خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شهید جمهور به وعده خود در مورد رتبه‌بندی معلمان عمل کردند، افزود: کاری که ۱۰ سال بر زمین مانده بود، همچنین چارچوب شایستگی‌های پایه برای تألیف کتب درسی تدوین شد.

خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان

به گزارش زنهار، بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی در دیدار با ایت الله سید یوسف طباطبائی نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان و امام جمعه شهر اصفهان با بیان اینکه شهید جمهور همواره دنبال این بودند تا حرف ولایت بر زمین نماند، گفت: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی از دستاوردهای مهم رئیس جمهور شهید است.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان با همت شهید جمهور احیا شد، افزود: در همین اردیبهشت ماه ۳۰ ملک به دانشگاه فرهنگیان داده شد.

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه یک پنجم معلمان کشور در دوران شهید رئیسی جذب شدند، ادامه داد: در این دوران 3.5 میلیون مترمربع به زیربنای آموزشی کشور اضافه شد.

صحرایی با بیان اینکه فعالیت خیرین با نگاه ویژه رئیس جمهور رونق بیشتری گرفت، گفت: اولین آیین‌نامه برگرفته شده از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یعنی آیین‌نامه مهارت‌آموزی در دولت سیزدهم در هیأت وزیران مصوب شد.

وی با بیان اینکه آیت الله رئیسی به وعده خود در مورد رتبه بندی معلمان عمل کردند، افزود: کاری که ۱۰ سال بر زمین مانده بود، همچنین چارچوب شایستگی‌های پایه برای تألیف کتب درسی تدوین شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال ۲۸ هزار معلم ابتدایی جذب می‌شود، عنوان کرد: قانون مدارس غیردولتی در دوران شهید جمهور اصلاح شد. امروز در مدارس غیر دولتی به دنبال مشارکت، نظارت و شفافیت هستیم.

صحرایی اظهار کرد: در طرح شهید سلیمانی ۲۸۶۰ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای ساخته شد و ۳۳ درصد به متراژ و ۵۰‌درصد به فضای ورزشی آموزش و پرورش اضافه شد، در حوزه پرورشی سرودها و تئاترهای دانش آموزی احیا شد.

در این اطلاعیه آمده‌ است: پیرو اطلاعیه ۱۲ خرداد امسال و باستناد ماده ۵ آئین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان، مشمولانی که پس از ارزیابی نخست، حداقل امتیاز لازم برای احراز رتبه آموزشیار معلم ( عدم احراز رتبه) را کسب نکرده‌اند از تاریخ اولین تایید هیات ممیزه پس از مدت حداقل یکسال و با شرط شاغل بودن، می‌توانند با کسب امتیاز لازم و ارزیابی مجدد، در یکی از رتبه‌ها قرار گیرند.

سامانه رتبه‌بندی از فردا۲۰ خرداد ۱۴۰۳برای مشمولان ( فاقدین رتبه) باز و امکان بارگذاری مدارک فراهم می‌شود.

این اطلاعیه با تاکید بر اینکه تمامی اطلاعیه‌ها به صورت مکتوب و رسمی به مناطق، نواحی و مدارس ارسال و به اطلاع تمامی ذینفعان رسانده شود می‌افزاید: افراد می‌توانند از طریق پنجره my.medu.ir نسبت به ورود به سامانه اقدام و پس از ورود با مطالعه دقیق راهنمای بارگذاری مستندات و شرایط و ضوابط نسبت به بارگذاری مدارک اقدام کنند.

این اطلاعیه تاکید دارد افراد شخصا وارد سامانه شده و شرایط و ضوابط را به دقت مطالعه کرده و از ارجاع بارگذاری مدارک به غیر از خودشان اجتناب کنند چرا که در این صورت وزارت آموزش و پرورش هیچ گونه مسئولیتی را پذیرا نخواهد بود.

همچنین مدارک و مستنداتی که در بازه زمانی قبل از اول خرداد ۱۴۰۳ و بعد از اولین حکم استخدام باشد، معتبر بوده و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

این اطلاعیه با اشاره به اینکه فرصت بارگذاری مدارک تا ۲۰ تیر۱۴۰۳ است و فرصت مذکور به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود می‌افزاید: با توجه به اینکه تمامی مدارک و مستندات به طور کامل بررسی می‌شود لذا معلمان در بارگذاری مدارک فایل راهنمای بارگذاری مستندات را که در سامانه تعبیه شده است به دقت مطالعه و سپس نسبت به بارگذاری مدارک اقدام کنند. همچنین ملاک یکسال از تاریخ یکم خرداد ۱۴۰۳ ( از تاریخ اولین تایید هیات ممیزه ) به قبل است بنابراین افرادی که تا تاریخ اول خرداد ۱۴۰۲ به قبل عدم احراز شده‌اند فعلا امکان بارگذاری مدارک را دارند و افرادی که بعد از این تاریخ عدم احراز شده‌اند در مرحله بعد سامانه باز می‌شود.

بر اساس اطلاعیه مذکور؛ قرارگرفتن در چرخه ارزیابی پرونده از ۲۰ تیر۱۴۰۳و پس از پایان مهلت یکماه آغاز می‌شود. امور اداری مناطق و نواحی از بیستم تیر ماه ۱۴۰۳ نسبت به بررسی ۵ مولفه ضمن خدمت، ارزشیابی، مدرک تحصیلی، امتیاز تربیت معلم، سنوات تجربی، به دقت اقدام کنند.

در پایان این اطلاعیه خواسته تا این موارد به مدیران مدارس اطلاع رسانی شود تا بررسی مستندات و تاییدات مطابق قانون و مقررات انجام پذیرد و مسئولیت حسن انجام کار و اطلاع رسانی دقیق و جامع برعهده رئیس هیات ممیزه استان است.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار