غیبت بهرام افشاری در سری جدید پایتخت تایید شد

برخی خبرها حاکی از آن است که بهرام افشاری در سری جدید سریال پایتخت حضور ندارد.

غیبت بهرام افشاری در سری جدید پایتخت تایید شد

به گزارش زنهار، رکورد شکنی فیلمهایی مثل «فسیل» و «سال گربه» و استقبال تماشاگران از این دو فیلم، باعث شده که بهرام افشاری برنامه کاری فشرده ای داشته باشد و آنطور که روزنامه سینما خبر داده، نتوانسته هنوز خودش را با گروه پایتخت هماهنگ کند. این روزها بهرام افشاری از بازیگران پولساز سینمای ایران است.

روزنامه همشهری در یادداشتی به بررسی علت بهرام افشاری در سری هفتم سریال «پایتخت» پرداخته است.

روزنامه همشهری در یادداشتی به بررسی علت بهرام افشاری در سری هفتم سریال «پایتخت» پرداخته است: در فاصله میان فصل ششم سریال «پایتخت» با فصل هفتم این سریال که قرار است در ماه‌های آتی کلید بخورد، بهرام افشاری تبدیل به پولساز‌ترین بازیگر سینمای ایران شد؛ بازیگری که سال گذشته با «فسیل» رکورد فروش را شکست و امسال هم کمدی پرفروش «سال گربه» را روی پرده دارد و ظاهرا سرش هم به‌شدت شلوغ است. حالا یکی از دغدغه‌های سازندگان سریال ‌پایتخت‌ توافق با بهرام افشاری برای حضور در سری تازه این مجموعه است. از سوی دیگر گفته می‌شود ممکن است فصل هفتم پایتخت بدون حضور افشاری ساخته شود؛ موضوعی که ظاهرا بیشتر مرتبط با دستمزد است.

با این همه سازندگان سریال و مدیران تلویزیون علاقه‌مند به تداوم حضور کاراکتر بهتاش فریبا با بازی بهرام افشاری هستند؛ بازیگری که نخستین بار ‌سال‌۹۲ نقش کوتاهی در فصل دوم سریال ‌پایتخت‌ ایفا کرد و نوروز‌۹۷ با فصل پنجم ‌پایتخت، بهتاش فریبا را به یکی از تیپ‌های محبوب سریال تبدیل کرد. بهرام افشاری در فصل ششم ‌پایتخت‌ هم حاضر بود و حالا باید دید می‌تواند در فصل هفتم این سریال حاضر باشد یا خیر‌.

روز سه‌شنبه خبرهایی درباره سریال پایتخت در بعضی از سایت‌ها و صفحه‌های مجازی منتشر شد که اعلام می‌کرد بعد از مدت‌ها و پس از مطرح‌شدن معماها و سناریوهای متفاوت درباره علت ساخته‌نشدن سریال پایتخت۷، پیش‌تولید این سریال شروع شده، اما این خبر شامل بخش مهم‌تری هم بود که واکنش‌های بیشتری از ساخت فصل جدید به‌دنبال داشت: شخصیت بهتاش در این فصل حضور نخواهد داشت. بهتاش با بازی بهرام افشاری یکی از شخصیت‌های محبوب تماشاگران این سریال بود که در فصل پنجم و ششم این سریال حضور داشت. بهرام افشاری در فصل دوم هم البته در نقش دیگری در سریال بازی داشت، اما۲ فصل آخر بود که باعث شد او شهرت پیدا کند و بعدتر تبدیل به یکی از پولسازترین بازیگران سینمای ایران شود. حالا گفته می‌شود او به‌دلیل مشغله زیاد نتوانسته برنامه‌هایش را برای حضور در این فصل از پایتخت هماهنگ کند و به این ترتیب در این فصل حضور ندارد.

روزنامه «سینما» در این‌باره نوشته است: «ظاهرا بهرام افشاری و برنامه کاری فشرده‌اش تنها مشکل ساخت پایتخت۷ بوده است. توافق ساخت سری هفتم پایتخت به‌طور رسمی‌انجام شد تا این سریال محبوب دنباله‌دار باز هم به قاب تلویزیون بیاید.» این خبر برای طرفداران پرتعداد سریال پایتخت خبر جالبی نبوده‌ و حتی یکی از سایت‌ها این کار را «بی‌معرفتی» خوانده و از بهرام افشاری گلایه کرده که این کار در حق سریالی که با آن به شهرت رسیده، درست نیست. این سایت او را با هوتن شکیبا مقایسه کرد که با سریال «لیسانسه‌»های سروش صحت به شهرت رسید و بعد از آن هم با آنکه برای فیلم «شبی که‌ ماه کامل شد»، سیمرغ جشنواره فجر را به‌دست آورد، باز هم در فصل دوم سریال لیسانسه‌ها بازی کرد، درحالی‌که بسیاری فکر می‌کردند بعد از این جایزه دیگر در سریال حاضر نخواهد شد.

جعل یا واقعیت

بعد از تمام این خبرها و واکنش‌ها گفته شده ‌احتمالا خبری که بیشتر سایت‌ها و صفحه‌های اینستاگرامی ‌منتشر کرده‌اند، تنها یک فضاسازی رسانه‌ای بوده است. حتی گفته شده با وجود خبرهای مختلف منتشرشده درباره‌ پایتخت۷ هنوز مقدمات تولید این مجموعه آغاز نشده‌ و مذاکرات پیرامون فیلمنامه این فصل سریال پایتخت بین محسن تنابنده و سیروس مقدم با مسئولان سیما‌فیلم در جریان است.

بازیگرانی که نبودشان در فصل۷ قطعی است

اگر خبر نبود بهرام افشاری در فصل7 پایتخت جعلی باشد، اما آنچه قطعی است این است که مهران احمدی بازیگر نقش بهبود فریبا در این فصل از پایتخت حضور ندارد. خبر نبود بهبود در این فصل مدت‌ها پیش اعلام شده بود و علاوه بر آن سارا و نیکا فرقانی هم در این فصل بازی ندارند. البته مشخص نیست نقش آنها به کلی حذف شده یا بازیگران دیگری به جای آنها بازی خواهند کرد.

زمان پخش سریال و نسخه سینمایی

دی‌ماه گذشته اعلام شد سرانجام تکلیف سریال پایتخت مشخص شده و قرار است یک نسخه سینمایی برای پخش در نوروز‌۱۴۰۳ ساخته شود که طبق روال گذشته تهیه‌کننده آن الهام غفوری و کارگردان آن سیروس مقدم است و بازیگران اصلی هم در آن حضور دارند. همچنین  گفته شد فصل هفتم سریال «پایتخت» در ۱۶ قسمت تولید و در سال‌۱۴۰۳ یا نوروز۱۴۰۴ پخش خواهد شد.

    دیدگاه شما
    پربازدیدترین اخبار