خیانت زنان بیشتر است یا مردان ؟

دکتر روانشناس می‌گوید طبق تجربیاتش در مواجهه با مراجعه کنندگان، زنان بیشتر از مردان خیانت می‌کنند!

خیانت زنان بیشتر است یا مردان ؟

به گزارش زنهار، خیانت باعث به هم خوردن کانون گرم خانواده و جدایی زوجها می‌شود. متاسفانه در سالهای اخیر خبرهای زیادی در خصوص خیانت به همسر منتشر می‌شود. افرادی که خیانت می‌کنند نه تنها همسرشان را به هم می‌ریزند بلکه با آینده خود هم بازی می‌کنند و زندگی شان تا همیشه تحت شعاع آن اتفاق قرار می گیرد. اما آیا همان گونه که در جامعه تصور می شود، خیانت در مردان بیشتر از زنان است؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

سیما سلطانی، دکتر روانشناس می‌گوید طبق تجربیاتش در مواجهه با مراجعه کنندگان، زنان بیشتر از مردان خیانت می‌کنند!

این دکتر روانشناس می‌گوید خیانت زنان به نسبت مردان کمتر لو می‌رود و دلیل این موضوع را هم فاش می‌کند.

نشانه های خیانت زن:

زمانی که یک زن در حال خیانت به همسر خود باشد ، نشانه هایی از خود بروز می دهد . با کمک روانشناس و بررسی و ارزیابی نشانه های خیانت همسر و همچنین زیر نظر داشتن رفتارهای همسر خود می توانید از وجود خیانت مطلع شوید .

مهم‌ترین و بارزترین نشانه های خیانت زن موارد زیر هستند:

سرد شدن در رابطه

ابتلا به بیماری‌های مقاربتی

خشونت‌های بی دلیل

محبت بیش از حد به خانواده و همسر

احساس نگرانی

تغییر در عادات رفتاری

تغییر در زمان رفت و آمد به منزل

آراستگی و مراقبت بیش از حد

ایجاد حریم خصوصی

تغییر ناگهانی در امور روزمره

درخواست اعتماد

مقایسه همسر با دیگران

پرهیز از صحبت کردن و وقت گذراندن با همسر

برداشت مبالغ زیاد از حساب

همراه داشتن وسایل جلوگیری از بارداری

استفاده از قرص‌های بارداری

استفاده بیش از حد از شبکه‌های اجتماعی

فراموشکاری

عدم استفاده از موبایل نزد همسر

تقویت استقلال فردی

در ادامه، به تفصیل به بررسی هر یک از موارد فوق می‌پردازیم.

۱- سرد شدن همسر :

سرد شدن زنان یکی از بارزترین نشانه های خیانت زن می باشد . به طوری که زن دیگر نمی تواند به همسر خود ابراز علاقه و محبت کند و روابط احساسی و عاطفی بین زوجین به مشکلات جدی برمی خورد . همچنین اینگونه زنان از همبستر شدن با همسر خود اجتناب می کنند و دیگر میلی به برقراری رابطه جنسی با وی ندارد که باعث طلاق زوجین میشود

۲- ابتلا به بیماری های مقاربتی :

زنانی که به عمل ناپسند خیانت مرتکب می شوند ممکن است به بیماری های مقاربتی جدید مبتلا شوند . بیماری های واژینال همچون عفونت های شدید و زگیل های تناسلی و همچنین زگیل های دهانی از جمله بیماری های مقاربتی می باشد که با داشتن رابطه نا مشروع با فردی غیر از همسر خود روی می دهد . ( این نشانه یکی از نشانه های خیانت زن که بسیار حائز اهمیت باشد )

۳- خشونت های بی دلیل :

برخی از زنان زمانی که به خیانت مرتکب شده باشند و رابطه نا مشروع برقرار کرده باشند ، به دنبال مقصر این اتفاق می‌‌گردند و همسر خود را مقصر بروز این اتفاق می‌دانند . به همین علت بدون دلیل با همسر خود با خشونت و عصبانیت رفتار می‌ کنند .

۴- محبت بیش از حد به خانواده و همسر :

از دیگر نشانه‌های خیانت زنان است که ، پس از خیانت و برقراری رابطه نامشروع احساس گناه و عذاب وجدان دارد . به همین منظور سعی می کند برای تسکین دادن به عذاب وجدانی که دارد ، به خانواده خود و همسر خود محبت کند و مدام به بهانه‌های مختلف از آن‌ها عذرخواهی می‌ کند .

۵- احساس نگرانی :

این گونه افراد مدام احساس نگرانی می کنند چرا که هراسانند که رابطه جدید آن ها فاش شود .

۶- تغییر در عادات رفتاری :

زنانی که خیانت می کنند به صورت ناگهانی رفتار و کردارهای آن ها دچار تغییر و تحولاتی می شود . به عنوان مثال : به امور منزل رسیدگی نمی کنند ، لباس های همسر خود را آماده نمی کنند ، به امور و درس های بچه ها رسیدگی نمی کنند و …

۷- تغییر در زمان رفت و آمد به منزل :

این گونه زنان به بهانه‌های مختلف از خانه بیرون می‌روند ، دیر به خانه برمی‌گردند و مدام در حال بهانه تراشی برای بیرون رفتن از خانه هستند .

۸- آراستگی و مراقبت بیش از حد :

یکی از نشانه های مهم خیانت زنان آن است که بیش از قبل به ظاهر خود توجه دارند و بیش از حد به آراستگی خود می پردازند . همچنین بدون آراستگی از خانه بیرون نمی روند .

۹- ایجاد حریم خصوصی :

این گونه زنان حریم خصوصی برای خود ایجاد می کنند و فردی را به حریم خصوصی خود وارد نمی کنند . به عنوان مثال : گوشی موبایل خود را از خود دور نمی کنند ، برای موبایل خود رمز شخصی می گذارند ، مدام در حال صحبت کردن با گوشی و پیامک دادن هستند . همچنین همسر خود را از کارهای خود مطلع نمی کنند .

۱۰- تغییر ناگهانی در امور روزمره :

تغییر ناگهانی امور روزمره زندگی از دیگر نشانه های خیانت در زن می باشد . به عنوان مثال مسافرت های کاری می روند ، بیشتر برای دوستان خود وقت می گذارند ، در کلاس های متفاوت تفریحی و یا ورزشی شرکت می کنند و … . این گونه تغییرات عدم صداقت و دروغگویی فرد را می رساند .

۱۱- در خواست اعتماد بر آن ها :

زمانی که همسران زنان خیانت کار ، از خیانت آن ها مطلع می‌شوند و به آن‌ها شک می‌کنند ، از آن‌ها می‌خواهند که علت را توضیح دهند اما این گونه زنان از دادن پاسخ هاس منطقی جلوگیری می کنند و سعی می کنند که همسر خود را قانع کنند . در نهایت می خواهند که به او اعتماد کنند و نگران اوضاع پیش آمده نباشند

۱۲- مقایسه همسر با دیگران :

از نشانه های زنان خیانت کار آن است که مدام شریک زندگی خود را با مردان دیگر مقایسه می‌ کنند و نقاط قوت دیگران را به آن ها گوشزد می‌ کنند و از همسر خود به خاطر چیزی که هستند احساس نارضایتی می کنند

۱۳- پرهیز از صحبت کردن و وقت گذراندن با همسر :

زنانی که خیانت می کنند دیگر تمایلی به صحبت کردن با همسر خود ندارند . همچنین دیگر مایل نیستند که با همسر خود وقت بگذرانند . این گونه زنان دوست دارند که از همسر خود دور باشند به عنوان مثال به او پیشنهاد می دهند که به تنهایی به سفر برود .

۱۴- برداشتن مبالغ بی دلیل از حساب :

بعضی از زنان که به همسر خود خیانت می کنند ، مبالغ زیادی را بی دلیل از حساب خود خارج می‌کنند یا به صورت نقدی از شما می گیرند و در حساب دیگری برای خود پس انداز می کنند تا بتوانند زندگی خود را پس از جدایی از نو بسازند . این امر یکی از نشانه های بارز خیانت زنان می باشد .

۱۵- یافتن وسایل جلوگیری از بارداری :

یکی از مشهودترین نشانه های خیانت زن پیدا کردن کاندوم در منزل یا ماشین وی می باشد . در صورتی که این کاندوم برای همسر وی نباشد .

۱۶- استفاده از قرص های بارداری :

اکثر زنانی که در حال خیانت به همسر خود هستند از بارداری اجتناب می کنند . به همین علت از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند که مبادا ناخواسته باردار شوند

۱۷- استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی :

زنان خیانت کار به صورت ناگهانی میزان استفاده از شبکه های اجتماعی در آن ها افزایش می یابد . این گونه افراد تمایل دارند که حتی در محیط منزل با معشوقه خود صحبت کنند .

۱۸- فراموشکاری :

زنان خیانت کار ، فراموشکار می شوند و تاریخ های رویداد های مهم را فراموش می کنند . به طور مثال : تاریخ تولد همسر و فرزندان ، تاریخ ازدواج و … را فراموش می ‌کنند .

۱۹- عدم استفاده از موبایل نزد همسر :

زنان خیانت کار از آنجایی که مدام نگران فاش شدن راز خود هستند و از استفاده از گوشی موبایل خود نزد همسر ، اجتناب می کنند که مبادا همسر وی با خبر نشود.

همچنین در صورتی که همسر وی او را در حال کار کردن با گوشی خود ببیند ، به شدت دستپاچه می شوند و استرس می گیرند و سریعاً گوشی خود را کنار می گذارند .

۲۰- تقویت استقلال فردی :

این افراد سعی می ‌کنند در امور خود مستقل شوند و در انجام کارها از همسر خود کمک نگیرند و همچنین از حمایت او بهره نمی ‌گیرند . حتی این افراد در کارها مستقلانه پیش می‌ روند و با همسر خود مشورت نمی کنند 

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار