چگونه کیس ازدواج پیدا کنم؟

از کنج خانه نه پسری متعهد به زندگی و نه دختری سازگار برای زندگی پیدا نمی شود. اگر قصد ازدواج دارید بدون هراس در همه مکان ها و موقعیت هایی که هستید نیمه گمشده خود را جستجو کنید.

چگونه کیس ازدواج پیدا کنم؟

به گزارش زنهار، دختر و پسر از نبود گزینه مناسب برای ازدواج ناراضی هستند و بالارفتن سن ازدواج شان را گاها نبود فرد مناسب و لایق مطرح می کنند. گرچه اگر کسی نیت واقعی بر ازدواج داشته باشد، نباید این نیست را تنها برای خود و در نهایت خانواده اش نگه دارد. دوست، فامیل، اقوام و آشنایان باید از قصد شما مطلع شوند تا اگر گزینه هایی را مد نظر داشتند بتوانند به شما معرفی کنند.

تقسیم شکل ازدواج به دو روش سنتی و غیر سنتی در هر دو صورت نیاز به افزایش دایره ارتباطات با افراد مختلف و حضور و شرکت در مکان هایی است که این ارتباطات را افزایش دهد. با حضور اجتماعی و فعال دختران و پسران در دانشگاه و محیط های کاری و … امکان پیدا کردن یک گزینه متناسب با معیار و ملاک هایی که برای ازدواج در نظر دارید می تواند با سهولت بیشتری اتفاق بیفتد. اگر ازدواج به شکل سنتی و یا غیر سنتی را می پسندید فرقی نمی کند در هر دو صورت یکی از این مکان ها می تواند باب آشنایی شما با گزینه احتمالی را صورت بدهد.

پا درمیانی کردن اقوام و دوستان

اگر واقعا به دنبال آن هستید که شریکی برای زندگی خود پیدا کنید، خجالت را کنار بگذارید و از اطرفیان تان بخواهید که اگر فردی مانند شما را می شناسند، معرفی کنند تا با هم قرار ملاقاتی بگذارید و آشنا شوید. از این که بگویید مجرد هستید، نهراسید. هر چه بیشتر از دیگران بخواهید در این راه به شما کمک کنند، گزینه های بیشتری را در اختیار خواهید داشت و به تبع می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید.

دانشگاه

فرقی نمی کند که شما در کدام مقطع تحصیلی هستید، کارشناسی، ارشد یا دکترا…، دانشگاه جز آن دسته مکان هایی است که شما می توانید کسانی که تفاهم زیادی با شما دارند را به عنوان یک گزینه ازدواج انتخاب کنید. به علاوه شما به راحتی می توانید اطلاعاتی از شخصیت و زندگی او را از طریق دیگر همکلاسی هایتان به دست آورید. همچنین حضور در انجمن ها و فعالیت های گروهی دانشجویی می تواند محفلی برای آشنایی با کسانی باشد که از نظر اعتقادی و ارزشی سازگاری بیشتری با شما داشته باشند.

موسسات خیریه

یکی از بهترین مکان هایی که می توانید شریک زندگی مورد علاقه تان را پیدا کنید خیریه ها هستند. در واقع افرادی که داوطلبانه زمان خود را برای کارهای خیر صرف می کنند، افرادی هستند که به زندگی خود، به خصوص روابط عاطفی، اهمیت زیادی می دهند. آنها معتقدند که باید بی هیچ انتظار متقابلی در حق دیگران خوبی کرد. آنها نه تنها غرور و تکبر ندارند بلکه بسیار هم متواضع و مهربانند. این افراد خیر می توانند رابطه های بلند مدت را نیز به خوبی نگه دارند.

محل کار

بعد و یا حین تحصیل شما متناسب با شغلی که دارید با افرادی همکار می شوید. با گذشت زمان، شناخت و به دست آوردن اطلاعات در ارتباط با او، قطعا می تواند یک گزینه برای ازدواج قرار گیرد.

کلاس های متفرقه

برای این که روابط اجتماعی خود را بالا ببرید، باید بیشتر در اجتماع حاضر شوید. با در خانه نشستن، عشق در خانه شما را نخواهد زد. در مرحله اول باید به دنبال علاقمندی ها و توانایی هایتان باشید. آیا به ورزشی خاص علاقه دارید؟ آیا دوست دارید که نقاش شوید؟ هر چه بیشتر در فعالیت های مختلف شرکت کنید، شانس خود را برای پیدا کردن شریک زندگی بالاتر برده اید. با شرکت در کلاس هایی که بدان علاقه دارید، یا افرادی که مشترکات زیادی با شما خواهند داشت، آشنا می شوید.

مشاور همسریابی

شاید این روش به نظر شما قدیمی و سنتی باشد اما خوبی این روش با روش هایی چون اینترنت این است که مشاوران قبل از هر پیشنهادی اول از همه با شما مصاحبه و خصوصیات اخلاقی تان را به خوبی شناسایی سپس فردی که با شما از همه نظر سازگاری دارد را معرفی می کنند. بعضی ها ترجیح می دهند به جای این که به آزمون و خطا روند و با افراد مختلف ارتباط برقرار کنند تا نتیجه مطلوب گیرند، از این طریق وارد عمل شوند. به علاوه، کارشناسان ازدواج افرادی را به شما معرفی می کنند که در تصمیم خود جدی هستند. به راستی شاید صرف کمی هزینه ارزشش را داشته باشد.

جشن عروسی و میهمانی

جشن های عروسی و میهمانی های دیگر مکانی مناسب برای آشنایی با افراد جدید است. از آنجا که میهمان های مراسم افرادی مورد احترام عروس و داماد هستند، شما می توانید برای برداشتن اولین قدم روی آنها اعتماد کنید. هنوز هم در بسیاری از خانواده‌های سنتی، انتخاب همسر از طریق خانواده صورت می‌گیرد. در این مراسم ها مادران بسیاری از پسران به دنبال دختران مجرد می گردند تا آرزوی داماد شدن پسرشان را برآورده کنند. از همین رو عروسی و میهمانی ها مکان های مهمی برای پیدا کردن گزینه جهت ازدواج می باشد.

اگر به طور مداوم برای خود این احساس را بوجود بیاورید که هیچ مرد یا زن ایده آلی برای ازدواج وجود ندارد، نگرش منفی مانع بزگی در راه ازدواج تان می باشد. باید خود پیشقدم شوید و قصد خو مبنی برای تشکیل خانواده و ازدواج را با دوستان و اقوام در میان بگذارید و در اجتماعات شرکت کنید تا بتوانید فرد مورد نظر که مناسب با علایق و سلایق شماست را پیدا کنید.

همچنین، اگر در میان دوستان و اقوام فردی را می‌شناسید که با وجود داشتن شرایطی مشابه با شرایط شما‌، خواستگاران خوب متعددی داشته، می‌توانید از وی کمک بگیرید. در صورتی‌که با این فرد خیلی صمیمی نیستید و دوست ندارید این موضوع را مستقیم با وی در میان بگذارید، می‌توانید در رفتارش دقیق شوید و از کارهای مثبت وی در این زمینه الگوبرداری کنید.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار