اطلاعیه مهم سازمان تامین اجتماعی

سازمان تأمین‌اجتماعی با برگزاری چهارمین رویداد جمع‌سپاری”جمعینو” در نظر دارد ایده‌های خلاقانه در راستای تحقق سیاست‌های کلی را گردآوری و از ظرفیت نخبگانی و مشارکت اجتماعی در حل مسائل مرتبط با این سازمان استفاده کند.

اطلاعیه مهم سازمان تامین اجتماعی

به گزارش زنهار، چهارمین دوره این رویداد به موضوع برنامه جامع تحقق سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی اختصاص یافته است؛ سیاست‌هایی که ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده و قرار است در این رویداد، ایده‌های خلاقانه در جهت تحقق سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی گردآوری شده و ایده‌های برتر ضمن تقدیر مورد حمایت سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گیرند.

 این سازمان با هدف استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی و مشارکت‌های اجتماعی، نسبت به برگزاری رویداد فراخوان ایده‌ با محوریت برنامه جامع تحقق سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اقدام کرده است.

نخبگان و عموم افراد می‌توانند تا ۳۱ خردادماه به سایت فراخوان مراجعه کرده و ایده‌های ارزشمند خود ذیل ۹ محور این فراخوان را در چهار دسته موضوعی ایده‌های تقنینی، مقرراتی، اجرایی و ایده‌های مرتبط با پیش‌نیازها و الزامات تحقق این سیاست‌ها به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.

بر اساس این گزارش، رویدادهای جمع‌سپاری سازمان تأمین اجتماعی با عنوان “جمعینو” تاکنون در سه نوبت با موضوعات مختلف در این سازمان برگزار شده است و هدف از آن استفاده از ظرفیت نخبگانی و مشارکت اجتماعی در حل مسائل مرتبط با این سازمان است.

چهارمین دوره این رویداد به موضوع برنامه جامع تحقق سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی اختصاص یافته است؛ سیاست‌هایی که ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده و قرار است در این رویداد، ایده‌های خلاقانه در جهت تحقق سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی گردآوری شده و ایده‌های برتر ضمن تقدیر مورد حمایت سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گیرند.

ایده‌های خلاقانه در راستای تحقق سیاست‌های کلی تامین اجتماعی گردآوری می‌شود

مردمی بودن مهم‌ترین ویژگی تامین اجتماعی است

سازمان تأمین‌اجتماعی از علاقه مندان به مشارکت در این زمینه دعوت کرده است با مراجعه به سایت رویداد به نشانی jameino.ir ایده‌های خود را در محورهای ۹گانه تعریف شده زیر به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند:

– تحقق و استقرار نظام تأمین‌اجتماعی چندلایه‌ چند سطحی با تأکید بر نظام بازنشستگی (موضوع بندهای یک و پنج سیاست‌های کلی)

– ایجاد سازوکار تخصصی و فرابخشی تنظیم‌گری نظام تأمین‌اجتماعی با تأکید بر نظام بازنشستگی (موضوع بند دو سیاست‌های کلی)

– پایداری مالی نظام بازنشستگی با تأکید بر محاسبات بیمه‌ای؛ تعادل منابع و مصارف؛ حفظ و ارتقای ارزش ذخایر نظام بازنشستگی (موضوع بند سه سیاست‌های کلی)

– اصلاح قوانین نظام بازنشستگی با تأکید بر اقدامات تقنینی؛ مقرراتی (موضوع بند چهار سیاست‌های کلی)

– بسط و تأمین عدالت اجتماعی با تأکید بر فقرزدایی؛ رفع تبعیض‌های ناروا در بهره‌مندی از منابع عمومی (موضوع بند ۶ سیاست‌های کلی)

– استقرار نظام ملی احسان و نیکوکاری با تأکید بر نظام بازنشستگی (موضوع بند هفت سیاست‌های کلی)

– استقرار نقش نظام بازنشستگی در تحکیم نهاد خانواده و فرزندآوری (موضوع بند هشت سیاست‌های کلی)

– تدوین پیوست تأمین‌اجتماعی با تأکید بر نظام بازنشستگی (موضوع بند ۹ سیاست‌های کلی)

– نحوه مشارکت شرکای اجتماعی و تشکل‌های کارگری، بازنشستگان و کارفرمایی

براساس این گزارش، ایده‌های ارسالی می‌توانند در چهار دسته پیشنهادات تقنینی که به وضع یا اصلاح قوانین در سطح مجلس نیاز دارند؛ پیشنهادات مقرراتی که به وضع یا اصلاح مقررات در سطح هیات‌وزیران یا شوراهای عالی کشور نیاز دارند؛ پیشنهادات اجرایی که به وضع یا اصلاح رفتارها و رویه‌ها در سطح نظام تأمین‌اجتماعی نیاز دارند و مستلزم تقنین قانون یا مقررات جدید نیستند و همچنین پیشنهادات مربوط به الزامات و پیش‌نیازهای تحقق سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی در سطح ملی؛ استانی یا سازمانی، ارائه و به این رویداد ارسال شوند.

علاقه مندان همچنین می‌توانند چکیده آثار علمی پژوهشی خود (اعم از رساله، پایان‌نامه؛ مقالات علمی-پژوهشی داخلی و خارجی) مرتبط با سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی را نیز برای شرکت در چهارمین رویداد جمعینو، حداکثر در ۵۰۰ کلمه در سایت رویداد ثبت و ارسال کنند.

سازمان تأمین‌اجتماعی ضمن دعوت از همه اعضای خانواده بزرگ کارکنان این سازمان در سراسر کشور و نیز سایر پژوهشگران، علاقه‌مندان و دغدغه‌مندان حوزه کلان رفاه و تأمین‌اجتماعی برای مشارکت در چهارمین رویداد “جمعینو”، مهلت ارسال آثار و ایده‌ها به این رویداد را از ۲۱ تا ۳۱ خرداد ماه اعلام کرده است که در این مهلت، همه علاقه‌مندان می‌تواننند برای ثبت‌نام و ارسال ایده‌ها به سایت جمعینو به نشانی jameino.ir مراجعه کنند.

براساس اعلام سازمان تأمین‌اجتماعی، ایده‌های برتر علاوه بر تقدیر در روز برگزاری اختتامیه رویداد، مورد حمایت این سازمان نیز قرار خواهند گرفت.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار