزارش کردند.

به دنبال اعلام این خبر،کارآگاهان زبده اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، ماموران تیم تشخیص هویت و متخصصان پزشکی قانونی به همراه بازپرس جنایی پای در سردخانه بیمارستان گذاشتند و با جسد پسر ۲۲ ساله‌ای به نام آرین مواجه شدند که از ناحیه سر هدف ضربه چوب قرار گرفته و به قتل رسیده بود.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت، مقتول ۶۶ روز قبل در جریان یک درگیری با ضربه چوب توسط مرد جوانی هدف ضرب و جرح قرار گرفته و متهم پس از این نزاع به همراه همسر و برادرش از صحنه جرم متواری شده‌اند.

بدین ترتیب اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی آغاز و در این شاخه از تحقیقات پس از شناسایی مخفیگاه متهم در جنوب شرق تهران مرد جنایتکار طی یک عملیات منسجم به جرم ارتکاب جنایت دستگیر شد.

متهم در همان بازجویی‌های اولیه به جرم خود مبنی بر قتل پسر ۲۲ ساله اعتراف و عنوان کرد با انگیزه دفاع از خود و همسرش دست به جنایت زده و روز حادثه به‌خاطر مصرف مشروبات الکی حالت طبیعی نداشته است.

محاکه متهم به قتل پسر جوان در دادگاه

پس از پایان تحقیقات مقدماتی، کیفرخواست متهم به‌اتهام مباشرت در قتل عمدی از سوی دادسرای امور جنایی تهران صادر شد و اوایل سال ۱۴۰۳، پسر جوان پای میز محاکمه در دادگاه کیفری یک استان تهران ایستاد.

درگیری خونین خیابانی در تهراندستگیری جوان قاتل در تهران

در ابتدای جلسه رسیدگی، کیفرخواست صادر شده از سوی دادسرای جنایی قرائت شد و اولیای دم مقتول اشد مجازات را برای متهم درخواست کردند.

سپس متهم در جایگاه حاضر و اتهام مباشرت در قتل عمدی به او تفهیم شد؛ او ماجرا را اینطور توضیح داد: با مقتول هم محله‌ای بودیم. روز حادثه با ۲ نفر از دوستانم مشغول صرف مشروبات الکی بودیم که ناگهان او نزد ما آمد و در خواست کرد تا به او هم نوشیدنی بدهیم؛ اما از آنجایی که متوجه شدم حالت طبیعی ندارد و انگار قبلاً هم مشروب خورده، مخالفت کردم و گفتم حالت بد می‌شود ولی با شنیدن این حرف عصبانی شد و فحاشی کرد.

جزئیات درگیری خونین خیابانی در تهران

مرد جوان گفت: به‌خاطر این فحاشی‌ها عصبانی شدم و ناگهان چند ضربه به صورتش وارد کردم؛ آرین هم از صحنه درگیری فرار کرد و دقایقی بعد قرار شد همسرم نزد من بیاید تا به همراه برادرم به یک مهمانی خانوادگی برویم، در مسیر بودیم که خیلی زود مقتول به قصد انتقام‌گیری با شیشه نوشابه‌ای که در دست داشت به سمت ما آمد.

وی ادامه داد: آرین شیشه نوشابه را برای ایجاد وحشت در سر خود شکاند و به سمت من و همسرم حمله کرد؛ برادرم برای اینکه درگیری ادامه پیدا نکند میان ما قرار گرفت اما من که به‌خاطر مصرف مشروبات الکلی حالت طبیعی نداشتم یک چوب از باغچه داخل خیابان برداشتم و ضربه‌ای را به سر مقتول وارد کردم.

متهم گفت: نمی‌خواستم که آرین را به قتل برسانم و قصد داشتم تا از همسرم دفاع کنم! آن روز هر ۲ نفر ما به‌خاطر مصرف مشروبات الکلی حالت طبیعی نداشتیم، شرمنده خانواده مقتول هستم و از آنها طلب بخشش دارم.

به گزارش تسنیم، پس از پایان اعترافات متهم، قضات دادگاه کیفری یک استان تهران پایان جلسه را اعلام کردند و برای صدور رأی وارد شور شدند./تسنیم

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار